Kodlama için hangi model vagcom kablo almalıyım?

YunussemrE

Üye
İsim
Yunus Emre
Golf 7 2014 comfort dsg aracım için hangi model kabloyu almalıyım?
10. Aydan sonraki üretim vb. Yazı okudum ama aracımın üretim ayını bilmiyorum.

15-16 itibariyle hepsini alabilirsiniz. Ne kadar güncel olursa o kadar iyi. Başka araçlarda da kullanırsınız ileride.

Hocam bulamadım ben internette başka araçlarda kullanmayı şuan için düşünmüyorum benim aracım için en uygun fiyatlı hangisiyse benim için iyisi odur. Varmı hocam bi link türkiyeden almayı düşünüyorum

Ben orijinal kablosundan aldım fakat 2021 araçlara SFD koruması yüzünden kodlama yapamadım.

Hangi kabloyu alacağım bu konuda kimse bişey söylemedi

19.6.8 sürüm kablo işinizi rahatlıkla görür. Veya varsa daha üstü bir sürüm.
Örneğin 19.8.1 veya 20.x.x gibi

Şuan güncel olarak genelde 21.3 sürümleri var bunlardan birini alabilirsiniz

€ 28,63 55% İndirim | Vag Com 21.3 gerçekten altıgen V2 Usb Can arayüzü ATMEGA162 + 16V8 + FT232RQ Vagcom 2130 VAG tarama profesyonel VW-AUDi tanı araçları için K
https://a.aliexpress.com/_v6mw5u

12.12 dahi olsa işinizi görür, Recep hocamin'da belirttiği AtMega çipli alirsaniz zaten son versiyona kadar guncellenebilir, kablo ve Vcds sürümü ayni sey degil, kabloda firmware vardır ve bu firmware i destekleten bir çok vcds versiyonu vardir. 12.12 kablo dahil firmware guncellemesi ile 21.4 destekler.

Ama uds protokolu gerektiren araç modullerinde bu kablo işe yaramaz, yeni tip Arm islemcili Real Hex-V2 diye satilan kablodan almaniz lazim. AtMega kablolarda da HexV2 yazmasi sadece aldaticidir, dış kabı HexV2 ye benzer sadece aslinda içi eski tipdir.

Hocam 42$ yazıyor fiyat. Ben kabloyu sadece bu araç için kullanacağım hoşuma giden gizli özellikleri açmak için.bidahada kullanıcağımı sanmam internette satarım. En uygun fiyatlısı nedir bu ürünlerin

Hocam 42$ yazıyor fiyat. Ben kabloyu sadece bu araç için kullanacağım hoşuma giden gizli özellikleri açmak için.bidahada kullanıcağımı sanmam internette satarım. En uygun fiyatlısı nedir bu ürünlerin
"Cevap yazarken alıntı yaparsanız kimi muhatap aldığınızı biliriz en azından"

AliExpress'te bakınmanız gerek hocam, hangi fiyat size uygunsa onu satın alın. Ucuz kablo ile pahalı kablo arasında ne gibi farklar var onu bende bilmiyorum.
Ben bakınırken en ucuzu buydu 28Euro olarak gördüm bunu paylaştım.

Bence özellikleri açtıktan sonra kabloyu satmayı düşünmeyin pişman olduğunuz özellikleri ilerde tekrar kapatmak isteyebilirsiniz.

€ 28,63 55% İndirim | Vag Com 21.3 gerçekten altıgen V2 Usb Can arayüzü ATMEGA162 + 16V8 + FT232RQ Vagcom 2130 VAG tarama profesyonel VW-AUDi tanı araçları için K
19.6.8 yazdıpımda hep 21.3 falan çıkıyor

Golf 7.5 2019 araç içinde bir öneride bulunurmusunuz rica etsem. Bir de kodları bilmekmi gerekiyor? Mesela plakalıklambalarını LED'e dönüştürdüm. Bunun seçeneği vs varmıdır yoksa elle manuel değerleri girmekmi gerekiyor.

"Cevap yazarken alıntı yaparsanız kimi muhatap aldığınızı biliriz en azından"

AliExpress'te bakınmanız gerek hocam, hangi fiyat size uygunsa onu satın alın. Ucuz kablo ile pahalı kablo arasında ne gibi farklar var onu bende bilmiyorum.
Ben bakınırken en ucuzu buydu 28Euro olarak gördüm bunu paylaştım.

Bence özellikleri açtıktan sonra kabloyu satmayı düşünmeyin pişman olduğunuz özellikleri ilerde tekrar kapatmak isteyebilirsiniz.
https://m.tr.aliexpress.com/item/10...&terminal_id=b5d46dcfe5b14fab9acc3ad0d27a5d9e
Uyumlumudur alacağım

@YunussemrE 19.6 21.3 vs ona takılmayın hepsi aynı kablo hocam, sadece atmega162 işlemcili olması yeterli genel kullanım için.

21.3 19.6 vs kablonun böyle bir versiyon numarası yok, bu sadece bilmeyenlere kablonun yenisini satmak için satıcıların uydurduğu bişey.

Bahsi geçen versiyonlar VCDS Programının versiyonu, kabloda ise firmware olur, 2018'den beri kablo firmware değişmedi ve versiyonu 1.96, bu versiyon benim kullandığım Vcds 18.9'dan beri aynı ve halen destekleniyor, yani 21.3 vs hepsiyle çalışır. 12.12 olan kablonun düşük olan firmware'i bile 1.96 yapılabiliyor ve Vcds 21.3'e kadar hepsiyle çalışıyor.

Sadece yeni bazı araçlarda sadece UDS protokolü ile desteklenen modüller var, onları kodlayamazsınız. Mesela yeni Logo Passat'da ki bazı modüller.

Eğer konuya girer açıklamayı okursan anlarsın hocam.
2021 yılında tek asgari ücretle geçim zor bu işler lüksiyata kalıyor benim için.İnsan özeniyor yok difüzördü yok janttı yok gizli özellik vs. Forumda içinden gelip ihtiyacı olmayan aksesuarları hibe edenleri gördüm çok güzel kardeşlerimiz var.belki kullanmak için gönderir biri kabloyu kullanır geri iade ederim dedim. Ama kabahat bende paran yoksa uğraşmayacaksın basit.
Bu arada bi konuya yorum yaparken kimse kendi maddi durumuyla başkasının maddi durumunu bir tutmasın ona göre kırıcı olmayan bir yorum yazabilir diye düşünüyorum.
Amacın ne olduğunu sana güzelce ilettiysem ne mutlu bana. @isfa67

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt