Golf 8 DSG vuruntu

Mustafabh

Üye
İsim
Mustafa
Araç
Golf 8 1.0 eTSI Life
Selamlar,

2 aydır kullandığım ve 2000 km'ye gelen golf 8 1.0 life aracımda çok nadiren gözlemlediğim bir sarsıntı oluyordu. Şöyle ki, 7. vites 2800 devirde 130km ile giderken araç rampada hafif yüke binerse bazen çok hafif hafif sallıyor, sanki tekliyormuş gibi. 3000 devir ya da 2500 devirde hiç olmuyor.

Velhasıl pazartesi aracımı Çorum Ahlatçı servise götürdüm ve kalmasını istediler. Salı günü aradılar ve durumu araştırdıklarını bir tespitleri olmadığını biraz daha incelemek istediklerini belirttiler. Hazır servise bir kez gitmişken var ise birşey detaylı bakılsın diye tamam dedim.

Bunun yanında servisin ilgi ve alakası muhteşemdi. Araç lazım olduğunu, yola gideceğimi söylediğimde ikame araç verdiler. Bununla da kalmadı, geri Çorum'a dönmeden Ankara'da kalacağımı söylediğimde ise benim aracımı haftasonu Ankara'da bana teslim edebileceklerini söylediler. Belki normaldir fakat bana üst düzey bir hizmet gibi göründü. :)

Karmaşık işlere bulaştım :D güncel durumu sizlerle paylaşıyor olurum.

Umarım memnuniyetlik durumu aracınızın sorunu (eğer ki varsa) çözülmüş ve Ankara'da sağ sağlim teslim aldığınızda da sürer.
Bekleyip göreceğiz.
Geçmiş olsun.

Upvote 0
Umarım memnuniyetlik durumu aracınızın sorunu (eğer ki varsa) çözülmüş ve Ankara'da sağ sağlim teslim aldığınızda da sürer.
Bekleyip göreceğiz.
Geçmiş olsun.
Umarım.. Teşekkür ederim.

Upvote 0
VAG aldığım ilk aydan beri VAHlıyorum. VAG pişmanlıktır. Golf 8 de alsan golf 8000 de alsan o motor tekleyecek o dsg vuracak. Sonra böyle servis kayıtlarına geçecek. Ne diğim hepimize geçmiş olsun.

Upvote 0
VAG aldığım ilk aydan beri VAHlıyorum. VAG pişmanlıktır. Golf 8 de alsan golf 8000 de alsan o motor tekleyecek o dsg vuracak. Sonra böyle servis kayıtlarına geçecek. Ne diğim hepimize geçmiş olsun.
Daha ilk aydan dsg tümden değişmisti diye hatırlıyorum ? (Garantiden tabi)

İnsan bir deutschland üretimi araçtan normal bir beklenti olarak
*İlk 100.000 de sıfır hata bekliyor

*100-200 bin arası tüm arızlar sineye çekilecek bahtsızlık ve kabullenme

*200 binden sonra da olabilecek her arıza icinde yaş kemale erdi takdiri ilahi deyip veda planlamaları. (İlk 100k hatasız durumu gecerli ise hak helali ve ayrılık

Upvote 0
Selamlar,

2 aydır kullandığım ve 2000 km'ye gelen golf 8 1.0 life aracımda çok nadiren gözlemlediğim bir sarsıntı oluyordu. Şöyle ki, 7. vites 2800 devirde 130km ile giderken araç rampada hafif yüke binerse bazen çok hafif hafif sallıyor, sanki tekliyormuş gibi. 3000 devir ya da 2500 devirde hiç olmuyor.

Velhasıl pazartesi aracımı Çorum Ahlatçı servise götürdüm ve kalmasını istediler. Salı günü aradılar ve durumu araştırdıklarını bir tespitleri olmadığını biraz daha incelemek istediklerini belirttiler. Hazır servise bir kez gitmişken var ise birşey detaylı bakılsın diye tamam dedim.

Bunun yanında servisin ilgi ve alakası muhteşemdi. Araç lazım olduğunu, yola gideceğimi söylediğimde ikame araç verdiler. Bununla da kalmadı, geri Çorum'a dönmeden Ankara'da kalacağımı söylediğimde ise benim aracımı haftasonu Ankara'da bana teslim edebileceklerini söylediler. Belki normaldir fakat bana üst düzey bir hizmet gibi göründü. :)

Karmaşık işlere bulaştım :D güncel durumu sizlerle paylaşıyor olurum.
Ben de bakımlar için ahlatçıya gidiyorum ilgilerinden ve kurumsal yapılarından dolayı memnunum.
Golf 7.5 1.0 kullanıcısı olarak benim aracımda örneğin 7. Vitesle yüklü bir sekilde rampa tırmanıyorum devir iyice düşene kadar kadar vites düşürmediğinden bir anda 6. Vitese aldığında o geçisi hissediyorum. Tabi bu her zaman olmuyor ama bazen denk geliyor. Sanırim bu biraz da aracın 1.0 olması ile ilgi çünkü bizim motorlar torkunu 2bin devirden itibaren veriyor.

Upvote 0
Kim ne derse desin bana göre premium markalardan sonra alınabilecek en mantıklı araç Volkswagendir. Kalitesi konforu sağlamlığı premium hissi yeter de artar başka markalarda ne sorunlar var biraz araştırmanızı tavsiye ederim

Upvote 0
Aslında memnunum. Vag grubu araçlarım da oldu toyota da kullandım uzun süre. Vag grubu araçların rahatlığını başka araçlarda bulamıyorum malesef. Dertleri var evet ama konforuna kıyasla tercih ediyorum.

Upvote 0
@Savatage Ailemde çokça vw grup arac kullanan oldu ve dsg de hiç sorun yaşamadık. Abimde 270 binde superb var halen çok diri ve konforlu. Biraz şans işi galiba.

Upvote 0
Ben de bakımlar için ahlatçıya gidiyorum ilgilerinden ve kurumsal yapılarından dolayı memnunum.
Golf 7.5 1.0 kullanıcısı olarak benim aracımda örneğin 7. Vitesle yüklü bir sekilde rampa tırmanıyorum devir iyice düşene kadar kadar vites düşürmediğinden bir anda 6. Vitese aldığında o geçisi hissediyorum. Tabi bu her zaman olmuyor ama bazen denk geliyor. Sanırim bu biraz da aracın 1.0 olması ile ilgi çünkü bizim motorlar torkunu 2bin devirden itibaren veriyor.
Bahsettiğim vuruntu bu sekilde değil. Söylediğiniz geçiş normal her dag araçta oluyor. Benim yaşadığım biraz daha sarsıntı şeklinde malesef.

Upvote 0
Selamlar tekrardan, konı açıkta kalmasın :) aracta enjektör değişimi yapıldı ve denediğimde bir sorun kalmamıştı. Sıfır araçta enjektör değişimi hoş olmadı ama sorunun çözüldüğüne şükrediyorum :)

Servisin ilgi alakasından bahsetmiştim, teknik açıdan ve iletişim olarak gayet memnunum fakat yine de başta telefonda söylenen birkaç söz tutulmadı. Örneğin aracı çekici ile ankaraya göndereceğiz ücretsiz diyip sonunda para istemeleri ya da aracınızı yıkamaya verdik diyip arac geldiğinde ön camda görülen bant izleri vs.

Upvote 0

Geri
Üst Alt