Yolcu koltuk ısıtmanın ara ara devreden çıkması

erosmarcos

Üye
İsim
Erhan
Merhaba
Sürücü koltuğunda ısıtmayı açtığımda bir problem yok ancak yolcu koltuğu yanımda biri otururken koltuk ısıtmayı açtığımda bir süre sonra devreden çıkıyor, koltukta biraz hareket edince tekrar kendiliğinden aktif oluyor. Sensör yada rezistans kablosu/soketi ile ilgili problem var sanırım. Kendim yolcu koltuğuna geçip test edemedim. Başına gelen oldu mu?

Hocam banada 1-2 hafta önce olmuştu bahsettiğiniz şey ama daha sonra tekrarlamadı henüz, ben de sizin gibi soket veya sensörle ilgili bir durum diye düşündüm.

Upvote 0
Aynı problem bende de var. Çözüm için gideceğim. Yolcu hareket ettiğinde elini koyup çektiğinde devre girip çıkıyor anlamadım sinirimi bozdu. Kablo temassızlığı gibi.

Upvote 0
Aynı problem bende de var. Çözüm için gideceğim. Yolcu hareket ettiğinde elini koyup çektiğinde devre girip çıkıyor anlamadım sinirimi bozdu. Kablo temassızlığı gibi.
Aracı Erel otomotive bıraktım. yarın teslim alacağım. Koltuk ile ilgili arayıp güncelleme yaptık denildi. Yazılımsal bir güncelleme mi yaptınız yoksa soket temassızlık mı yapıyor diye sordum net bir cevap alamadım fakat problemin çözüldüğünü söyledi. Götürüp garantiden yaptırabilirsiniz.

Upvote 0
Aracı Erel otomotive bıraktım. yarın teslim alacağım. Koltuk ile ilgili arayıp güncelleme yaptık denildi. Yazılımsal bir güncelleme mi yaptınız yoksa soket temassızlık mı yapıyor diye sordum net bir cevap alamadım fakat problemin çözüldüğünü söyledi. Götürüp garantiden yaptırabilirsiniz.
Bende sadece bende var sanıyordum, Erzincan da bulunan servise gittiğimde bilgisayarda herhangi bir hata vermediğini birşey olmadığını söylediler siz şanslısınız soununuz çözülmüş

Upvote 0
Bence bayinize aratin Erel bayisini ne yapmis nasil yapmis sorsunlar. Dunya para verdigimiz arabalarda boyle hatalarin olmamasi gerekir olursa da cozulmesi gerekir.

Upvote 0
44E42A1A-63AA-4375-81C8-7CDB4160047F.jpeg
Koltuk ısıtmanın otomatik kademesini yüksek yaptığımda “unknown” yazıyor orta ya aldığımda orta yazıyor bir hata olabilir mi acaba herkeste mi böyle görünüyor

Upvote 0
Şu konuyu aydınlatamadık gitti. Yok mu bir allahın kulu serviste sorunu halledip neden kaynaklandığını söyleyebilecek.

Upvote 0
Selamlar,
1-2 ay kadar önce servis yazılım güncellemesi için çağırmıştı. O zaman koltuk ısıtma probleminden söyledim ve gösterdim, ertesi güne randevu verdi , parça siparis ettik gel değiştirelim dediler, araba bütün gün serviste kaldı, almaya gittim parçaya gerek kalmadı, yazılım güncellemesi ile hallettik dediler. Aldım geldim alarabayi, ertesi sabah ayni problem, degisen hiç bisey yok. yapacaginiz servsin...... diyip bindaha gitmedim , aramadım. hala koltuk ısıtma yolcu tarafı problemli. Servis Esenyurt DOD

Upvote 0
Selamlar,

Bende de ayni problem mevcut. Esim oturdugunda koltuk isitma surekli acilip kapaniyor. Ben oturdugumda herhangi bir sorun yok. Konu ile ilgili arac su anda vw da. Ama bugun mesaj attilar. Her aracta bu sorunun oldugunu. Istersem gelip diger sifir araclarda da deneme yapabilecegimi soylediler. Sali-carsamba gibi gidip deneyecegim. Ancak her aracta bu sorunun var olmasi beni o kadar ilgilendirmiyor. Bizim aracta bu sorun varsa cozmeleri gerekecek.

Konuyu 2-3 gundur baya arastirdim. Sorun aslinda koltuk isitmasindan daha buyuk ve beni endiselendiren de bu. Agirlik sensoru 60 kg altindaki birini (en azindan bizim golf un esik degeri bu) algilamiyor. Hava yastiklari da bu sensore bagli (en azindan usa ve kanada modellerinde bu kesin boyle). Sirf bu yuzden vw grubu 2021de 240.000 audiyi geri cagirmis;
https://knightlawgroup.com/volkswagen-recalls-audi-passenger-airbag/

Konu ile ilgili VW i aradim. Bir teknikeri de cagriya dahil edip konustuk. Hava yastiklarinin bu sensorle alakasi yok dedi. Bilgisi guven vermedi tabi bana. Yazilimla bir hardware sorununun duzelecegini dusunen insanlar sonucta.

Almanya VW ya mail attim. Turkiye gibi ilgisiz degillerse geri donerler umarim.

Ben isi bu konuya baya hakim avukatlar araciligi ile biraz buyutmeyi dusunuyorum. Tuketici mahkemesi tespit vs surecek sanirim biraz. Airbaglerde sorun olmuyosa bile bu bir sorun ve araba garanti kapsaminda sonucta.

Upvote 0
Selamlar,

Bende de ayni problem mevcut. Esim oturdugunda koltuk isitma surekli acilip kapaniyor. Ben oturdugumda herhangi bir sorun yok. Konu ile ilgili arac su anda vw da. Ama bugun mesaj attilar. Her aracta bu sorunun oldugunu. Istersem gelip diger sifir araclarda da deneme yapabilecegimi soylediler. Sali-carsamba gibi gidip deneyecegim. Ancak her aracta bu sorunun var olmasi beni o kadar ilgilendirmiyor. Bizim aracta bu sorun varsa cozmeleri gerekecek.

Konuyu 2-3 gundur baya arastirdim. Sorun aslinda koltuk isitmasindan daha buyuk ve beni endiselendiren de bu. Agirlik sensoru 60 kg altindaki birini (en azindan bizim golf un esik degeri bu) algilamiyor. Hava yastiklari da bu sensore bagli (en azindan usa ve kanada modellerinde bu kesin boyle). Sirf bu yuzden vw grubu 2021de 240.000 audiyi geri cagirmis;
https://knightlawgroup.com/volkswagen-recalls-audi-passenger-airbag/

Konu ile ilgili VW i aradim. Bir teknikeri de cagriya dahil edip konustuk. Hava yastiklarinin bu sensorle alakasi yok dedi. Bilgisi guven vermedi tabi bana. Yazilimla bir hardware sorununun duzelecegini dusunen insanlar sonucta.

Almanya VW ya mail attim. Turkiye gibi ilgisiz degillerse geri donerler umarim.

Ben isi bu konuya baya hakim avukatlar araciligi ile biraz buyutmeyi dusunuyorum. Tuketici mahkemesi tespit vs surecek sanirim biraz. Airbaglerde sorun olmuyosa bile bu bir sorun ve araba garanti kapsaminda sonucta.
Merhaba, benim aracta herhengi bir problem yok dolayisiyla her araçta var söylemleri doğru değil.

Ağırlık sensörü ve airbag tarafında kuşkunuz yerinde. Bir de şöyle deneyebilir misiniz. Eşiniz yan koltuğa emniyet kemeri takmadan oturduğunda kemer uyarisini bir verip bir vermedigi oluyor mu? Eğer emniyet kemeri uyarisi da isitma ile benzer tepki verirse tepelerine binmek lazim VW servisin. Yok vermiyor ise airbagler ile ilgisi yok diyebiliriz.

Upvote 0
Merhaba, benim aracta herhengi bir problem yok dolayisiyla her araçta var söylemleri doğru değil.

Ağırlık sensörü ve airbag tarafında kuşkunuz yerinde. Bir de şöyle deneyebilir misiniz. Eşiniz yan koltuğa emniyet kemeri takmadan oturduğunda kemer uyarisini bir verip bir vermedigi oluyor mu? Eğer emniyet kemeri uyarisi da isitma ile benzer tepki verirse tepelerine binmek lazim VW servisin. Yok vermiyor ise airbagler ile ilgisi yok diyebiliriz.
Onu denedik. Ayni sekilde, uyari vermiyor emniyet kemeri. Bi sure sonra tam olarak agirligini vermeye calisirsa uyari veriyor. sorun dediginiz gibi yolcu sensorunde. bayide sifir araclarda da deneyecez bakalim ne olacak.

Upvote 0
Merhaba,
Geçen hafta aynı problemden dolayı tekrar servise goturdum. Geçen senede aynı problem vardı ve yazılım güncellemesi yapıldı ama sorun devam etti. İstanbulda havalar soğuyunca tekrar götürdüm. C.tesi sabah ilk randevuyu aldım ve gittim. C.tesi işlemi bitiremeyecekelrini söylediler hafta sonu araç kalacak dendi. Bende aracı alıp pazartesi sabah 8 de servise bıraktım. Aracımı çarşamba akşam hazır alabillirsiniz dediler. Yapılan işlemlerden sonra problemim çözülmüş görünüyor. Yapılan işlemin detayları resimde. Servis Esenyurt DOD

Ekli dosyalar

• CE100705-01B0-4CDD-9B8B-EBB008A3A89A.jpeg
    CE100705-01B0-4CDD-9B8B-EBB008A3A89A.jpeg
    312.1 KB · Görüntüleme: 54
Upvote 0

Merhaba
Sürücü koltuğunda ısıtmayı açtığımda bir problem yok ancak yolcu koltuğu yanımda biri otururken koltuk ısıtmayı açtığımda bir süre sonra devreden çıkıyor, koltukta biraz hareket edince tekrar kendiliğinden aktif oluyor. Sensör yada rezistans kablosu/soketi ile ilgili problem var sanırım. Kendim yolcu koltuğuna geçip test edemedim. Başına gelen oldu mu?
Şunu deneyin. Yan koltuğa oturan kisi kemer takmasin. Arada uyari verme sesi, sanki kimse oturmuyormus gibi kayboluyorsa, koltukta bulunan agirlik sensoruyle ilgili bir problem olabilir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt