Halojen Ampul Golf 7

OnurArsu33

Yeni Üye
İsim
ONUR ARSU
2015 Golf 7 Comfortline aracımın halojen ampullerini değiştirmek istiyorum. h7-h15 ve h11 ampulleri alacağım fakat led mi yoksa beyaz ampul mü almalıyım arada kaldım. Tecrübe eden arkadaşlar var mı ? Led ampul taksak arıza ışığı yanma söz konusu olur mu ? cevabınız için şimdiden teşekkürler

Halojen farlarda mercek bulunmadığı için bence hem karşıdan geleni/önünüzdeki aracı rahatsız etmemek adına led ampül takmayın derim. Yağmurlu veya sisli havalardaki performansı da kötü olacaktır.

Şu konudan direkt bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca forumumuzda bununla alakalı pek çok başka konu da bulunmaktadır.

Yolu görmeniz ve karşıdan gelen sürücülerin gözlerini almamak kazaya sebebiyet vermemek , dolayısıyla hem karşıdakileri hem de kendinizi tehlikeye atmamak için halojen fara halojen ampul alınız.

İnstagramda yabancı hesaplarda halojen farı kesip mercekli led monte ettiklerini görmüştüm, ancak tekrar bulamadım.

Diğer üyelerimizin de belirttiği gibi mercek olmayan far sistemine led takılması kesinlikle olumsuz sonuçlara sebep oluyor. Trafikte diğer sürücülerin tepkisini topladığı gibi aydınlatma yönünden de etkisi az kalıyor.

Aynı soruyu daha önce forumda sormuştum.
Philips extreme vision h7 aldım. Kaputun altındada vida yerlerinden sadece 1 tur çevirerek farları kaldırdım. Görüşüm çok iyi çok memnunum.daha sellektör yapan olmadı. Yalnız ampulleri kendim değiştirmeye kalktım sol kolay değişiyor ama sağdakinde sigorta kutusu zorluk çıkarıyor farı tamamen sökmen gerekiyor bunun içinde tampon vs çıkıyor. Uğraşma ver parayı ustaya değiştittir. Benden sana tavsiye

Yeni piyasaya çıkan bir çok araba da merceksiz far olmasına rağmen led ampül kullanılmaktadır. Örneğin passat 2021 impression, golf impression 2021 gibi gibi. Bir çok yerde tüvtürk onaylı çizgisel odaklı led ampül satan yerler var, kullanıcılar muayeneden geçtiklerini söylüyorlar ayrıca göz de almıyor..

Yeni piyasaya çıkan bir çok araba da merceksiz far olmasına rağmen led ampül kullanılmaktadır. Örneğin passat 2021 impression, golf impression 2021 gibi gibi. Bir çok yerde tüvtürk onaylı çizgisel odaklı led ampül satan yerler var, kullanıcılar muayeneden geçtiklerini söylüyorlar ayrıca göz de almıyor..

Far tasları ona göre tasarlanıyor, onlar örnek gösterilemez bence. Fakat mesela Honda Civic o işi de becerememiş, orijinal led farları göz alıyor. :)

Ben de bir süre halojen fara led ampul kullandım, güzel ayar yapılırsa kullanılabilir ama yine de bazı durumlarda göz alabiliyor.

Çizgisel odak falan hikaye; arabayı perdenin önüne çekiyorlar -arada 20 cm anca var- çizgisel odaklama diye lanse ediyorlar.

Bu durum şuna benzer .. bazı ayaklar uzun incedir bazıları taraklı..
Yani örnek verecek olursam Converse ayakkabıyı ayakları taraklı biri giyerse rahatsız eder. Aynı aynı şekilde ters durum da geçerlidir.
Daha önce bir çok kez bahsettiğim gibi far taşları tasarımı söz konusu.. yani olmayınca olmuyor.. Dahası yok..

@frknyldrm 'ın da bahsettiği gibi Honda'ların yanında Peugeot ve Nissan araçlarda da orijinal ledli araçlar zaman zaman göz alıyor.. eksik bişey var bence..

Bir de şu yeni tip ledli araçlarda kötü hava koşulları için far içinde olan (sis lambası görevi gören) ışıkları da açık kullanan var. Nasıl olsa aşağıda değil, anlaşılmıyor diye düşünenler oluyor anladığım kadarıyla.. bu da yansıma yapıp normal hava koşullarında rahatsız edebiliyor..

@frknyldrm @ogzogz O kadarı bilmiyorum siz bu konuda daha tecrübelisiniz ama ben de şahit oldum gözümü falan almadı rahatsız etmedi. Ben şuan halojenleri kullanıyorum. Uled alsam dover jant tampon uyumu falan çok çakma duruyor, j far alsam 7 ye yakıştıramıyorum, mevcut farlarım zaten tozlu puslu. O yüzden bende led ampül almayı düşünüyorum :D

O yüzden bende led ampül almayı düşünüyorum :D
Bu sebeple size göre normalmiş gibi geliyor, teknik olarak maalesef uyumsuz.

Çünkü her farda uyumlu ampule göre trafik levhalarını okuyabilmesi için yansıtıcılar vardır. Halojen tasarım farda halojen ampulün far çanağında mevcut olan bükeylere çarptığında verdiği ışık şiddeti göz almaz. Led daha güçlü ışık verdiğinden göz alır.

Bu sebeple size göre normalmiş gibi geliyor, teknik olarak maalesef uyumsuz.

Çünkü her farda uyumlu ampule göre trafik levhalarını okuyabilmesi için yansıtıcılar vardır. Halojen tasarım farda halojen ampulün far çanağında mevcut olan bükeylere çarptığında verdiği ışık şiddeti göz almaz. Led daha güçlü ışık verdiğinden göz alır.
Muayeneden geçtiğini de söylüyorlar öyle birşey varsa girmeyelim hiç o işe :/

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt