Golf 7 f1 vites kodlaması

Omer58

Katılımcı Üye

İsim
Ömer
Cümleten iyi forumlar arkadaşlar - hocalarım
Dsg vites aracımda bir süredir aklımda olan bir şeyi soracağım
Dsg ömrü açısından yokuşta trafik esnasında bazende kullanmak istediğim için vitesi f1 kulakçıklarından manuele alıp kullanıyorum ama belirli bir süre sonra otomatik olarak f1 vitesten çıkıyor bende bunun kalıcı olması için vitesi sağa manuele itiyorum bazen vitesten attırıyorum bazende kulakçıklardan tekrar otomatiğe almak içinde geri sola doğru çekiyorum bunu daha kısa ve kolay olması açısından kodlama vardır diye tahmin ediyorum mesela kulakçıktan atınca sürekli kalsın manuel geçmesin taki vitesten d/s ye otomatiğe çekene kadar bunla ilgili kodlama var mı yardımcı olabilir misiniz

Cümleten iyi forumlar arkadaşlar - hocalarım
Dsg vites aracımda bir süredir aklımda olan bir şeyi soracağım
Dsg ömrü açısından yokuşta trafik esnasında bazende kullanmak istediğim için vitesi f1 kulakçıklarından manuele alıp kullanıyorum ama belirli bir süre sonra otomatik olarak f1 vitesten çıkıyor bende bunun kalıcı olması için vitesi sağa manuele itiyorum bazen vitesten attırıyorum bazende kulakçıklardan tekrar otomatiğe almak içinde geri sola doğru çekiyorum bunu daha kısa ve kolay olması açısından kodlama vardır diye tahmin ediyorum mesela kulakçıktan atınca sürekli kalsın manuel geçmesin taki vitesten d/s ye otomatiğe çekene kadar bunla ilgili kodlama var mı yardımcı olabilir misiniz

Sağdaki f1 kulakçığına (araç f pozisyonundayken) 3-5sn basılı tutarsanız araç D ye geçer. sürekli f1 kalım ile bilgim yok.

Hayır yok. Şanzımanı ve tümleşik parçaları korumak adına yapılmış bir olaydır, siz manuele ister f1 ister sağa itip zorlasanız dahi araç nasıl ki devir sonuna gelmeden atıyor ise bu işlemde aynı şekil kulakçıklar kullanıcının sürekli kullanması için tasarlanmamıştır iki el direksiyonda pozisyonu için tasarlanmıştır. Stabil aksiyonsuz bir sürüşte devredışı kalacaktır sert kullanımda devrede olacaktır.

@ibrahim15 denedim oldu 😄 sayenizde öğrenmiş oldum basılı tutunca otomatiğe alıyor
@Bluedrift hımmm bende kodlanır diye düşünmüştüm sağolun hocam

Geri
Üst Alt