Kasko ve sigorta

İsim
TolgaTolga
Değerli Golf tutkunları arkadaşlarım.Bugün 6 Ekim 2021 ve 2016 model dizel 1.6 golf’üme kasko ve sigorta yaptiracağim yakin zamanda bu ikiliden yaptiran arkadaşlardan ne kadara yaptırdıkları konusunda bilgi rica ediyorum.Bütçemi hazirlamak istiyorum ay sonuna kadar zamanim var yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim 😎

Merhabalar, 2 hafta önce yaptırdım, trafik 650, kasko 1300 gibi çıktı.
trafik sigortası sigortacının kabiliyeti ama kasko tarafı sizin istediğiniz kapsam, yaş, araç vs çok değişkenlik gösterebiliyor.

Gecen sene 1700 yaptırdıgım kasko parl halinde carpmadan dolayı sadece yan dıkız aynası değişti. Bu sene 3200 fiyat cıkardılar .

ben ağustos ayında yaptırdım kaskomu golf 7 2015 model. kasko yenilemeden çok kısa süre önce sol ön çamurluktan aracımı refüje vurmuş, servisin 11.785 tl değişen parça bedeli çıkacak beyanından günler sonra 21.500 tl fatura çıkartmıştı. Ön tampon demiri dahi değiştirilmiş sebebini anlamadım. (1800+kdv) Neyse konumuza dönersek,
Groupama Sigorta 2500TL (Genişletilmiş Elit kasko diye geçiyor) Allianz 1600TL çıkmıştı ve groupama ya yaptırmıştım.
Fiyat kadar kasko'nun içeriği ve sigortacınızın o kasko firmasıyla olan ikili ilişkilerinin önemi de önemliymiş.

Not: İkame araç süresi ve kıymet kazanım tenzili istisnası konusu önemli.

Son düzenleme:
Gecen sene 1700 yaptırdıgım kasko parl halinde carpmadan dolayı sadece yan dıkız aynası değişti. Bu sene 3200 fiyat cıkardılar .
Uzaklaşın o kasko şirketinden
Aynanın parasını bu sene sizden tahsil edecekler.
Hicbir kasko böylesine minimal bir ayna hasarında fiyatı 1700 den 3200 e çekmez.
Olması gereken %15 gecen seneye göre prim artışı
%10 da hasar nedeniyle basamak indirim kaybı
Yani max %25 biner
1700
Olur 2150

3200 enayi teklifi olmuş

Merhaba Bir hafta önce 2015 model dizel aracim için Aksa sigortadan trafik sigortasını 830 TL ye kaskoyu da 2577 TL ye yaptırdım

İkisinide pazartesi yeniledim.
Sigorta 800₺
Kasko groupama 2400₺(Genişletilmiş elite kasko) kaza anında türkiye’nin heryerinden balıkesir’e çekme, 30 gün ikame araç, 2.5 milyon tl hasara kadar karşılama,sınırsız mini onarım, vs eklenebilen herşeyi ekledim açıkcası.(%40 hasarsızlık indirimi) allianz dı geçen sene o 1800 civarı çıkmıştı groupama daha kapsamlı çok gezen biri olduğum için bunlar benim için önemli şeylerdi. Tercihimi bu yönde kullandım.

ben 8 ayda yaptırdım kaskoyu o zaman benden 2400 alindi ama full artı full denildi kaskoya,ben de dedim insaallah bişey çıkmaz çıkarsa gorursun sen full artı full u dedim :) normal sigorta ise ona 700 odedim

990 liraya kasko yaptırdım şubat ayında
İmm sınırsız Ak sigorta

En son kazayı çeyrek asır önce 20. Yüzyılın sonlarında yaptığımdan (1999 du sanırım)
Düsük çıkıyor.
Yaş 45
Tdi manuel high 2017.

Kendi kullandıgım arac (2017 comfortline golf ) babamın üstüne 1400 kasko 400 lerde sigorta ödedim diğer 2015 highline golf için 400 lerde sigorta 1300 kasko ( bu sene cam değişimi oldu) volkswagen marka kasko her iki golf içinde en üst limit yapıldı) kendi adıma 2 arac var biri opel marka kasko ayna far stop cam hasarsızlık diye geciyor üst limit 1.000.000 tl 820 sigorta 2.000 kaskoydu. Yıne kendi adıma yarıs için gecen sene 1700 kasko 820 sigorta cıkmıstı , bu sene 820 sigorta 3200 kasko dediler. (eşim ve kendime mesleki zorunluluk sigortası yaptırıyoruz gecen seneye göre fark yok 50-100 tl daha az ödedik). Yarıs için 1200 tl yan ayna değişimi oldu yetkili servıste bunu faizi ile bu sene bindirdiler bilseydim cıkmacılara bakardım .

Trafik 390 ak sigorta. Kasko Allianz 500.000 imm muafiyet yok. 1150 ( hasarsızlık %65)
Yapı kredi mobil şubesi olanlar oradan teklif alabiliyolar dışarıya göre çok uygun verebiliyorlar. (Tek sürücü indirimi çok farkettiriyor)

Sompo genişletilmiş artı kasko hasarsızlık indirimi 3. Kademe ayrıca memur indirimi mevcut 7 gün önce 1522 TL ye yaptırdım

Sigorta 576
Kasko 1400 tl euroko sigorta

E
Trafik 390 ak sigorta. Kasko Allianz 500.000 imm muafiyet yok. 1150 ( hasarsızlık %65)
Yapı kredi mobil şubesi olanlar oradan teklif alabiliyolar dışarıya göre çok uygun verebiliyorlar. (Tek sürücü indirimi çok farkettiriyor)

Maşallah :) en sevdiğim profil. İnşallah bir gün bizde bu hasarsızlık indirimlerine ulaşacağız.

Geri
Üst Alt