Coilover mi yoksa spor yay mı taktırmalıyım ?

snatcher

Üye
İsim
emre
1.4 TSİ golf 7.5 sahibiyim yavasdan arabaya para harcamayı düşünüyorum yayları alayım dursun diyorum şimdiden ama aklımda soru işareti var hangisini yapmalıyım coilover alsam arkalara coilover olmuyor o kısmı nasıl hallediyorlar. Cünkü ilk kez bi arabama coilover yada spor yay alıcam. spor yayda sıkıntı yok 4 tane takılıyorda coilover almaya karar verirsem arka yaylar nasıl hallediliyor. haftaya almayı düşünüyorum sizce hangisini yapmalıyım

@snatcher Kw st coilover (ön-arka şeklinde satılır) alıcaksanız eğer coilover derim.

Şayet piyasada adı duyulmuş firmalardan önlere coilover arkalara pres yapacaksanız kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Spor yay almanız daha mantıklı bir tercih olur.(Faturalı olmak kaydı ile)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MertHaktan kw st dediğiniz coilover'ı alırsam arkalar gene pres olmucak mı bu hocam. bu dediğiniz farklı bir coilover mı acaba

Edit : Düzeltmenizi şimdi gördüm hocam teşekkür ederim yorum icin : )

Moderatör tarafında düzenlendi:
@snatcher coilover takım olarak satılır arkalardada olur kW st biraz pahalıdır ama en iyileridir cok basmıcaksan onada gerek yok eibach yay al devam et 

@Oguzhanx50 Vala siz dedikten sonra baktım da 5 bin 6 bin TL fiyat o kadar para hayatta veremem. Zaten çok da basmıcam öyle bi düşüncem yok o yüzden spor yay en uygunu gibi benim icin.

@MertHaktan kw st dediğiniz coilover'ı alırsam arkalar gene pres olmucak mı bu hocam. bu dediğiniz farklı bir coilover mı acaba

Edit : Düzeltmenizi şimdi gördüm hocam teşekkür ederim yorum icin : )
Hocam tavsiyem eibach veya voglant dan yana olur.Şahsi aracımda eibach yay kullanıyorum şuan bilginiz olsun ondan önce scirocco vardı onda kw st vardı o zamanki kurla ucuzdu :)

Herkese teşekkür ediyorum eicbach yada voglant alacagım. Forumda araştırma yaptım biraz kimisinde önler asagıda kiminisinde arka asagıda felan kalıyormus ama yapacak bişe yok artık : )

Geri
Üst Alt