Golf 8 frene bastıkça gelen çıt sesi

Mustafabh

Üye
İsim
Mustafa
Araç
Golf 8 1.0 eTSI Life
Selamlar herkese, Golf 8 1.0 eTSI Life paket aracımda 78-80 sabit hızda giderken frene basıp bıraktığımda elektronik bir çıt çıt sesi gelmektedir. Aynı durumu yaşayan var mı? normal bir ses mi?

Teşekkürler.

Selamlar
Aynı sorun bende de var. Yokuş aşağı serbest modda giderken frene hafif basınca çıtır çıtır ses geliyor. Normali bu şekildedir diye üstüne düşmemiştim. 23 Ekim de servis randevum var onuda sorayım bari

Upvote 0
Selamlar
Aynı sorun bende de var. Yokuş aşağı serbest modda giderken frene hafif basınca çıtır çıtır ses geliyor. Normali bu şekildedir diye üstüne düşmemiştim. 23 Ekim de servis randevum var onuda sorayım bari
Selamlar, aynen dediğiniz durumda oluyor. muhtemelen serbest sürüş başlangıç ve bitişinde pili açıp kapatıyor gibi yorumladım ben.
Sorduğunuzda bilgi verirseniz aydınlanmış olurum ben de :)

Upvote 0
Selamlar, aynen dediğiniz durumda oluyor. muhtemelen serbest sürüş başlangıç ve bitişinde pili açıp kapatıyor gibi yorumladım ben.
Sorduğunuzda bilgi verirseniz aydınlanmış olurum ben de :)
Servis biraz kaçamak cevap verdi, bende çok üstüne gitmedim 🙂

Ekli dosyalar

• IMG_20211024_143952.jpg
    IMG_20211024_143952.jpg
    199.8 KB · Görüntüleme: 150
Upvote 0
Ben de bugün farkli bi hata ile gittim. Bu sorundan bahsettigimde normal dediler.

Galiba bununla yasayacagiz

Upvote 0
Bugün farkettim bende de var aynı ses. Üstüne birde gaza basınca ve ayağımı gazdan çekince tıs diye bi ses de geliyor. Çözüm bulan oldu mu buna?

Upvote 0
bu da demekki golf 8 lerin kronik bir sorunu olsa gerek..

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba, bende de aynı sorun var. Bu sesin çözümü bulundu mu?

Upvote 0
Bende de aynı sorun var. Arabamı aldım 1 ay kadar kullandım bu ses yoktu sonra gelmeye başladı. Araba serbest modda süzülürken frene hafifte bassam çıt çıt diye direksiyon altından ses geliyor. Şanzımandan gelen diyenler var ama süzülürken gaza basınca da şanzıman devreye giriyor o zaman ses gelmiyor. Sadece frene basınca geliyor. Bence frene basınca pil şarj etmeye başladığı için sigortadan devreyi açıp kapatma sesi bu ses. Ama niye önceleri yoktu onu anlamadım. Acaba önceleri pil doluydu da şarj mı etmiyordu?

Upvote 0
Arkadaşlar Fren geri kazanım sistemi olmasın bahsettiğiniz olay ? Videosu var mı ? Önden mi geliyor arkadan mı ?

Upvote 0
Bende de aynı sorun var. Arabamı aldım 1 ay kadar kullandım bu ses yoktu sonra gelmeye başladı. Araba serbest modda süzülürken frene hafifte bassam çıt çıt diye direksiyon altından ses geliyor. Şanzımandan gelen diyenler var ama süzülürken gaza basınca da şanzıman devreye giriyor o zaman ses gelmiyor. Sadece frene basınca geliyor. Bence frene basınca pil şarj etmeye başladığı için sigortadan devreyi açıp kapatma sesi bu ses. Ama niye önceleri yoktu onu anlamadım. Acaba önceleri pil doluydu da şarj mı etmiyordu?
Aynen öyle Etsi aracınız varsa sağ koltuk altındaki elektrikli motor aküsünü sarj etmeye başladığı için sigorta rölesi falan devreye giriyordur. Ama bunu denemeniz lazım mesela 80 le süzülürken çok hafif park frenini çekin yine yapacak mı ? Veya hem gaz hem fren ikisinide hafif yapın bakalım yapacak mı gibi gibi.

Upvote 0
Ben de aracımı yeni aldım, trafiğe çıkalı iki hafta oldu. İlk hafta bu ses yoktu. Aynen yukarıda tarif edildiği gibi, sanki elektronik birşey devreye grip çıkıyor gibi bir çıt sesi geliyor. Hem frene basınca hem de ayağı frenden çekerken. Çok düşük hızlarda olmuyor. Yaklaşık 40 km hızın üzerinde olmaya başlıyor. Araç sabit hızda giderken frene hafif dokuşlar yapınca da geliyor ses. Bilgi edinin paylaşırsa sevinirim

Upvote 0
Konuyu bir süre önce ben açmıştım ardan 5-6 ay geçti ya kulağım alıştı ya da ses gitti :)

Bu arada yolda süzülürken sürekli motor kapatiyor ve her frene basıldığında bu sesin gelmesi normal diye düşünüyorum. Ayrıca çoğu eTSI da görülüyorsa normaldir diye de düşünmüyor değilim.

Upvote 0
Ben bunu 3 gun once servise goturdugumde sordum. Motorun calisma prensibinden kaynakli oldugunu soyledi. Bi sure sonra alisiliyor:)

Upvote 0

Merhabalar ben de bugun servisden aracımı aldım baska bi sorun için bırakmıstım bahsettiginiz ses önceden bende yoktu fakat artık bende de var 8 bin kmdir kullanıyorum aracı servisden önce yoktu bu ses normalmi servise bidaha götürmeye üşendim bunun için

Upvote 0

Geri
Üst Alt