Golf 7 Fren Disk Değişimi

ciikolove

Üye
İsim
FURKAN
Selam oncelikle golf 7 midline 1.6 dizel aracıma on ve arka balata ayritten on diskini degiştirmek istiyorum 

bosch mu onerirsiniz 

feredo marka mi onerirsiniz

Bide balatalar hangi marka olması gerekiyor araçta yazilim da var hizli kullaniyor

Bide arka balatalar yeni takilinca arka disklere zarar verirmi

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ciikolove Aramıza hoşgeldiniz.

Bu konuda kendinizi tanıtırsanız seviniriz.

@ciikolove hocam benim usta hella marka önerdi  bende kullandım 312 mm lik gayet güzeldi ötme oladı textar balata ile .  kullanım ömrü daha uzunmuş 

Araç üzerinde orijinal olarak gelen ne ise tekrar onu takmanı öneririm, daha iyisi vardır ama taktıktan sonra pişman olmak da var, tecrübelere açığım

Açmış olduğum konuyu okuyabilirsiniz

Hocam ferodo dan uzak durun. Bikaç konu mevcut ferodoyla ilgili. Ötüyor diye gittim ferodo balata taktım, 2 haftada eskisinden beter ötmeye başladı. Textar ve trw yi de bu markaya aşırı yakın bulduğum için bunlara dönmeyi düşünmedim. Bosch tan aman diyim uzak durun, ötme garantili. Ben de usta tavsiyesi ile hella marka balata aldım, 2-3 hafta oldu, ötme yok şu anlık. Fiyat olarak da ferododan uyguna geldi

Kanarya/ muhabbet kuşu ötme yarışmasını solladık.

Trw/ ferodo/textar balatalarda .

Takdım ötmedi diyen yok.

Elimde trw ön + arka var zulada.

Bakalım ne makamda ötecekler . Usta  Akordunu iyi yaparsa kuş sesi niyetine dinliycez mecbur (vikvik @HONEY

Kanarya/ muhabbet kuşu ötme yarışmasını solladık.
Trw/ ferodo/textar balatalarda .
Takdım ötmedi diyen yok.
Elimde trw ön + arka var zulada.
Bakalım ne makamda ötecekler . Usta  Akordunu iyi yaparsa kuş sesi niyetine dinliycez mecbur (vikvik [mention=11839]HONEY[/mention]
Vikvik cikcik oldu benim

Nota degisti

Kesinlikle ate marka disk balata öneririm. Azıcık paraya kıyıp kaliteli ve güvenli olsun derim

Sahtesi çok bulunanlar : Ferodo-Bosch

Kaliteli olan disk ve balatalar : ATE ve TRW orjinal hologramlı olmalı.

Skoda aracımda 2 kez sıfır disk-balata taktım ikisinde de ses yaptı biri Ferodo diğeri bosch sıfır parçalardı. Araç durmaya yakın tofaş gibi ötüyordu frenler. Servisten orjinal parçalarıda temin edebilirsiniz. Orjinal bir disk+balata agresif kullanmazsanız 60000 ila 70000 km arası gidiyor bilginize. 

Geri
Üst Alt