Golf 7 topspeed yapmıyor

Salih7

Üye
İsim
Salih
Araç
golf 7 1.6 tdi manuel
Merhaba arkadaşlar stage 1 yazılımlı 2013 1.6 TDI aracım 196 km hıza gelince tıkanıyor 202 km ye kadar yavaş yavaş hızlanıyor sonrası hiç gelmiyor gelsede çok yavaş yani eskisi gibi değil aracım bariz fark var yokuş aşağı dip gaz 206 yıı zor gördüm araba 3800-3900 deviri geçmiyor şuanda,turbodan kaynaklı bir sıkıntı olduğunu düşününmüyorum çünkü 196 km ye gelene kadar bir sıkıntı yok olması gerektiği gibi yürüyor DPF ye bakıldı bir tıkanıklık filan yok bilgisayara bağlayıncada hiç bir sıkıntı göstermiyor daha önceden bu sorunu yaşayan veya fikri olan birileri yardımcı olursa çok memnun olurum

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracın üretici tarafından belirttiği hız değerleri ile örtüşüyor aslında..

Yazılım yaptırdığınız yerin fikri ne?

Yazılımı az yakın diye mi hızlı gitsin diye mi yaptırmıştınız?

Upvote 0
Aracın üretici tarafından belirttiği hız değerleri ile örtüşüyor aslında..
Yazılım yaptırdığınız yerin fikri ne?
Yazılımı az yakın diye mi hızlı gitsin diye mi yaptırmıştınız?
Yazılımı hız amaçlı yaptırdım ve üstünde bu yazılım varken daha yüksek hızları gördüm üretici fabrika bu hızları belirtse bile stok golfler bile rahat 220 yapıyor diye biliyorum yazılım yaptırdığım yer DPF den kaynaklı olabilir dedi fakat dpf de sorun gözükmüyor

Upvote 0
@Salih7 

Yakıt farklılığı, hava filtresi kirlenmesi, kullanılan yol(yüksekliği basıncı eğimi vs.) gibi değişkenlikler etki etmiş olabilir.

Kendini korumaya almış olabilir.

Net bir şekilde şudur diyemiyorum.

Yazılımı yapan kişiye de danışmak lazım. 

Upvote 0
1.6 tdi kullanicisi olarak bu aracin yazilimla dahib duz yolda 220 gorecegine inanmiyorum. Yazilimlida kullandim ustelik suan gtd 1449 takili. Big turbo ile gorulecek hizlar 220 ve ustleri bence.

Upvote 0
[mention=21755]Salih7[/mention] 
Yakıt farklılığı, hava filtresi kirlenmesi, kullanılan yol(yüksekliği basıncı eğimi vs.) gibi değişkenlikler etki etmiş olabilir.
Kendini korumaya almış olabilir.
Net bir şekilde şudur diyemiyorum.
Yazılımı yapan kişiye de danışmak lazım. 

Yazılımı yapan kişiye danıştım fakat çözüm bulamadık. yakıt her zaman sheelden alırım, hava filtresi 5 bin km önce takıldı, çok sayıda farklı yolda ve hava koşullarında denedim . kendini korumaya alsa bilgisayara bağlayınca çıkar diye düşünüyorum. Yazılımı yapan kişi en son diyecek bişey kalmadı intercooler tıkanmış olabilir dedi fakat ben intercooler ile alakası olmadığını düşünüyorum çünkü aracın çekişinde bir sıkıntı yok aracın sıkıntısı son viteste 3800-3900 deviri geçmiyor

Upvote 0
@Salih7 lastik basınçlarınızı kontrol ediyor musunuz ?lastiklerinize en son ne zaman balans ayarı yaptırdınız?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
1.6 tdi kullanicisi olarak bu aracin yazilimla dahib duz yolda 220 gorecegine inanmiyorum. Yazilimlida kullandim ustelik suan gtd 1449 takili. Big turbo ile gorulecek hizlar 220 ve ustleri bence.
Yazılımlı olarak deneme yaptınız mı yoksa tahminler üzerine mi konuşuyorsunuz big turbo ile 250 km hızlara çıkan arkadaşlar var bende yazılımlı haliyle önceden 230 görmüştüm

Upvote 0
[mention=21755]Salih7[/mention] lastik basınçlarınızı kontrol ediyor musunuz ?lastiklerinize en son ne zaman balans ayarı yaptırdınız?
Balans ayarlarım 5 aylıktı bu sorunu görünce tekrar balans yaptırdım ve hava basınçlarını da kontrol ettim

Upvote 0
@Salih7 acaba yazılımın kontratı mı bitti :)  çok anlamam ama yazılımcı bir üst yazılımı yapmak istiyor da olabilir. 

Şaka bir yana bendeki olasılıklar bu kadar.

Upvote 0
[mention=21755]Salih7[/mention] acaba yazılımın kontratı mı bitti[emoji4] çok anlamam ama yazılımcı bir üst yazılımı yapmak istiyor da olabilir. 
Şaka bir yana bendeki olasılıklar bu kadar.
Benimde aklıma gelmiyor değil zaten niyetimde de 1449 olduğunu biliyor o yüzden beni big turboya teşvik etmeye çalışıyor olabilir[emoji23][emoji23] bende aklıma gelen tüm olasıklara baktım kontrol ettim fakat sonuç yok bu gidişle de galiba bir çözüm bulamıyacağız

Upvote 0
@Salih7yok hocam yapmadiyapmadim. Bir kere aciliyetten 3.kopru yolunda 198 civari birsey yapmistim. Daha gidermiydi sanmam. 230 cok ciddi bir son surat 210a kadar aklim alir yazilimli araci ama sonrasinda egim olmadan aklim almiyor hocam. 43 yadindayim opel calibrasindan sciroccosuna cok araba degistirme imkanim oldu, size soyle ifade edeyim stock turbo ile duz yolda 230u ben yapsam kadran hatali derim. O kadar aklima yatmiyor.:)

Upvote 0
@Salih7  yazılımdan sonra performansı arttı sonra birden bu durumamı geldi yoksa yazılımdan sonra hiç fark etmedimi? Yazılım isinin ehli birisi tarafından mı yapıldı? Bence bir sorun yok? Son viteste devir saatini sona dayamak icin baya bir yuklemeniz gerekli, google gorsellerde golf 7 1.6 tdi top speed diye aratirsaniz zaten hepsi son vites 4000-4200 devir bandinda gormusler 215 civari hizlari, yazilima ragmen bu durumdaysa, (ki yazilimciyi isinin ehli, bol refesansli bol tavsiyeli diye kabul edelim) aracinizin yazilimi top speed odakli degil ara hizlanmalar ve sehir ici performansa gore duzenlenmistir belki yani guc yuksek devirlerde biten bir sekilde ayarlandiysa zaten bu sonuc olur. Bunuda en iyi siz tespit edebilirsiniz, sehir icinde hantal idi bu hantallik kalktimi yada eskiye nazaran sehir ici kullaniminda dahami atak? 

Balansa ek olarak, rot ayarinida kontrol ettirin, rot bozuk oluncada araclar yuksek hizlara cikmakta zorlanirlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

[mention=21755]Salih7[/mention]yok hocam yapmadiyapmadim. Bir kere aciliyetten 3.kopru yolunda 198 civari birsey yapmistim. Daha gidermiydi sanmam. 230 cok ciddi bir son surat 210a kadar aklim alir yazilimli araci ama sonrasinda egim olmadan aklim almiyor hocam. 43 yadindayim opel calibrasindan sciroccosuna cok araba degistirme imkanim oldu, size soyle ifade edeyim stock turbo ile duz yolda 230u ben yapsam kadran hatali derim. O kadar aklima yatmiyor.
Hocam araba düzelirse inşallah 230 ile size fotoğraf atıyım ama yolun düz olmasına söz veremem [emoji23]

Upvote 0

Geri
Üst Alt