Golf 7 far/ampul ne takmalıyım

YunussemrE

Üye
İsim
Yunus Emre
Arkadaşlar aracı alalı 1 ay oldu çanakkaleden katılıyorum gruba.

Belirtmeden edemeyeceğim çok faydalı bilgiler hoş sohpetler var grupta. Böyle bir platformu düşünen arkadaşa teşekkürlerimi sunuyorum.

Golf 7 2014 comfort aracım hem şık olsun hemde yolda görüşüm daha iyi olsun istiyorum.şuanki ampüller ile görüşte pek randuman alamadığımı düşünüyorum ne alabilirim ne takabilirim.

Aracın farlarını görmeniz açısından görsel ekledim.

IMG-20210902-WA0001.jpg

@YunussemrE hayırlı olsun

Etrafta maalesef çokça Halojen fara led takan araç olduğundan farlarınız yetersizmiş gibi kalabiliyor.

Bunun yanında zamanla far camında yıldızlanma olması sebebiyle de dış görüntü olarak da memnuniyet seviyesi düşebiliyor.

Halojen farlarımdan memnun olmakla birlikte, bilindiği üzere belirli bir zaman sonra korunmayan far camlarında oluşan yıldızlanma sebebiyle ,bir de yakın zamanda @mufayuFatih Hocamın da paylaşımlarıyla yolculuğuma Osram ile devam etmeye karar verdim.

Sağolsun konu sahibi @hakan1979 Hakan Hocamın paylaşımları ve yardımı, son zamanlarda @mufayu Fatih Hocamın memnuniyeti ve tavsiyesi, @yeniisikoto 'nun hızlı ve sorunsuz tedariği sonucu memnun kaldığımı belirtmek isterim.

Ekli dosyayı görüntüle 48641

Öncelikle farları takmadan ppf kapladım.  Sonra montaj.. Daha sonra far ayarı ve sonuç duvara yansıyan far çizgisi.. 

Evet, tatlı bir yorgunluk bıraktı ancak istediğim gibi olması , tavsiyelerin ve paylaşımların uyuşması beni daha da memnun etti.

Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
Fikir vermesi açısından yukarıya da göz atabilirsiniz.

İsterseniz ampul olarak daha yüksek ışık verenleri (Osram Philips markaların modeline göre değişenleri  ) tercih edebilirsiniz. Ancak far camları pürüzsüz değilse dış görünüş olarak da memnuniyetsizlik devam edebilir.

Bu arada halojen tasarım farlara led takılmaması gerektiğini hatırlatmak isterim. Buna sis farları dahil.

Tekrar hayırlı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Philips extreme vision diğer markalara göre en uzun ömürlü ve aydınlatma performanslı halojen ampül hocam bende araştırmıştım zamanında. Henüz alıp takmak nasip olmadı şimdilik orjinaliyle takılıyorum bende

@ogzogz hocam bu philips extreme vision güzel duruyor ama h4 h7 h1 gibi isimleri var sanırım soket uyumu. Hangi model almalıyım aracım için

Birde farda pürüz derken tam olarak neresi pürüzleniyor ? Benim fardada sanırım ince film var dikkatli bakıcam görüşe zararı olurmu acaba

@YunussemrE  aracınıza uyan bütün ampuller ve tiplerini buradan öğrenebilirsiniz. https://www.osram.com/apps/gvlrg/en_COM

Kısalar H7 olmalı. 

Üzerinde film varsa, temizlenmiş ve koruma amaçlı film uygulanmış olabilir. 

Benim bahsettigim pürüz, farlarınızı açınca yanlardan fark bakınca küçük küçük çizgiler oluyor. /monthly_2019_04/B8A1E90D-B7E5-4E62-9717-F0FFF00F5D68.jpeg.07dea5cdc1931892f05355c04bbe3728.jpeg

Yukarıdaki örnek resimdeki gibi değilse daha önce düzeltilme yapılmış olabilir. Diğer olasılık araç alındığından bu yana üzerinde film varsa , ki bu zaman kadar film dayanmaz diye de düşünüyorum. Belki de film çıkarınca daha iyi performans verebilir.

@YunussemrE muayeneden geçmesine geçer. 

Ancak..

Yeni, merceksiz led ampul için  tasarlanmış farlı (güncel olarak gördüğüm golf , Passat , egea) araçlarda işe yarayabilir. Çünkü far yapısı led için tasarlanmış. 

Ancak halojen far ampul için tasarlanmış farlara led kullanılması maalesef karşından geleni ve de arkasından gittiğiniz araçların sürücülerini rahatsız eder.

@ogzogz anlaşıldı hocam. Osramın h7 %200 ampüllerinden kullanmak mantıklı geldi oda beyaz ışık sunuyorsa. Sarı duruyorsa beyaz philips %150 modeller var onlardan almayı mantıklı gördüm. Karşımdaki diğer sürücüleri rahatsız etmek istemem çünki bende aynı şeyden çok rahatsız oluyorum

@ogzogz anlaşıldı hocam. Osramın h7 %200 ampüllerinden kullanmak mantıklı geldi oda beyaz ışık sunuyorsa. Sarı duruyorsa beyaz philips %150 modeller var onlardan almayı mantıklı gördüm. Karşımdaki diğer sürücüleri rahatsız etmek istemem çünki bende aynı şeyden çok rahatsız oluyorum
Umarım yardımcı olmuştur. Şimdiden güle güle kullanın 

@ogzogz hocam bu philips extreme vision güzel duruyor ama h4 h7 h1 gibi isimleri var sanırım soket uyumu. Hangi model almalıyım aracım için

Birde farda pürüz derken tam olarak neresi pürüzleniyor ? Benim fardada sanırım ince film var dikkatli bakıcam görüşe zararı olurmu acaba
Golf 7 ‘nin ampül tipi H7 ‘dir. 

Halojen ampülde şuan en iyi ampül Philips Xtreme Vision H7 ‘dir.,

diamond vision, racing vision, white vision gibi başka modeller de var ama bunların bazılarının ömrü çok kısa, bazılarının ise aydınlatması iyi değil. 

Philips Xtreme Vision H7 alın en başarılı ampüldür memnun kalırsınız., ampülleri değiştirdikten sonra far ayarı da yaptırırsanız güzel bir aydınlatmaya sahip olursunuz.

@forzaGilles hocam extreme vision siparişini verdim zaten

uzunlara zenon taktırsam nasıl olur?

en azından ilerideki araca sellektör yaptığımda rahatça uyarabilirim. Uzun için tavsiye edebileceğiniz xenon modeli varmı.birde soketi nedir uzunların ?

@YunussemrE benim kisalarda osram nightbreaker vardi, aydinlatma bariz daha iyilesti sonra kesti, daha uzun omurlu diye extreme vision aldim oda biraz daha uzun gitti, su anda fabrika ampuller uzerinde, yakin zamanda osram yada philips siparisi verecegim gene, uzunlarda iste led takili, selektorde simsek etkisi yapsin diye, golf 7 ler icin kesme bicme olmadan direk sigan bir model markasi stark galiba.

@ogzogz hocam bu akşam arabayı yıkadım da aklıma geldi baktım. Yaldızlanma dediğin olay sanırım var nasıl düzeltilir bu sorun

20211002_221247.jpg

20211002_221230.jpg

@YunussemrE evet , tam da bu görüntü. Tam karşıdan bakınca bu kadar belli olmuyor, görünürlüğü de fazla etkilemiyor ancak yandan ben artık eskiyim diyor. 

Bunun için önce zımpara yapıyorlar (tabii koruyucu katman gidiyor ki zaten koruyuculuğu da kalmamış gibi görünüyor) sonra buharlı parlatma da yapan var cila ile parlatan da.. Daha sonra üzerinde vernik kalmadığı için ppf kaplamak faydalı oluyor. Çünkü daha çabuk yıpranıyor yüzey koruyucu katman gittiği için.

Ben denemedim ancak ben de çok araştırdığım için gidilen yol şekilde ve ben bu olaya girişmedim. Siz referans bulduğunuz bir yerden yapılan/yapılmış işi görerek karar verebilirsiniz.

Geri
Üst Alt