Yetkili servisde meydana gelen kaza sonrası mağduriyet

gtrustg

Yeni Üye
İsim
Güven
Herkese merhaba,

Yetkili Servise bakım için bıraktığım aracımı (golf 7 2016 1.4 TSI  DSG Highline) almaya gidebileceğimi söyleyen servis danışmanı son olarak "malesef" servisde meydana gelen kaza sonucunda araçta hasar oluştuğunu da ekledi. 

Aracı görmeye giderken, çok hasar yoktur, servis hassas davranıyordur diye saf saf düşünürken,   sol arka çamurluktaki göçükler durumu yeterince anlamamı sağladı. 

Servis hasarı ve değer kaybını karşılayacağını söylüyor, ancak düşündükleri miktar 2000 tl imiş.  Aracın sol arka çamurluğu boyanacak ve beyefendilerin hesapladıkları miktar bu. Tüm küfürleri hakediyorlar elbette..

Böyle bir durumda uğradığım zararın giderilmesi için nasıl bir yol izlemeliyim, fikrinizi paylaşmanızı rica ederim.

20210930_171041.jpg

Tüketici haklarına şikayette bulunulur mu bu durumda bilemem ama yapılıyorsa böyle bir şey yapın. Ve boyalık bi durum olduğunu düşünmüyorum iyi bir göçükçü düzeltir bence

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

servisten 2000tl yi alın.  dışarıda iyi bir göçükcüye boyasız düzeltme yaptırın. tabi verirlerse...

sakın servise bırakmayın, boyatmayın, yazık olur boyanırsa.

Boyasız göçük düzeltme yapılabilir ancak tam olarak düzelmesi mümkün değil, %70 düzelme olur deniyor. Sıfır gibi olması için boyanmak zorunda. Bu durumda da araç boyalı olmuş olacak. satarken hem zorlanacağım hemde değer kaybı oluşacak..

Servis Doğuş Kartal  bu arada..

Her türlü haklısınız göz dağı verin boyasız yapıcakdınız para da vermem diye mutlaka bi tepki oluşturur bu baktınız olmuyo dava edin maddi manevi mutlaka alırsınız. Serviste kamera kaydı da var sonuçta

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@gtrustg doğuş oto kartal benim aracıma da zarar verdiler . orda bir bayan vardı çok lakayıt tavırları vardı.zarar verdiler ve söylemdiler. teslim etti aracı 15 dk sonra farkettim bir daha doğuş oto kartaldan uzak duruyorum.Aracımın bakımlarını hep erelde yapıyorum .

Kuzuyu kurt 'a

Çocugu sabıkalı bakıcıya

Arabayı vw servislerine emanet etmek.

Aracı ivedi olarak servis önüne cıkarın anahtarı elinize alın.

Çünkü ısrar edecekler orada yapmak icin 

Sabit Maaşlı boyacı sabit maaşlı çekiçci (onlara bedava bu işlem)

Ne boyası ? Ne tamiri

Max 900-1000 liralık bir islem var göçükçüde

1500 lira para isteyin çekin gidin . 

Prof. Göçükçü adresi bizde var . 

İşin Garantisi  (benim)

@gtrustg

Yerinizde olsam başka bir yetkili servise giderdim..

Benim böyle bir hasarım var ne kadar maliyet çıkar diye sorar, teklif olarak e postaya göndermelerini isterdim. 

Sonra hasarı yapan servise gider bu kadar masrafı varmış.. derdim..

Sonra durumu nasıl kıvıracaklarını ikram ettikleri kahvelerini içerken izlerdim.. 

Ya da değer kaybı talebi için (uğraşmak istiyorsanız ) Eksper talep edin. Değer kaybı için başvuru yapın.  Kasko servisten alacaktır. Nasıl olsa hasarı veren belli.. 

Ancak zararın neresinden dönersem kâr diyerek alabildiğinizi alın. "Nazarlık" olarak da kalabilir. Göçükçü de ziyaret edilebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun hocam...

Nazarlık olsun deyin 2000 ni alın biran önce orada cıkın yoksa kötü sıvarlar...

Aracı kurtarın teklif ettikleri tutarı ali daha sonra başka servise gidip teklif alıp mahkeme yoluna gidebilirsiniz...

Servis yaparsa onu araçta hasar kaydı çıkar boya olur yani daha beter olur taktir sizin 

Hangi servis bu bilelim uzak duralim
Abi her serviste insan çalışıyor. İyi anlık dalgınlık hepimizin başına gelebilir bence servise yüklenmeye gerek yok. Bu değer kaybını hesaplamak için sigorta şirketlerinin bir tablosu var onu kullanabilirsiniz üzerinde hiçbir şekilde ödeme alamazsınız.

Abi her serviste insan çalışıyor. İyi anlık dalgınlık hepimizin başına gelebilir bence servise yüklenmeye gerek yok. Bu değer kaybını hesaplamak için sigorta şirketlerinin bir tablosu var onu kullanabilirsiniz üzerinde hiçbir şekilde ödeme alamazsınız.
Dogrudur ama @zulalyol basina da ayni yerde geldi

bu duyduklarimiz duymadıklarımiz ne kac kisi vardir bilinmez

Ozel veya yetkili heryerde olabilir insan hatasi

Biz en cok ismi gecen yerlerden uzak durmaya çalışıyoruz

Herkese merhaba,

Yetkili Servise bakım için bıraktığım aracımı (golf 7 2016 1.4 TSI  DSG Highline) almaya gidebileceğimi söyleyen servis danışmanı son olarak "malesef" servisde meydana gelen kaza sonucunda araçta hasar oluştuğunu da ekledi. 

Aracı görmeye giderken, çok hasar yoktur, servis hassas davranıyordur diye saf saf düşünürken,   sol arka çamurluktaki göçükler durumu yeterince anlamamı sağladı. 

Servis hasarı ve değer kaybını karşılayacağını söylüyor, ancak düşündükleri miktar 2000 tl imiş.  Aracın sol arka çamurluğu boyanacak ve beyefendilerin hesapladıkları miktar bu. Tüm küfürleri hakediyorlar elbette..

Böyle bir durumda uğradığım zararın giderilmesi için nasıl bir yol izlemeliyim, fikrinizi paylaşmanızı rica ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 51017
öncelikle geçmiş olsun.değer kaybı için iki araç kazası olması lazım ve onların sigortalarından paranızı dilekçe ile talep etmeniz gerekir. 30gün içinde size dönüş yapmaları  lazım teklif edilen ücret komik bi rakamsa mesela 2 bin gibi. Tüketici Sorunları Hakem Heyeti karar verir. uyuşmazlık miktarı 5 bin ’ye kadar olan hakem kararları kesindir itiraz olunamaz.

@gtrustg

Yerinizde olsam başka bir yetkili servise giderdim..

Benim böyle bir hasarım var ne kadar maliyet çıkar diye sorar, teklif olarak e postaya göndermelerini isterdim. 

Sonra hasarı yapan servise gider bu kadar masrafı varmış.. derdim..

Sonra durumu nasıl kıvıracaklarını ikram ettikleri kahvelerini içerken izlerdim.. 

Ya da değer kaybı talebi için (uğraşmak istiyorsanız ) Eksper talep edin. Değer kaybı için başvuru yapın.  Kasko servisten alacaktır. Nasıl olsa hasarı veren belli.. 

Ancak zararın neresinden dönersem kâr diyerek alabildiğinizi alın. "Nazarlık" olarak da kalabilir. Göçükçü de ziyaret edilebilir.
Oğuz hocama katılıyorum. Başka servise gidip fiyat alın, kazayı serviste yaşadığınızı felan söylemeyin. Bakalım kaç lira diyecekler, ona göre yetkili servisten bedeli isteyin. Kendilerine böyle bir kaza onarımı gelseydi 2000 liradan fazla söylerlerdi muhtemelen.

Şahsen ben boyasız göçük düzeltme işlemi yaptırırdım, %70 bile olsa düzeldiği kadar düzelsin bence pek önemli değil. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt