Sizce hangisini almalıyım/tercih etmeliyim.

Öncelikle hepinize teşekkür ediyorum cevaplar için. Bir sorum daha olacak 1.4 Comfortline ile highline arasında olan 7 bin lira fark değer mi? 
Hocam kesinlikle değer. Zaten opsiyonları toplarsanız daha çok edecektir. İmkan varsa kesinlikle 1.4 highline alınmalı. 2. elde de daha az zarar ile satılacaktır.

@Emre58 Emre Hocam siz tercihinizi yapmışsınız çoktan aslında. Bugün comfortline bir araç alırsanız içinizde hep bir uhde kalacak sizin beklentileriniz doğrultusunda belli ki :)  Kararınız ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun. Donanım ve/veya aksesuarlar bir tarafa nihayetinde Golf Golf'tür :)

dün çiğköfteciye girdim adamın 1.2 comfortline arabası var kapısın onunde 2 aydır sahıbınden.coma ilan vermiş araç temız 6 ay kullanmış ilk günler 1-2 kişi aramış sonra hiç arayan soran olmadı dıyor bakalım beklıyoruz abi diyor.abımde de   1.6 sı var 3 günde aracı sattı biz bekliyoruz diyor :)  bende 1.2 comfortline dusunuyordum bu rastlandtı ıyı denk geldı bana 1.4 highlıne beklentilerimi karşılar diye dusunuyorum bugun yarın sipariş vericem 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arabayı 3 yıldan önce satmak zarar yazar.insanlar genelde arabayı alıyor 6 ay 1 yıl sonra sıfır fiyatına yada çok yakınına satmaya çalışıyor bu yüzdende zor satılyor.benim düşüncem bayiden al ewe gel 5000 gitti arabadan.1.2 ekonomi vergi avantajı normal kullanıcı arabası.fazla opsiyona gerek yok.sürüş comfor paket yeter.çünkü bir iki opsiyon daha yapınca higline yaklaşıyor araba.arada kalıyor birkaçbin tl.şahsen param olsa 1.2 çok opsiyon alacağıma 1.4 higline alır güzel güzel binerim.saygılar.

golf6 satıldı.

@Emre58 Emre Hocam siz tercihinizi yapmışsınız çoktan aslında. Bugün comfortline bir araç alırsanız içinizde hep bir uhde kalacak sizin beklentileriniz doğrultusunda belli ki :)  Kararınız ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun. Donanım ve/veya aksesuarlar bir tarafa nihayetinde Golf Golf'tür :)
Altına ben de imza atıyorum bu güzel sözlerin

Altına ben de imza atıyorum bu güzel sözlerin
Evet aklım 1.4 highline de kalacak kararsız kaldım. 

Highline almam için belli bir müddet beklemem gerekecek ben bu beklemeyi göze alabilirsem highline den yanayım açıkçası. 

Sayın @Emre58 şimdiden hayırlı olsun. 1.2 mi 1.4 mü sorusunu bende araç almadan önce sormuştum hem kendime hem etrafımdakilere, her iki motoru da kullanmış ve araç işlerinden iyi anladığını düşündüğüm bir arkadaşım 1.2 ile rampada sollarken benim gibi çokça 1.4 alsaymışım demezsen 1.2 al demişti. Sonuç 1.4 highline dsg  aldım, aradaki farka değer mi ? Daha rampada kritik sollamalara kalkmadım. Vergi ve kasko farkı içinde pişman değilim(yılda 1000 tl için değmez) .

1.2 dsg com ile 1.4 dsg com arasında 3.800tl +15beygir ,1.4 highline dsg ile de 10.600+15 beygir var.

Sayın @Emre58 şimdiden hayırlı olsun. 1.2 mi 1.4 mü sorusunu bende araç almadan önce sormuştum hem kendime hem etrafımdakilere, her iki motoru da kullanmış ve araç işlerinden iyi anladığını düşündüğüm bir arkadaşım 1.2 ile rampada sollarken benim gibi çokça 1.4 alsaymışım demezsen 1.2 al demişti. Sonuç 1.4 highline dsg  aldım, aradaki farka değer mi ? Daha rampada kritik sollamalara kalkmadım. Vergi ve kasko farkı içinde pişman değilim(yılda 1000 tl için değmez) .

1.2 dsg com ile 1.4 dsg com arasında 3.800tl +15beygir ,1.4 highline dsg ile de 10.600+15 beygir var.
Hocam tavsiyenizi anlayamadım. 

Sayın @Emre58 şimdi okuyunca bende anlamadım yazdığımı :) . Kısacası imkanınız varsa 1.4 highline alııverin hem performansta hem ikinci elde kaybınız az olur.  Yok illaki comfortline ise 1.4 alın. Şimdiden hayırlı olsun.

Highline almadıktan sonra 1.4 almanın pek bir anlamı yok.

Ayrıca bundan önce ki aracımda 1.2 105'lik di.. rampa falan hikaye hocam :)  

Hocam 1.4 highline aldım cam tavanda ekledim beni mutlu etti.. Ayrıca 1.2 ile 1.4 arasında hız sevıyorsan atak hareketler istiyorsan cok fark var ama sakin adamım sakin sürerim diyorsan 1.2 mutlu eder seni..

Sent from my iPhone using Tapatalk

arkadaşlar merhaba bizim %90 özürlü raporumuz var. yılda 10bin anca yapıyorum. 1.4 highline mı yoksa ötv indiri varken 1.6 tdi confortline mı alsam. confortline alsam paket ekleteceğim cruze cont. ,ışık görüş paketi

1.4 motorun yakıtı 1.2 den daha iyidir ve aracın daha az yakar. Uzun yolda veya şehir içi ara hızlanmalarda 1.2 motordan beklediğin performansı alamayabilirsin. 

Bunlar biraz da göreceli konular kişiden kişiye değişebilir ama ne olursa olsun almışken highline alın keyfini çıkarın.

Geri
Üst Alt