Golf 7 Kavrama ve Volant Değişimi

sefaaltintop

Yeni Üye
İsim
sefa
Herkese merhaba,

Aracımda kavrama ve volant değişimi yapılması gerekiyor. 2014 model olduğu için iyi niyet garantisi yok. Avek yetkili servisi sadece parçalara 12.000 TL fiyat verdi.

Özel servis ise Luk marka parçalara 6600, orijinal parçalara 8500 TL fiyat verdi. Bu fiyatların hiçbirine işçilik ve KDV dahil değil.

Daha önce bu işlemi yaptıranlar nasıl bir yol izledi öğrenmek isterim. LUK marka nasıldır tavsiye edilir mi? Yoksa ne olursa olsun yetkili servisten şaşmayın mı dersiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arac uzerinde cikan neyse o onerilir

Luk yada sachs cikar

"2018 için iyi niyet yok" sebep? 2016 sonrası iyileşti..

"2014 için iyi niyet yok" ama 2016 öncesi sorunlu olmuyor muydu?

Bu ne yaman çelişki böyle..

Garantinin diğer adı iyi niyet mi oldu acaba..

Araç 7 yaşını geçince iyi niyet garantisi bitiyormuş.

Ben dogru okudum degil mi, on iki bin Türk Lirası, istediler sadece parça fiyatı?

Evet hatta 14bin küsürdü. Ben şirkete fatura kestireceğim için kdv’yi düşerek yazdım. 

Benim aracimda 97 bin kmde, hafiften 2. Viteste ve geri vitesta ara ara titreme yapiyor, yetkili servise giderim vakti gelince diyordum ama bu fiyatlar ile zor, acaba baska bir bayiden yada direk dogustan fiyat aldiniz mi? 

Luk,sachs yada bilindik diger ureticilerin cogu zaten otomobil firmaları icin OEM (Orginal Equipment Manufacturer) uretim yaparlar, dolayısi ile üzerinden hali hazırda çıkan markaların kavrama ve volantını kullanabilirsiniz. Ancak bu kavrama ve volant gibi parcalarda sahte urun olayi oluyor mu iste onu bilmiyorum, oluyorsa guvendik bildik yerden almakta fayda var

Herkese merhaba,

Aracımda kavrama ve volant değişimi yapılması gerekiyor. 2014 model olduğu için iyi niyet garantisi yok. Avek yetkili servisi sadece parçalara 12.000 TL fiyat verdi.

Özel servis ise Luk marka parçalara 6600, orijinal parçalara 8500 TL fiyat verdi. Bu fiyatların hiçbirine işçilik ve KDV dahil değil.

Daha önce bu işlemi yaptıranlar nasıl bir yol izledi öğrenmek isterim. LUK marka nasıldır tavsiye edilir mi? Yoksa ne olursa olsun yetkili servisten şaşmayın mı dersiniz?
Özel servis orjinal parçaları servis harici başka bir yerden temin edemiyeceğine göre., orjinal dediği sahtedir veya normal vatandaş gibi gidip servisten temin edebilir., 

LUK zaten pek çok arabanın kavramasını üretiyor., LUK en büyük baskı-balta üreticisidir.,

Servis 12 bin parça fiyatı vermiş., ancak aracınız 7 yaşını doldurdu ise yedek parça ve işçilikte %30 zubizu indirim hakkınız var., onu hesaba katarsak parça fiyatı: 8.400 tl. olur., dediğiniz gibi şirkete fatura kestirecekseniz fiyat daha da düşer., 7 yaş dolmadı ise zubizu indirimi %25 olur.

abov fiyatlara bak..

"2018 için iyi niyet yok" sebep? 2016 sonrası iyileşti..

"2014 için iyi niyet yok" ama 2016 öncesi sorunlu olmuyor muydu?

Bu ne yaman çelişki böyle..

Garantinin diğer adı iyi niyet mi oldu acaba

vw de durum şuan tam olarak bu ne yazık ki..

Hocam çok geçmiş olsun.servis fiyatları uçuk ne yazık ki ancak aracınız devamlı yetkili serviste bakıma girmişse bi miktar indirim yaparlar diye düşünüyorm..Luk kavrama seti şuan 3500 lira(yakın zamanda kavrama sorunu yaşadığım için araştırmıştım)ancak volant hakkında bilgim yok.Olurda servis dışında bi yerde yaptırırsanız mutlaka iyi bir usta bulun.her ustanın yapacağı iş değil bu.

iyi niyet diye bişey yok artık, bizzat ben kendim Doğus otoya sordum ve aldigim cevap sudur.

IYI niyet garantisi diye bişey artık 01/01/2021 den itibaren bitmiştir çünkü araç sahipleri garantiyi uzatmıyorlar, ve bu  durumda çok zarar ediyoruz dediler.

yani anyalacaginiz iyi niyet garantisi bitmiştir arkadaslar.

Geri
Üst Alt