Bant izi

ahdngr

Üye
İsim
Ahmet Hakan
Değerli hocalarım bugün arabayı temizlerken farkettiğim bikaç bant lekesi takıldı gözüme biraz bezle ovaladım ama çıkacak gibi durmuyor tabi hemen çözüm aramaya başladım 

bulduğum çözümler:  wd 40 ,sentetik tiner,benzin,mazot,ıslak mendil, sıcak su

bunları daha denemedim içinizden böyle bir durumla karşılaşıp çözüm bulan varmı? varsa netür bi yol izledi ?

-değerli hocalarım sizlerinde görüşlerini almak istedim nasıl bir yol izleyeyim ?

@ahdngr

Değerli hocam sakın boya üzerine wd 40, tiner gibi sanayi usulü ürünler sürmeyin, bant izi için boya ağdası da denilen kil uygulamasına ihtiyaç vardır.

Meguiars clay kit ürününü alıp sizde güvenle yapabilirsiniz, ve aracınız boyası üzerine bulunan diğer partikülleri de temizleyerek, tabiri caiz ise bebek teni gibi bir boyaya kavuşacaksınız, üzerine wax işlemi de uygularsanız, aracınız hem parlayacak hem daha zor kirlenecek.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Hocam;

İnternetteki çözümleri umursamayın.

Emin olun çoğu işkembe-i kübradan sallıyorlar.

Can hocamın önerisi gayet mantıklı ve katılırım.

Ama bulamazsanız gazyağı boyaya kesinlikle zarar vermeden bu tip lekeleri sökmekte bir numara bence.

Önce temiz basınçlı suyla üzerine yapışan toz veya metal talaşı varsa akıtmaya çalışın.

Sonra Bir kağıt mendile gazyağını yedirip üzerine yapıştırın. Ardan biraz zaman geçsin ama kurumadan gidip üstübü ile silin. tertemiz olacaktır.

Bu yöntemi arka camdaki buğu olunca ortaya çıkan hayalet vantuz izlerine de uyguladım işe yaramışlardı.

Değerli Hocam;

İnternetteki çözümleri umursamayın.

Emin olun çoğu işkembe-i kübradan sallıyorlar.

Can hocamın önerisi gayet mantıklı ve katılırım.

Ama bulamazsanız gazyağı boyaya kesinlikle zarar vermeden bu tip lekeleri sökmekte bir numara bence.

Önce temiz basınçlı suyla üzerine yapışan toz veya metal talaşı varsa akıtmaya çalışın.

Sonra Bir kağıt mendile gazyağını yedirip üzerine yapıştırın. Ardan biraz zaman geçsin ama kurumadan gidip üstübü ile silin. tertemiz olacaktır.

Bu yöntemi arka camdaki buğu olunca ortaya çıkan hayalet vantuz izlerine de uyguladım işe yaramışlardı.
Murat Hoca'ma katılıyorum, zift,bant vb yapışkan lekelerine karşı uzun yıllardır bende gazyağı kullanırım, birşey daha söylemek isterim,ben aracımı yıkarken SİRKE kullanırım bence sizde denemelisiniz.

@silvershadow@DoğanARABACI@enpisagor cevaplarınız için teşekkür ederim hocalarım

-gaz yağını deneyeceğim şimdilik

@enpisagor hocamın dediği kilide araştırdım gayet başarılı bir ürüne benziyor onuda markette falan bulursam almayı düşünüyorum.

@silvershadow@DoğanARABACI@enpisagor cevaplarınız için teşekkür ederim hocalarım-gaz yağını deneyeceğim şimdilik

@enpisagor hocamın dediği kilide araştırdım gayet başarılı bir ürüne benziyor onuda markette falan bulursam almayı düşünüyorum.
Hocam Adana'da markette zor bulunur ama internetten sipariş edebilirsiniz, kili sadece gözüken lekeler için değil boya üzerine oluşan el gezdirince hissettiğiniz şeyler için de (ayrıca reçineler), kullanmış olacaksınız, ve boyaya zarar vermeden.

Hocam Adana'da markette zor bulunur ama internetten sipariş edebilirsiniz, kili sadece gözüken lekeler için değil boya üzerine oluşan el gezdirince hissettiğiniz şeyler için de (ayrıca reçineler), kullanmış olacaksınız, ve boyaya zarar vermeden.

http://www.hepsiburada.com/meguiar-s-clay-bar-boya-agdasi-kili-kiymetli-arac-boya-temizleme-851001-p-OTM851001 

hocam buradan alıyım o zaman ben bu dimi ürün 

@ahdngr evet hocam bu ürün, aldıktan sonra performansına hayran kalacaksınız, buna eminim. Uygulama için her zaman yardımcı olurum. :)

Hocam bence bantsa en sagliklisi sicak su cikarirda kesin 

@ahdngr gaz yağını daha önce ben de denemiştim. kağıt bant izini çıkarmada -sıcak su ile birlikte- etkili olmuştu. Kil satın almaya gerek yok!

@enpisagor tamamdır hocam attım sepete [emoji4]
Hayırlı olsun hocam, kili uygulama sırası şu şekilde, önce aracınızı yıkayıp kurulayacaksınız, normalde kil kit halinde satılıyor yanında quik detailer denilen, bir fıs fıs ile kaydırıyorsunuz. Ama bu yoksa bildiğiniz bebe şampuanını sulandırıp bir fıs fıs şişeye aktarıyorsunuz, temiz araca bunun ile kili kaydırıp, uyguluyorsunuz, kil kirlendikçe hamuru katlanıp yoğurup, temiz yüzey ile devam ediyorsunuz.

Sonra boya korunsun, yağmur suları baloncuklar oluştursun derseniz, yine meguiars liquit waxı kutudan çıkan ped ile ova ova yediriyorsunuz ve yine kutudan çıkan özel mikrofiber bez ile üzerinden geçiyoruz.

Bundan sonra showroom parlaklığı için meguiars quik wax fıs fıs şeklinde bunu da sıkıp, fazlasını mikrofiber bez ile alıyoruz.

İşte size dışarıda dünya para istenen boya koruma.

Bu ilaçlar size pahalı gelebilir ama bir kez alınca 4-6 kez uygulama yapılabiliyor.

Hayırlı olsun hocam, kili uygulama sırası şu şekilde, önce aracınızı yıkayıp kurulayacaksınız, normalde kil kit halinde satılıyor yanında quik detailer denilen, bir fıs fıs ile kaydırıyorsunuz. Ama bu yoksa bildiğiniz bebe şampuanını sulandırıp bir fıs fıs şişeye aktarıyorsunuz, temiz araca bunun ile kili kaydırıp, uyguluyorsunuz, kil kirlendikçe hamuru katlanıp yoğurup, temiz yüzey ile devam ediyorsunuz. Sonra boya korunsun, yağmur suları baloncuklar oluştursun derseniz, yine meguiars liquit waxı kutudan çıkan ped ile ova ova yediriyorsunuz ve yine kutudan çıkan özel mikrofiber bez ile üzerinden geçiyoruz.

Bundan sonra showroom parlaklığı için meguiars quik wax fıs fıs şeklinde bunu da sıkıp, fazlasını mikrofiber bez ile alıyoruz.

İşte size dışarıda dünya para istenen boya koruma.

Bu ilaçlar size pahalı gelebilir ama bir kez alınca 4-6 kez uygulama yapılabiliyor.

Teşekkür ederim can hocam valla baska yerde bukadar bilgiyi bulamazdım doğrusu, hepsiburadadan bakayımda bu ürünlerden aklıma yatanları alayım ama bi taraftan diyorum metalik renk olsa tamam parlasın şöyle gıcır olsun ama opak renge bukadar masraf yapmak dogrusu pek icimden gelmiyor yanlısta dusunuyor olabilirim bilemiyorum

LG-D723 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ahdngr

Hocam benim aracımda beyaz, ama ilgilenmeyi seviyorum. Hani dediğim ürünler de uçuk paralar değil, ped, mikrofiber bez ve wax 100 lira civarı, 5 kez yapsanız ki 3-6 ay arası dayanıyor. 20 lira kullanımı :) diğer showroom parlaklığı için olan da 45 lira yine :)

Geri
Üst Alt