Lastik patlaması

Benim aracımda da Michelin primacy 4 var. Daha yeni sayılır. Sol ön lastiğe vida girmişti. Patladığı yerdeki bir lastikçide yama yapıldı. Yama yapıldıktan birkaç ay sonra lastik hava basıncı uyarısı almaya başladım. Yakınımdaki başka bir lastikçiye gittim. Herkes Michelin lastiğe yama yapamaz dedi :) En iyisi fitildir dedi fitil attı. O günden beridir sıkıntı yaşamadım. Fitilin iyi olmadığını bilmiyordum. İnşallah sıkıntı çıkarmaz ilerde.

Benim aracımda da Michelin primacy 4 var. Daha yeni sayılır. Sol ön lastiğe vida girmişti. Patladığı yerdeki bir lastikçide yama yapıldı. Yama yapıldıktan birkaç ay sonra lastik hava basıncı uyarısı almaya başladım. Yakınımdaki başka bir lastikçiye gittim. Herkes Michelin lastiğe yama yapamaz dedi [emoji4]En iyisi fitildir dedi fitil attı. O günden beridir sıkıntı yaşamadım. Fitilin iyi olmadığını bilmiyordum. İnşallah sıkıntı çıkarmaz ilerde.
Michelin kendi sitesinde de önermiyor.
520225c90388565e5e1884dd752dedaa.jpg

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Corsam varken lastik patlamıştı yetkili serviste dışarıdan fitil yama yapmışlardı o zaman tabii acemiyim lastiği mahvetmişlerdi..sonrasında çok defa lastiğim patladı lastiğin en büyük düşmanı özellikle türkiyede akıllı vidalar ..akıllı vida yolda varsa o lastige muhakkak girer 😂..yamada ise 2-3 çeşit yöntem var eski lastikçiler sıcak yama yaparlardı ütü gibi bişeyle yaparlardı çokda sağlam olurdu ama lastiğin bence balansını bozardı şimdi siyah kaucuk malzeme ile yapıştıryorlar zaten yurtdışında en sağlam yöntem bu olduğu söyleniyor..hatta kışın o delik 1-2 mm gibi su girip don olayı olursa yamada sıkıntı çıkabilir deniliyordu (olasılık az ama kışın olabilir)..abd de kaliteli kaucuktan yama üretiyorlardı bir lasik içinde 3 yama sonrası değişim..tabii orda lastik ucuz…youtubeda videoları var bu tür şeylerin..

• Beğen
Tepkiler: SCC
@Culture33@Termsbugün sabahta sol on lastik inmiş lastik kitle şişirip eşimi okula bıraktım.kamera olan biyere parketmistik. Gece 9 10 gibi havalarını kontrol edip birakmistim.kayıtlara bakacağım artık biri mi indiriyor. Hava vurup evin önüne çektim şimdi inerse artık bayi arayacağım nasıl iş anlamadım 

@golfcu91 Okulların açılmasını istemeyen bir öğrenci olabilir. şaka bir yana gittiğiniz yol güzergahında inşaat vs gibi herhangi bir şey var mı? var ise aynı yerden sac vidası akıllı vida falan batmış olabilir. bir lastik yapılırken lastikçinin diğer lastikleri de kontrol etmesi gerekir, ama bir çoğu iş sıkılı nedeniyle sadece havalarını tamamlıyor, bazıları onu bile yapmıyor. 

@Culture33 hocam cadde üzeri yol güzergahı birde saten öyle bişey olsa araç dün öğlenden beri evde inse ben akşam eve gidene kadar inmesi lazım onu geçtim aksam 9 10 gibi çıkıp hava kontrol edip park ettim sabah 0 hava. Getir firması gelmisti park yeri yüzünden çok tartistim. Eşimde şikayet vs etmiş onlar yapıyor desem günahlarını almak istemiyorum Allah tan kamera olan biyer çekmiştim akşam bakacağım şayet öyleyse hic bisey demeden butun motorlarin üstünden geçicem akşam 

@golfcu91 Mala zarar vermeden direkt suç duyurusunda bulunun derim. hiç muhatap dahi olmayın, biliyorsunuz bunlar birer çete olmuş geçen haftalarda haberlerde izledik, 4-5 kişi bir kişinin üzerine gidip linç girişiminde bulunmuşlardı. teke tek baş edemeyince gurubu kuruyorlar. 

@Culture33 basimi belaya sokmamak için direniyorum.bende sinir hastasıyım yani tam adamına denk gelirler. Geçen esimle tartışanı aradım bulamadım. Arkadaşından haber yolladım. Sevmiyorum ama benimde huyum kötü hocam. Çeker vururum o markayim. Umarım onlar değildir.  Sibop dan şüpheleniyorum ama aklim  ermedi  

@golfcu91 Aman hocam bir anlık kızgınlık kötü şeylere sebep olabilir, hem de işe yaramayan kişiler yüzünden. lastiğe hava bastıktan sonra sıvı ile kontrol etseydiniz keşke. siz bir iyilik yapın kendinize, 4 lastiği komple baktırın derim, 

@Culture33 hocam eşim eve gitmiş lastiği bakar mısın dedim normal duruyor dedi inen lastik inerdi bunca saat bakacağız biri maytap geçiyor ama selametle bakalim

@golfcu91 Sabaha inerse bir şerefsizin varlığı kesinleşecek desenize. 

@Culture33 lastik inmedi hocam bugün 2.gün onu birisi indirdi. Getir firmasına gidip dedim kamera kayıtlarını alacağım sizden biri çıkarsa çarşı pazar karışır dedim.ondan sonra lastik inmesi kesildi.

@golfcu91 Atalarını hep beraber anıyoruz abim. Mübarek cuma günü hayra geçtiler. bir gün aracımı bi yere park ettim, başka da park edecek yer yok, eleman dedi ki aracı buraya park etmeyin, neden dedim dükkanın önü elemanlar çalışıyor bişey mişey olur biz karışmayız dedi, bende hadi bakim bu andan sonra bir şey olsun de görelim dedim. emin olun 15-20 dakika da içim bitti ama keyfe keder 1 saat sonra gittim oraya arabanın etrafını dikkatlide incelerken aynı eleman bir daha geldi, korkma abi bir şey olmadı dedi. bende, ben neden korkayım, bir şey olmuşsa sen kork dedim. eleman abi kırdıysak özür dileriz sen nerelisin dedi bende diğer taraftan deyip gittim.

böyle şeyleri sevmem aslında ama bana aba altından sopa gösterene aba üstünden sopa gösteririm. 

Geri
Üst Alt