20 Km hiza kadar olan vikvik ses sorunu

HONEY

İsim
BÜLENT
Selam ustadlar

Yaklasik 400 km önce arka balatalari ferodo ile degistirdim bitmemisti bir tarafin içi dengesiz aşındığından dolayi

Hic ötme vikvikleme sorunum yoktu genelde fren esnasinda balata ötme sesi olur bende tam tersi durum var balatadan midir anlayamadim

5 ~ 20 km arası hizda arka tarafdan vikvik ses geliyor bu hizin üstüne cikinca ses ya yok oluyor yada ben duymuyorum

Benzer sorun yasayan oldu mu

Aracim 1.2 dsg 66 bin kmde

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben aracı yıkamaya götürdüğümde  el frenini  çektirmeyip viteste bırakıyorum. Balataları çektiğinden yüzey temizlenmiş oluyor.  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Bence etmeyecek.. yani[emoji4]
Maalesef çözüm olmadi

Sag arka vikvik devammm

Upvote 0
Maalesef çözüm olmadi

Sag arka vikvik devammm
Sizin vikvik bana da geldi.

Kronik mi bulaşıcı mı anlayamadım :)

Tam durma anında hafif bir sallanma olurya , sağ arkadan geliyor bende de..

Upvote 0
@HONEY hocam benzer bir ses benim araçtan da geliyordu.  Bendeki arıza -sanırım- teker bilyası denen parça idi.  Değiştik sorunum çözüldü. Eğer baktırmadıysanız kontrol ettirmeniz öneririm

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] hocam benzer bir ses benim araçtan da geliyordu.  Bendeki arıza -sanırım- teker bilyası denen parça idi.  Değiştik sorunum çözüldü. Eğer baktırmadıysanız kontrol ettirmeniz öneririm
Bir lastikci birde tamirci bakmisti sıkıntı yok demisti porya bilyalara

Sağolun hocam

Upvote 0
Arka disk ve balatayi ferodo olarak yeniledim

100 km civari kullandim şimdilik bir ses yok olursa konuyu guncelleyecegim

Bilgi ve fikir veren herkese teşekkür ederim

Upvote 0
Konunun ilk mesajında da ferodo yazıyor? Vik vik öten?

Ferodo vikvik idi
Yeni takılan ferodo "mute" modunda

Upvote 0
Arkadaşın araçta bosch vardı aşırı ötmeye başladı araştırmaya girdik ankarada sanayide parçacıdan alıp taktırdık ses kalmadı servisten de ucuza mal oldu. Rahatsız olan arkadaşlar yazsınlar .. reklama gireceğinden yazmak istemedim..
Kendi aracıma hella alıp deneyeceğim yarı fiyatına onunla ilgili de yazarım bendeki ses azaldı ama bitmesini beklemeyeceğim 10 bin km oldu alışamadı ısınınca cik cik ses yapıyor. :)

Ekli dosyalar

• 851e187a-8d08-4abd-a94b-4cc79bc34809.jpg
    851e187a-8d08-4abd-a94b-4cc79bc34809.jpg
    105.2 KB · Görüntüleme: 18
  • fcca0fcf-96eb-46fc-8e7a-7efb744c0759.jpg
    fcca0fcf-96eb-46fc-8e7a-7efb744c0759.jpg
    138 KB · Görüntüleme: 17
Upvote 0

Geri
Üst Alt