Golf 7.5 Sürüş Modlandık :)

@CemK peki konusu geçmişken bir şey sorayım, bende şuan 2015 1.4 Tsi Higline var, sürüş modu yok, ancak bir arkadaşımda 2019 golf 7.5 Comfourtline vardı onu kullandım özellikle şehir içi kullanımında direksiyon çok yumuşak hissi vermişti. Onda da sürüş modu yok. Ben 7 ve 7.5 arasında sürüş dinamikler açısından fark yok diye biliyorum. Acaba bendeki direksiyon spor moda göre mi ayarlı yada şöyle sorayım o şekilde ayarlı değilse bile sürüş modu takarsam, eco moda veya Konfor moduna aldığımda direksiyon şimdiki mod olmayan standart versiyonundan daha mı yumuşak olacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@ali_burkay sertlik farki arabanin yeni olmasindan, lastiklerden lastik basinclarindan bi cok seyden olabilir. Sende 225 onda 205 lastikler vardir mesela.

Direksiyonda iki mod var sadece, normal ve sert. Mevcut'dan daha yumusak olmaz yani, sport'a alinca daha sert olur sadece.

Merhaba anahtar montajı için tesisat çekmek gerekiyor mu? Yoksa iç tesisatı hazır mı? Yani kısacası sadece tuş takımını değiştirip kodlamamız yeterli mi ?

forumdaki en güncel sürüş modu konusu bu sanırım. ben de geçtiğimiz günlerde (biraz da tuş dolsun hevesine) 2020 1.5 dsg highline aracıma lisanslı olarak bundan yaptırdım.
individual (bağımsız ayar)'a girdiğinizde bu modların araçta dinamik şasi olmadığı için direksiyon sertliği, vites değişiklik devri ve klima kullanımı gibi diğer enerji faktörlerini kontrol ettiğini görüyorsunuz.
direksiyon eco, normal, comfort modda normal yumuşak; spor modda sertleşiyor. (sürüş modu olmayan araçlarda da normal dediğim yumuşak şekilde)
vites eco'da E, yani daha da alt devirleri kullanıp zor düşürüyor kolay yükseltiyor. normal, comfort'ta normal D mode, sport'ta otomatik S'ye alıyor. sürüş modunuz yoksa eco hariç diğer D ve S modunu zaten vitesi bir tık geri alarak siz de yapabilirsiniz.
bunun dışında diğer enerji tüketim ayarını eco'da kısıyor, normal, comfort ve spor modda bir değişiklik yapmıyor.

ben esas gaz tepkisi değişikliği için almıştım ancak aracı sport mod'a alın, (vitesi otomatik s'ye alıyor) siz d'ye çekin, ve comfort veya normal moda geçin. aslında bu sportifliğin gazla ilgili olmadığını sadece vites modunu değiştirdiğini anlıyorsunuz rahatlıkla. bu bakımdan artısı olsaydı keşke.

neticede araçta dinamik şasi olmadığından iki artısı 1) eco mod'daki ekstra düşük tüketim ve 2) spor moddaki direksiyon sertliği. ha bir de buton dolu duruyor orada, o da güzel :cool:. yaptırmak isteyenlerin bilgisine.

Sürüş modu ekran görselin değiştirme gibi bir kodlama varmıdır acaba? Hani arkaplanı görsel olarak ayarlamak vs gibi. Benim araçta siyah arkaplanlı olarak gösteriyor.4DA5B303-BAB8-48D0-A3C8-F1171B29E779.jpeg

Merhabalar uzun zamandır aktivasyonunu ertelediğim sürüş modlarını bugün parametreleri atıp aktive ettik.

Henüz denemeler gözlemlemeler yapıyorum zamanla çözmüş olurum. İlk gözlemim : Sportta bambaşka bir Golf varken Eco ve comfortta tam emekli amca arabası gibi az yaksın çok gitsin direksiyon yumuşak olsun havasında :)

Ekli dosyayı görüntüle 50195

Ekli dosyayı görüntüle 50196

Ekli dosyayı görüntüle 50197

Ekli dosyayı görüntüle 50198

Ekli dosyayı görüntüle 50199

Ekli dosyayı görüntüle 50200
hayırlı olsun nekadara mal oldu acaba

Lisans ücreti ne kadardı? Referans olması açısından paylaşabilirseniz iyi olur.

Vay be koskoca Volkswagen mühendisi boşuna MODE işlemi için uğraşmış, parametreleri hazırlamış ama boşunaymış :confused: Bazen bizim insanımızın bilgisi insanı şaşırtıyor her konuda bir bilgi :)

Not : Arkadaşlar konuyu yaptırmak isteyenlere görsel olması açısından açtım. Aracın paket/donanım bilgisine göre çalışma karakteristiği değişecektir. İyi forumlar (y)
Merhaba montaji kendiniz mi yaptiniz? Bende aldim tuslari be kablolari kendim yapsam mi diye dusunuyorum sanirim kablo tesisari cekmek gerekiyor

Merhaba montaji kendiniz mi yaptiniz? Bende aldim tuslari be kablolari kendim yapsam mi diye dusunuyorum sanirim kablo tesisari cekmek gerekiyor
İş montajla bitmiyor,Lisanslı Online işlem yapılması gerek,ayrıca aracınızda orjinal olmayan crackli herhangi bir cihaz olmamalı.Bu doğrultuda aldığınız tuş takımı hiçbir işe yaramıyor,çünkü lisans satın alırsanız içinde tuş ve kablo tesisatıda çıkıyor.

Merhaba, şuan sürüş modu için lisans verilmiyor diye biliyorum. Aracıma yaptırmak istiyorum. Yapabilen yer var mı?

Merhaba, şuan sürüş modu için lisans verilmiyor diye biliyorum. Aracıma yaptırmak istiyorum. Yapabilen yer var mı?
Bende araştirma icerisindeyim kendim tus takimini aldim kablolari ile birlikte. Yabanci bir sitede bir arkdas fotoğraf ekleyerek anlatmiş kablo tesisatini sol attaki sigortanin oralara bagliyor sonrasinda kodlama yapiyor ama fotograflar com anlasilir degil bazi pin baglantilari var

selamlar. sürüş modu lisansı elimde var. ama mutlaka orijinal olması gerekiyor aracınızın. yani gateway bcm gösterge gibi parçaların fabrikasyon olması gerekir. şu an için lisans olmadan çalıştırmak mümkün değil. lisans tuş ve kablo tesisatı gerekir.

Geri
Üst Alt