Triger seti değişimi

@wineofparadise benim sorduğum sanayideki ustalar triger setin elektrikli olmalı dedi. Bu arada  aracın motor sesini dinleyeyim aynı ses bende de var  mı. Benim şu an araca su koyalı bayağı oldu ama herhangi bir eksilme olmadı 

Benzer durum tsi aracımda bende yaşıyorum. Anlık devirdaim kilitledi. Hararet yükseldi. Servis kaçak yok dedi antifiriz ekledi. Ama bu olaydan sonra gaza basınca kuş sesi gibi pır pır bi ses geliyor. Çok dikkatli dinleyince duyuluyor. Özellikle motor soğukken ve alt devirde ilerlerken. Gazdan çekince ses gidiyor.  Sebebi triger mi? Devir daim mi? Turbo mu? V kayışı mı bilemedim. Boşta gaza basınca o ses gelmiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Skork  2016 model 1.6Tdi aracımda 55.000km de sürtme sesi vardı 2020 de 4. Yılı doldurması sebebiyle continental marka triger seti elektrikli devirdaimi ve gates marka v kayış ve bilyeleriyle değişimini yaptırdım şuan herşey sağlıklı ve içim rahat. 4 yıl yada 120.000km de bence değişim yapılmalı

@Skork Sanayideki ustalar kendilerine iş arıyorlar, 120.000 km de değişmeniz lazım. ötme kousuna gelince ötme rulmandan mı geliyor yoksa kayıştan mı? 

V kayışı sertleşmiş olabilir ondan dolayı soğukken kaydırıyordur ve ötüyordur diye düşünüyorum v kayışını değiştirirseniz ötme keslecektir.

@Terms Benim triger bölümünde bilyadan ses geliyordu kardeşim. Şuan wv 120.000km de bir değişim öneriyor tartışmaya değer birşey göremiyorum 😄

@Skork Sanayideki ustalar kendilerine iş arıyorlar, 120.000 km de değişmeniz lazım. ötme kousuna gelince ötme rulmandan mı geliyor yoksa kayıştan mı? 

V kayışı sertleşmiş olabilir ondan dolayı soğukken kaydırıyordur ve ötüyordur diye düşünüyorum v kayışını değiştirirseniz ötme keslecektir.
Benim araçtaki ses v kayışında motor ısınınca ses kesiliyor. 

@HSolak benim önce antifriz eksiltmesi yaptı, sonra ses. yetkili servis kontrol etmeden, antifriz ekleyip gönderdi. çevremden uyaranlar da olunca 6 yaşında araçta 120 bin'i beklemek anlamsız geldi. risk alamadım, devirdaimi değiştirmişken komple seti değiştirdim. sensörlü continental taktırdım. sorun çıkan pompada mıydı bilmiyorum, elde çevirirken bir yerde takılma hissediliyordu. anlamadığım bir şekilde yine ses var ama önceki kadar değil ve motor 70 dereceye gelince kayboluyor. 

yetkili servis bir standart belirlemek zorunda, onun için 120bin km diyor ama öncesinde triger setinde sıkıntı olsa aracın garantisi yoksa çıkacak olan masrafla ilgili garanti yok. ayrıca 120 bin km'de pompada bir sıkıntı yoksa pompayı değiştirmiyorlar. 

@Skork elektrik dedikleri şey sensör. dışarıdaki pompalar birebir uymadı, aracın kendi sensörüne takıldığında 2 mm'lik fark oldu, tam oturmadı. o şekilde montaj yapıyorlarmış bazı ustalar. benimkinde hazır çalışan sensörü çıkarıp yine sensörü montajlı devir daim pompası takıldı. sırf sensöre 550 tl fark ödedim. umarım arızalanmaz. 

bende de ses var gibi ama kuruntu yaptıgımı dusunuyorum. İlk izin günümde götürüp dinlettirmeyi düşünüyorum bende

servisi aradım 180 bin km dedi bana kayış o kadar gider mi ki

Arkadaşlar selamlar, yeni konu açmamak adına buraya iliştim. Fikrinize ihtiyacım var.

Araç 108.000 e geldi. 120.000 bakımı için ön hazırlık yapmalı mıyım? Triger setini, fitreleri alıp dolabın bir köşesine koysam mı diye düşünmeye başladım. Yağda tarih sıkıntısı var ama filtre ve trigerde de bu sorun var mıdır?

https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-golf-7-1-6-dizel-clha-motor-triger-seti-devirdaimli

Birde bu site güvenilir midir? Gerçekten de orjinal malzeme midir? Bilen ya da duyan var mıdır?

Hatırlatma olarak araç 2015 model 1.6 TDI highline 110hp manuel.

Arkadaşlar selamlar, yeni konu açmamak adına buraya iliştim. Fikrinize ihtiyacım var.

Araç 108.000 e geldi. 120.000 bakımı için ön hazırlık yapmalı mıyım? Triger setini, fitreleri alıp dolabın bir köşesine koysam mı diye düşünmeye başladım. Yağda tarih sıkıntısı var ama filtre ve trigerde de bu sorun var mıdır?

https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-golf-7-1-6-dizel-clha-motor-triger-seti-devirdaimli

Birde bu site güvenilir midir? Gerçekten de orjinal malzeme midir? Bilen ya da duyan var mıdır?

Siteden uzun zamandır alışveriş yapıyorum gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca stok fotoğrafım konularda mevcut şimdi ekleyemedim 🤭

Son düzenleme:

Gecen ben buranin deposuna gittim agizim acik kaldi futbol sahasi büyüklüğünde depo mal dolu

O zaman başka neler alıp istifleyim? her şey ateş pahası oluyor. Biran evvel atayım bir kenara. Artık yetkili servis günleri sona erdi. Ver elini Bostancı oto sanayi.

Arkadaşlar arada uzun bir süre geçti ama cuma günü doğuş otoya götürdüm aracı bakımı için maalesef benim araçtan gelen sesin (cik cik kuş sesi gibi) trigerden geldiği söylediler. Bunun üzerine bende triger seti değiştirmelerini söyledim bilginize. Bu arada araç 2015 tdi manuel 60.000 km dedir

Benimde aracim 2015 model tdi 55 bin km de
Ayni kus sesine benzer ses bende de geliyor.
INA marka triger seti aldim. Vakit gecirmeden degistiricem.
Sizlerde ihmal etmeyin derim...

Geri
Üst Alt