Lastık secimi

ilker80

Üye
İsim
Ali ilker
Golf için 225 45 17 için conti prenimumcontact 6 ile michlen pilot sport4 arasında kaldım, fiyatlar benzer . Ayrıca 2015 yarıs içinde 185/60/15 fabrika cıkıslı , bu janta 195/60/15 takılır mı , hesaplamada %3 +- aralıkta kalıyor. Takarsam faydası zararı olur mu ? İyi forumlar. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf için 225 45 17 için conti prenimumcontact 6 ile michlen pilot sport4 arasında kaldım, fiyatlar benzer . Ayrıca 2015 yarıs içinde 185/60/15 fabrika cıkıslı , bu janta 195/60/15 takılır mı , hesaplamada %3 +- aralıkta kalıyor. Takarsam faydası zararı olur mu ? İyi forumlar. 
Sürüş tarzınıza, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize göre tercih yapmanız daha doğru olur.,

PS4 daha sportif., PC6 konfor ve sportif sürüş harmanlanmış yol tutuş ve frenleme açısından iyi bir lastik., sakin bir sürüş tarzınız varsa., konfor odaklı ve yumuşak hamurlu bir lastik istiyorsanız PS4 yerine Primacy 4 bakmanız daha doğru olacaktır.. Beklentiniz ney ise ona göre bir tercih yapmanızı öneririm., Conti ‘ye karar verirseniz almanya üretimi olması önceliğiniz olsun.

@ilker80 PremiumContact 6 , önceki nesil PremiumContact 5 ile SportContact 5'in özelliklerinin tek bir lastikte birleştirilmesi sonucu oluşturulmuş bir lastik.  Sportifliği ve konforu bir arada sunmaya çalışan bir lastik. Kendi aracımda kullanıyorum , fren mesafesi olsun , direksiyon tepkileri olsun çok memnunum PremiumContact 6'dan.

Pilot Sport 4'de çok güzel bir lastik , bana kalırsa hangi lastiği ucuza bulabiliyorsanız alabilirsiniz. İki lastikte sizin beklentilerinizi boşa çıkarmaz. 

Diğer sorunuza gelince 195/65/15 lastikten 185/65/15 lastiğe düşen arkadaşlarım var , bu düşüşteki fark sizin değişimdeki farktan yüzdelik olarak daha fazla oluyor fakat araçlarını sıkıntısız kullanıyorlar. Sizde 185/60/15'den 195/60/15'e geçebilirsiniz. Lastik tabanı 1 cm genişleyeceği için frenleme , yol tutuşunda pozitif yönde bir etki fark edebilirsiniz. Yakıt tüketiminiz ise çok ufak bir miktar artacaktır (0.1-0.2 L aralığında). Bir diğer husus bazı lastik ölçüleri ara ebat kabul edildiğinden gerektiğinden pahalı bir şekilde satılabiliyor. Örneğin 205/55/16 lastik 195/55/16 lastikten daha ucuza alınabiliyor.

Ps4 düşünürken bridgestone turanza t005 aldım geçen hafta fiyatı baya uygundu lastik gerçekten çok iyi yumuşaklık fren yol tutuş xl olmasına rağmen eski hankooklardan sonra baya yumuşak geldi tavsiye ederim suAnda indirimde 

Önceki t001 olan seri öyleymiş ama bunu yumuşak yapmışlar belkide dediğiniz gibi ilerde sertleşir 

@Oguzhanx50 İlk 7 m Turanza ile geldi. Sürekli ESP açardı. Hatta bazen bilinçli denerdim. Daha sonra bana lastiklerden olduğu söylendi. Bir de Adana'da kullandım belki sıcağın da etkisi vardı. Ama inanılmaz sert lastiklerdi. Şimdiki 7 m de Pirelli P7 ile geldi onu da değiştirdim. :D

@Golf835  pirelli p7 de turanzadan asagi kalmaz hocam bu kadar gurultulu bir lastik gormedim ben, her kasiste her cukurda her detayi hissettirirdi.

@ZITIPAŞA %100 öyle. Zaten VAG grubu araçlarının süspansiyon sistemleri sert ve sesli çalışıyor... Lastiklerden kurtarmak lazım işi :D

Geri
Üst Alt