Boya Koruma

Caner

Üye
İsim
Caner
Hocalarım meguiars kristal seramik boya koruma hakkında bilgisi olan var mı acaba? diğer forumlarda bir araca uygulanmış gayet güzel görünüyordu. Sizce yapılmalı mı? Tabi öğrendiğim kadarıyla kaput ve ön çamurluklara korumada dahil fiyatı baya tuzlu geldi bana sanırım 2500 TL yazıyordu. Ne dersiniz fiyat - performans konusuna. @silvershadow @Orhan Hoca @yusuf @fcsrn@MSE @erkanz

Moderatör tarafında düzenlendi:
+ meguiars kristal seramik boya koruma var hocam
Hocam açıkcası boya koruma işine sıcak bakmıyorum, yani boya korumaya 1500-2000 tl vermeye sıcak bakmıyorum. Max 1 sene sonra boya korumadan eser kalmayacak, taş izine felan faydası yok, arabayı da ağacın altına bırakmayıveririz. Kuşlara da yapacak bişey yok :)

Hocalarım meguiars kristal seramik boya koruma hakkında bilgisi olan var mı acaba? diğer forumlarda bir araca uygulanmış gayet güzel görünüyordu. Sizce yapılmalı mı? Tabi öğrendiğim kadarıyla kaput ve ön çamurluklara korumada dahil fiyatı baya tuzlu geldi bana sanırım 2500 TL yazıyordu. Ne dersiniz fiyat - performans konusuna. @silvershadow @Orhan Hoca @yusuf @fcsrn@MSE @erkanz
Hocam daha önce Ankara'da bir Meguiars bayisi ile görüşmüştüm ve bu ürünü tavsiye etmiyorum düz boya koruma yapalım demişti. @theGenius ile görüşmemizde ise Meguiars'ın şuanda tam manasıyla etkili bir seramik kaplama ürünü bulunmadığını söylemişti.

Bu alanda Ceramic Pro 9H isimli ürünün oldukça iyi olduğu konuşuluyor. 

Edit: Hatta Meguiars'ta görüştüğüm kişi yalnızca kristal kelimesini kullanmıştı, bizde seramik yok bizdeki adı kristal demişti.

Hocam açıkcası boya koruma işine sıcak bakmıyorum, yani boya korumaya 1500-2000 tl vermeye sıcak bakmıyorum. Max 1 sene sonra boya korumadan eser kalmayacak, taş izine felan faydası yok, arabayı da ağacın altına bırakmayıveririz. Kuşlara da yapacak bişey yok :)
Normalde bende aynı düşüncedeyim ancak yapılan uygulama dikkatimi çekmedi desem yalan olur :)  diğer konuya gelecek olursak ağaçlar ve kuşlara pek yapacak bir şey olmuyor hakkaten

Hocam daha önce Ankara'da bir Meguiars bayisi ile görüşmüştüm ve bu ürünü tavsiye etmiyorum düz boya koruma yapalım demişti. @theGenius ile görüşmemizde ise Meguiars'ın şuanda tam manasıyla etkili bir seramik kaplama ürünü bulunmadığını söylemişti.

Bu alanda Ceramic Pro 9H isimli ürünün oldukça iyi olduğu konuşuluyor. 
Hocam peki Ceramic Pro 9H ücret konusunda bir bilginiz var mı ve nerede uygulatmak lazım?

Hocam peki Ceramic Pro 9H ücret konusunda bir bilginiz var mı ve nerede uygulatmak lazım?
Uygulama videoları YouTube'da var hocam oldukça basit görünüyor. Tabi temiz araca uygulaması basittir, kullanılan araçlar için öncesinde aracı temizlemek için pasta cila tarzı bişey gerekiyordur. Antalya'da Hüseyin'in uygulattığı yerin güncel fiyatı 1.500 TL diye biliyorum. Hüseyin ürünü kendisi getirtip uygulamasını yaptırmıştı.

@batuhantashan Batuhan yakın zamanda orayla görüştü diye biliyorum, kendisi daha sağlıklı bilgi verecektir. 

Uygulama videoları YouTube'da var hocam oldukça basit görünüyor. Tabi temiz araca uygulaması basittir, kullanılan araçlar için öncesinde aracı temizlemek için pasta cila tarzı bişey gerekiyordur. Antalya'da Hüseyin'in uygulattığı yerin güncel fiyatı 1.500 TL diye biliyorum. Hüseyin ürünü kendisi getirtip uygulamasını yaptırmıştı.

@batuhantashan Batuhan yakın zamanda orayla görüştü diye biliyorum, kendisi daha sağlıklı bilgi verecektir. 
teşekkür ederim hocam. Aslında birde şöyle bişey var buna hayran kaldım ben. youtube videolarını izlemenizi tavsiye ederim eğer bilmiyorsanız. @silvershadow @yusuf @Orhan Hoca @MSE @fcsrn http://www.brsturkiye.com/sk/ultra-ever-dry-12/

Boya koruma ile ilgili araştırmalarım süratle devam ediyor. Son verilerimi paylaşayım hemen forumla;

Sonax Nano iç dış koruma : 390

Ziebart Diamond Gloss : 700

Meguiars Seramik Kaplama tüm araç : 1000

Ceramic 9h Pro: 1500

3M Seramik : 1500 

Boya koruma ile ilgili araştırmalarım süratle devam ediyor. Son verilerimi paylaşayım hemen forumla;

Sonax Nano iç dış koruma : 390

Ziebart Diamond Gloss : 700

Meguiars Seramik Kaplama tüm araç : 1000

Ceramic 9h Pro: 1500

3M Seramik : 1500
ne durumdayız? neye karar verdik?

sormayın valla hocam hala muallak.

bir tarafım seramik korumayı hazır kampanya ile 1000e bulmuşken meguiars ile bitireyim diyor..

bir tarafım abdullah, 1000 tl verme ona sen babalar gibi sonaxta 390 a nano yap sonra meg. sarı şampuan götürür diyor.. nette genelde negatif sonax yorumlarını görünce anında vazgeçip en azından ziabart ile bitireyim diyorum ve dememle beraberde 700 ona vereceğine zorla imkanını meguiars seramik yaptırmalısın diyorum ve başa dönmüş oluyorum. inception..  :000296-medium:

sormayın valla hocam hala muallak.

bir tarafım seramik korumayı hazır kampanya ile 1000e bulmuşken meguiars ile bitireyim diyor..

bir tarafım abdullah, 1000 tl verme ona sen babalar gibi sonaxta 390 a nano yap sonra meg. sarı şampuan götürür diyor.. nette genelde negatif sonax yorumlarını görünce anında vazgeçip en azından ziabart ile bitireyim diyorum ve dememle beraberde 700 ona vereceğine zorla imkanını meguiars seramik yaptırmalısın diyorum ve başa dönmüş oluyorum. inception..
ben de bunlara ek bir de "kendin al kendin yap" seçeneği var :000296-medium:

Geri
Üst Alt