Ufak bir aksilik...

FatihTan

Üye
İsim
Fth
Herkese merhabalar iyi forumlar, aracımla avm otoparkına girerken otomatik kollu bariyer, sol arka kapı üstüne indi, boyada hiç bir çizilme yok ancak 2 tane noktada ezilme meydana geldi, servise götürdüm ama oradaki usta ezilen yerin kalın sac olduğunu dolayısıyla çekme vs. işlemler ile yapılamayacağını söyledi, kaynak ile cekilir ama boya gider, buna hic dokunmayalım dedi, sizce bu ezilmeler boyasız düzeltilebilir mi, gerçekten çok üzgünüm, ufak ezikler olabilir gösterdigim herkes salla boşver dedi ama beni en iyi golfüne gözü gibi bakan siz forumdaşlarım anlayabilir, tavsiyelerinizi bekliyorum değerli dostlar

Ekli dosyayı görüntüle 20210809_130810.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 20210809_130423.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 20210809_130159.jpg

Geçmiş olsun.  Ben de otoparklara girerken en büyük korkum budur. Hele kolunun altında kauçuk parça olmayan otoparklarda açıksa kapanmasını bekleyip sonra açılır açılmaz girerim. Usta doğru söylemiş olabilir. Orası güvenlik kafesinin en önemli kısmı olduğu için çok yüksek mukavemetli çelik muhtemelen.

Boya olmadan zor. Bence de görmezden gelin.

Geçmiş olsun, şasiye bağlı bir kısım olduğundan oldukça kuvvetli bir bölgeye denk gelmiş, bende böylece bırakmanızdan yanayım.

@FatihTan geçmiş olsun hocam , bende kalması taraftarıyım çok zor bir parçaya denk gelmiş

Moderatör tarafında düzenlendi:
Boyle kalmasi en dogru olani gibi hocam ustanin dedigi gibi orasi cok sert bir parca kaldi ki boya olmasi tercih edilebilecek bir yer degil bence tavan

bir süre sonra alışacaksınız üstüne düşmeyin

Düzelmesi zor yer ama yine de göçükcülere resmini atarak bir sorun karanlıkta çektiğiniz resimde ezik çok belli. Belki düzelten çıkar. Düzelmesede kalsın öyle tek kötü tarafı sol tarafta olduğundan her Bindiğinizde orayı göreceksiniz 🙂

Çok geçmiş olsun. Biraz canınızı sıkabilir ama ben de böyle nazarlık olarak kalsın diyorum.

@FatihTan 

Hemen hemen port bagaj sabitleme yerine yakın bir yerde olmuş göçük.

İhtiyacınız varsa port bagaj kurtarabilir görsel olarak.

İhtiyaç yoksa da ben olsam da böyle devam ederdim. 

Geçmiş olsun.

@FatihTan 

Hemen hemen port bagaj sabitleme yerine yakın bir yerde olmuş göçük.

İhtiyacınız varsa port bagaj kurtarabilir görsel olarak.

İhtiyaç yoksa da ben olsam da böyle devam ederdim. 

Geçmiş olsun.
Ben de ilk bakışta tavan çıtasıyla çok çok ağır bir şey taşıdınız sandım @FatihTan

Olayda suç sizde değilse AVM yönetiminden bir adet Thule ara atkı barları ve ayakları hayırlı olsun :)  Kabul etmezlerse yetkili servisten yazılı masraf dökümü alınız. Thule fiyatını geçiyorsa ikna olurlar herhalde... 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese merhabalar, konuyu 1 yıl önce açmışım ama dün sanayiye yolum düştü, bir ustaya gösterdim yapabileceğini söyledi, iç taraftan itilip dış taraftan da aynı anda çekilirse boyasız düzelir dedi, ancak iç taraftan itmek için tavan döşemesi fitiller vs vs sökülecek dedi, sizce değer mi,

Herkese merhabalar, konuyu 1 yıl önce açmışım ama dün sanayiye yolum düştü, bir ustaya gösterdim yapabileceğini söyledi, iç taraftan itilip dış taraftan da aynı anda çekilirse boyasız düzelir dedi, ancak iç taraftan itmek için tavan döşemesi fitiller vs vs sökülecek dedi, sizce değer mi,
1 sene boyunca konuya bakmayıp, 1 senenin sonunda gelip" tamir edilebilirmiş" diye konuyu hâlâ hortlatabilecek kadar taktıysanız, buyrun tamir ettirin hocam.

1 yılda alışmadınız mı ?

o sökmeler daha büyük iş açarsa veya istediğiniz gibi kusursuz düzelmezse keşke ellemeseydim dersiniz.

1 sene de göz alışmadıysa daha da alışmaz ama @Rust hocamın dediği gibi yağmurdan kaçarken doluya tutulmak var bu işin ucunda. Sanayideki ustaya da ne kadar güvenilir orası tartışılır :unsure:

Geri
Üst Alt