2017 Highline Golf Değişim / Araç Tavsiyesi Hk.

@Alpac Biraz önce babam için Audi A3 sportback advance paket 1.5 tsi , adaptif hız sabitleyicili beyaz araba için fiyat aldım , fiyatlar artmış 425 bin tl dediler ve sıfır faiz kampanyasını kaldırmışlar.  Aldığım araçtan da yeni gelicek 1 tane olduğunu ve fiyatının 430 bin tl den geleceğini söylediler. 

@skysoblue85Bahsettiğiniz fiyatlar liste fiyatlarına göre çok iyi görünüyor. Hakkaten o paralara Golf yerine A3 tercih edilebilir. Ama önceki mesajlarımda da bahsettiğim gibi izlediğim birkaç videoda A3 ün yalıtımını çok beğenmemişlerdi. En basitinden yol sesinin/lastik yuvarlanma sesi (benim kendi aracımda en çok muzdarip olduğum konuların başında) eski serilerdeki gibi olduğu, Golf 8' den farksız olduğu belirtiliyor. Bir de şu iç malzeme kalitesinin, sizin değindiğiniz gibi kötüleşmesi beni soğutmuştu ilk başta. Dediklerinizi dikkate alacağım, bayilerle bir görüşeyim.

Golf lerin fiyatlandırmalarında bir problem var zaten. Hiç unutmuyorum, Mercedes' in yeni A serisi çıktığı dönemler, ya da bir süre sonrasıydı. Golf 1.5 Tsi Highline DSG, A200 'den pahalıydı. Sonradan A serilerini fiyatları bir coştu, şu an ikinci elleri yeni A3 lerin sıfırlarından pahalı neredeyse. Deneyimleme fırsatım olmadı ama görünüş ve algı olarak C hatchbackler içerisinde en beğendiğim araçtır.

@Forsssarabada orjinalliği bozmayı çok sevmiyorum, hele ki motora dokunmayı. Çünkü olası sorunlarda uğraşacak çok vaktim olmuyor maalesef. 508 de bir ara aklıma gelmedi değil ama araç benim için büyük. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

@yunusaktas91 çok önemli bir nokta aslında o da, "yürütme maliyeti" kavramı, kesinlikle katılıyorum.

@insect araç güzel ama malzeme ve yalıtım kalitesi olarak beni mutlu etmeyeceğini düşünüyorum. Bir de FR' da bile arka süspansiyonlar torsiyon olmuş galiba, ciddi ayıp olmuş.
Yeni A3 için test video larına bakıpta aldanmayın., testlerdeki araçların çoğu 18 inch jant +spor süspansiyon ve ince yanaklı (225/40 R18) piyasadaki en konforsuz beton gibi sert hamurlu olan Bridgestone lastikli araçlar ile yapıldığı için büyük bir yanılgıya düşülüyor., Bayiye gidip aracı bizzat kendiniz test etmenizi öneririm.

@forzaGilles Bu konuda haklısınız , benim araçta da bridgestone var ve lastik ısınana kadar biraz sert geliyor, ısındıktan sonra yumuşuyor. Yumuşaklık konusunda Michelin marka lastiğe geçmeyi düşünüyorum. Ama 18" jant spor süspansiyon ve bridgestone lastiğe göre yalıtımı çok iyi geldi bana. Hatta babamın sahip olduğu 16" jantlı continental lastikli Audi A3 8v ile yakın değerde hatta ufak bir tık daha iyi yalıtımı. Konfor olarak bir önceki kasaya göre daha iyi yeni kasa A3.

@Alpac Sunroof, geri görüş ve 25 hp fark için için 50-70 bin lira verilir mi? Ben vermem naçizane fikrim.

Double bir multimedya taksanız zaten geri kamera, bluetooth özelliği gelmiş olur.

150 hp bi tık sürüş zevki verebilir. Kaldıki 125 hp den çok farklı değil yazılım attırsanız gayet tatmin eder bence.

Geriye sunroof kalıyor gözünüzü güneş alır, saksı düşer üstten kırılır filan maazalah gerek yok derim :))

İşin şakası tabi bütçeye bakıyor nihayetinde para problem değil keyfime bakarım derseniz audie yi tercih ederdim.

Gönlünüze göre olsun :)

@forzaGilles Bu konuda haklısınız , benim araçta da bridgestone var ve lastik ısınana kadar biraz sert geliyor, ısındıktan sonra yumuşuyor. Yumuşaklık konusunda Michelin marka lastiğe geçmeyi düşünüyorum. Ama 18" jant spor süspansiyon ve bridgestone lastiğe göre yalıtımı çok iyi geldi bana. Hatta babamın sahip olduğu 16" jantlı continental lastikli Audi A3 8v ile yakın değerde hatta ufak bir tık daha iyi yalıtımı. Konfor olarak bir önceki kasaya göre daha iyi yeni kasa A3.
Aynı şeyi söylüyoruz :) bana göre yeni Audi A3 konfor anlamında test yapan youtuber 'ların aksine oldukça konforlu bir araç.

@skysoblue85 Kendi şehrimdeki bayiden çok faydalanamadım bu konuda. Siz nereden/hangi bayiden aldınız acaba o fiyatları? Sakıncası yoksa paylaşırsanız sevinirim. Sıfır faizi kaldırmaları kötü olmuş. 

@skysoblue85 @forzaGilles Ben zaten bu segmentte 18" janttan hoşlanmıyorum. Yaşadığım şehir başta olmak üzere bizim ülke yollarına uygun bulmuyorum. Konfordan da ciddi götürüsü oluyor. O yüzden alacağım araçta 17" in üstünü düşünmem. Eski aracımdan Bridgestone Turanza deneyimim var, rezil lastiklerdi. Dediğiniz gibi betondu.

Peki Golf' e yaptırdığınız davlumbaz yalıtımı verimli olmuşmuydu? Benim de aklımda var çünkü de üşengeçlikten fırsat bulamadım. İlk etapta özellikle en çok rahatsızlık duyduğum ön lastik arkalarına yaptırma düşüncem var.

Bu arada tarihe not olması açısından, hafta içi Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Erzurum, Rize' deki VW bayilerini aradım. Golf 8 1.5 TSi R-Line kıtlığı var. Bunların içerisinde sadece Erzurum'da 1 adet yunus grisi yolda gelen araç var dendi. Diğerlerinde ne stokta var ne de gelen. Trabzon stokta olmamasına rağmen 515 Bin TL dedi (donanım detayını soramadım aracı vasıtasıyla fiyat almıştım), Erzurum' daki araç için de 478 Bin TL fiyat verildi.

Stoklarda 1.0 TSi R-Line var genel olarak. 415- 425 Bin TL arası  değişiyor fiyatlar.

@Burak1 25bg/50nm Tork getirisi var. Beygirden ziyade tork un tatlı olacağını düşünüyorum. Önceden dediğim gibi motoru elleme taraftarı değilim.  Orjinal olarak düşünürsek geri görüş kamerasını şu an serviste 4-5k arası takıyorlar, taktırır mıyım asla. Geri görüş kamerası elzem mi değil, olsa güzel olur mu evet :)  Sport paket A3 e kayıyor gibiyim, bakalım kısmet. İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Alpac Aldığım fiyatlar İstanbul Doğuş oto kartal ve bahsettiğim 1.5 tfis araç advance paket adaptif hız sabitleyici olan. Sadece beyaz ve siyah renk var. 

https://www.dogusoto.com.tr/audi-a3-sportback-35-turbo-fsi-150-hp-advanced-s-tronic-bc85c

https://www.dogusoto.com.tr/audi-a3-sportback-35-turbo-fsi-150-hp-advanced-s-tronic-f0219

Adaptif hız sabitleyici ve elektrikli koltuk olmayan versiyonuda Ankara Doğuş oto Çankaya da var.

https://www.dogusoto.com.tr/audi-a3-sportback-35-turbo-fsi-150-hp-advanced-s-tronic-abd7a

Ben aracımı İstanbul bayisi Erel'den aldım ve son araçtı. 1.0 tfsi 18" jant lı sline beyaz almamın sebebi çok iyi fiyata almam ve takas da eski aracıma piyası ile aynı fiyat vermelerinden kaynaklıydı. Bahsettiğim araçları almamamın sebebi doğuş oto eski aracımda takas fiyatını çok düşük söyledi ve 1.5 tfsi almam için ekstradan 35 bin tl daha fazla ödemem gerekiyordu. Bir de sline koltukları çok rahat geldi bana ve dış görünüşte daha çok hoşuma gitti.  

ps: Davlumbaz ve bagaj yalıtımı çok az etki etti. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt