Trafikte uyarı sesi geliyor

Fikirmizah

Üye
İsim
Doğu
Merhabalar bir süre önce bu foruma üye oldum.Golf 7 1.6 TDİ 2016 comfortline DSG araç sahibiyim.istanbulda ikamet etmekteyim.

arkadaşlar araç trafikte her zaman olmamak üzere uyarı sesi veriyor hani park sensöründe öndeki arabaya çok yaklaşırsın aralıksız bi ses gelir ya aynı öyle kesiksiz bir ses geliyor ama park sensöründen değil bu ses eminim yani önündeki arkasındaki araçlarla bir hayli mesafe olduğu için böyle söylüyorum.Şimdi bu ses şanzıman ısındığı için mi oluyor yoksa motor fazla mı sarsıntılı çalışıyor bunun bir sebebi olması lazım ve ekranda hiçbir anlık veya kalıcı bir uyarı çıkmıyor.Bilenler yardımcı olursa sevinirim

Hocam golf sensorleri bazen kendi kendine calisiyor ekranda sensorun manevra ekrani acilmamasina ragmen uyari sesi veriyor bundan kaynaklaniyor olabilir. Bunu da bu ses ciktigi zaman vitesin yaninda bulunan sensor tusuna bastiginizda sesin kaybolmasi ile teyit edebilirsiniz. 

Upvote 0
Deniyicem dediğinizi peki şanzıman ısındığında böyle bir ses oluyor mu acaba ekranda uyarı vermeden önce bilen var mı

Upvote 0
@Fikirmizah  vallahi dün yaşadıgım arizdan sonra uyari sesi vermeden ne ariza verse sasirmam hocam mümkündür😁

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Aynı sorunu ben de yaşıyorum ve her seferinde park sensör tuşuna basarak durduruyorum. Araç 2016 golf 1.6 TDI highline.

Upvote 0
Daha önce bir arkadasimiz yazmisti renault araclarin park sensorleri ile sinyal karisiyor diye. Ondan olabilir.

Upvote 0
Benim kafama takilan birsey var bu sorun ile ilgili. Manevra frenlemesi olan araclarda acaba bu uyari geliyormu durduk yerde? Geliyor ise biranda fren mi yapiyor arac? Pla olanlar icin ciddi sikibti olur herhalde ani fren yapiyor ise degilmi 

Upvote 0

Geri
Üst Alt