katlanır ayna sıkıntısı

eken

Yeni Üye
Sa arkadaşlar 2015 golf highline araçım

Önceden aynalarım kumandadan kapanıyordu ama şuan kumandadan kapanmıyor fakat araç içindeki ayna ayar düğmesinden kapanıyor ne yapmam gerekir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sa arkadaşlar 2015 golf highline araçım

Önceden aynalarım kumandadan kapanıyordu ama şuan kumandadan kapanmıyor fakat araç içindeki ayna ayar düğmesinden kapanıyor ne yapmam gerekir

car tuşu - ayarlar simgesi - ayna ve silecekler - park ettikten sonra içeri katla seçeneğinin tikini kontrol eder misiniz?

bir de ayna kumandasında ayna katlama seçeneği dışında bi noktaya getirin yuvarlağı 

şuan arabada değilim akşam bakacam teşekkür ederim cevabınız için

ca615119b04efb3fc2e7d0f491ab1dbc.jpg

Çok teşekkür ederim sizin dediğiniz gibi yaptım

Hocalarım merhaba, birtek bede mi bilmiyorum ama sanki araçlar sıcağa karşı biraz hassas gibi geldi bana. Daha önce sıcakta kaldığıda sunroof'un gıcırtı yaptığından bahsetmiştim aynı olay katlanır aynalarda da olmaya başladı. Hafta sonu araç mecburen güneşte kaldı ve aynalar açılıp kapanırken gıcırtı yapmaya başladı bu durumla karşılaşan başka kimse var mı?

@asturias Araç dışarıda kaldığında benimde sol aynadan ara ara ayna tam açık konuma gelmek üzereyken geliyor gacır gucur bir ses.

@asturias

hocam sıkıntı yok. katlanır aynanın yuvasına tam oturduğu yerde yumuşak bir malzeme var. kapalı konumda eğilip bakarsanız görünüyor. tam otururken gacır gucur ediyor. bi sorun değil bu ama insanı tedirgin ediyor tabi :)

Bundan önceki aracım fiesta da katalnır aynaydı böyle bi sorun yaşamamıştım. tam da dediğin gibi @maniax hocam tedirginlik oluşuyor insanda. müdahale gerektirmez anladığım kadarıyla.

Bundan önceki aracım fiesta da katalnır aynaydı böyle bi sorun yaşamamıştım. tam da dediğin gibi @maniax hocam tedirginlik oluşuyor insanda. müdahale gerektirmez anladığım kadarıyla.
hocam ben ilk tedirgin oldum ama sonradan baktım genelde tüm golflerde var bu ses. 

mekanizmadan degil de aradaki malzeme ile plastiğin etkileşiminden geliyor

Bunun için piyasada satılan motorsiklet zincir yagı var. Sprey şeklindedir. Kapı,roof,ayna vb ses yapan yerlere sıkıp o seslerden kurtulabilirsiniz

Hocalarım merhaba, birtek bede mi bilmiyorum ama sanki araçlar sıcağa karşı biraz hassas gibi geldi bana. Daha önce sıcakta kaldığıda sunroof'un gıcırtı yaptığından bahsetmiştim aynı olay katlanır aynalarda da olmaya başladı. Hafta sonu araç mecburen güneşte kaldı ve aynalar açılıp kapanırken gıcırtı yapmaya başladı bu durumla karşılaşan başka kimse var mı?
Hocam sun roof gıcırtısi sıcakta bende de vardı serviste garantiden kızakları değişti haberiniz olsun

Hocam sun roof gıcırtısi sıcakta bende de vardı serviste garantiden kızakları değişti haberiniz olsun
Bende de var güneş altında uzun süre kaldığında. Ama servise götürüp daha beter bir şekilde alma düşüncesinden dolayı herhangi bir şikayette bulunmadım.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sprey silikon yağı kullanırsanız gıcırtılardan kurtulursunuz. Ve sıktığınız yerlerde toz da tutmaz Kapı camlarının için de olan fitillere sıkarsanız camlar daha rahat kapandığını görürsünüz.

Geri
Üst Alt