GOLF 7 1.2 TSI 105 BG 2015 MODEL ARAÇ 3 BİN DEVİRİ GEÇMİYOR

mutu

Yeni Üye
İsim
kuddusi
Merhaba,

Özenerek ve severek 2 hafta önce satın aldığım ilk Golf'üm ile yolda kaldım. İnanılmaz canım sıkkın.

Araç önce yavaş hızlanıyor gibi geldi, dikkat ettiğimde 3 bin deviri geçince gaz almadığını, kesildiğini gördüm. Sağa çektim biraz bekledim ama nafile.

Ardından start stop arızası yandı ve en son da motor arıza lambası.

Servis Eksantrik Mili Kumanda Valfi 04E906455AC kodlu parçanın değişmesi gerektiğini söyledi ve 1250 TL masraf çıkardı.

Garanti kapsamında değilim, ne yapmalıyım? Araç 49 binde.

Ek olarak, bu arızanın tespiti sizce doğru mudur? daha önce başına gelenler aydınlatırlarsa sevinirim.

Herkese teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
@mutu arabayı soğutup tekrar denediniz mi?  vede hava kaç dereceydi bu hatalarda? arıza ışıkları yandıktan sonra aracı kapatıp açtıgınızda tekrar arıza ışıkları yandımı söndü mü?

Upvote 0
1,2  105 hp 2014-2015 model araçlarda o parça Almanya talimatıyla vakti zamanında üretim hatası olarak garantiden değişmişti diye hatırlıyorum, Aracım 1 yaşındayken ve o parçayla alakalı hiç sorunu yokken servis tarafından ileride arıza çıkaracak denilerek değiştirilmişti.

• Beğen
Upvote 0
2013 1.2 tsi aracimda aynısı basima geldi daha 1 hafta önce. Kontagi kapattim biraz bekledim kendi kendine düzeldi. Su anda hersey normal bir sorun gozukmuyor. Tabii ileride olmayacaginin garantisi yok. Demek sorun eksantirik miliymiş. Yeni birsey ogrenmis oldum.

• Beğen
Upvote 0
@Kordi_gs hava 40 derece vardi belki, antalya kemer otoyolundaydim.

yarım saat kadar beklememe ragmen degisiklik olmadi, bilakis  once devir gecmeme olan hata sonra start stop ardindan motor ikazi yaktirinca direkt servise cektirdim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@nebraska bana boyle bir bilgi vermediler ama servise araci almaya gittigimde bir teyit edeyim

Upvote 0
Büyük ihtimalle aldığında triger seti değişmiş ve sente ayarı doğru yapılamamış arza lambası yanı ca da araç kendini korumaya alıyor. Sente ayarını ekipmanlarla yapılması lazım sıkıntı gider

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

• Beğen
Upvote 0
g olsun benim araçtada garip bir hata var..bazen ilk çalıştırmada motor sıcak yada soğuk farketmesiz devir ani olarak 700-1000 d/d arasında gidip geliyor (normal rolanti 850-900 devir zaten) hafif sarsıntıda yapıyor gaz verince düzeliyor..buji vs yeni değişti acaba gaz kelebeği yada baska sensörden olabilirmi..

Upvote 0

Geri
Üst Alt