Golf 5 FSI Rölantide Titreme

Kengerli

Yeni Üye
İsim
Ali
Arkadaşlar merhaba golf 5 fsi araç sahibiyim tüp hiç takılmadı daha km 150 bin de. Titreme bir aydan bu yana kadar yeni yeni başladı. Ben de servise gittim motor kulakları değişecek dediler değişti ama gecmedi. Kompresore bakılacak dediler bakıldı sorun çıkmadı. Motor üst kapak açılacak dediler açmadılar cunku izin vermedim. Şimdi de nox sensörüne bahane buldular su an nox sensör fiyatı 4 bin TL den başlıyor tahminim araç hala serviste. İzmirde 1200 km yol yaptim daha üç gün önce Manisa’ya geldim. Yolda gidiş çekiş siddeti mükemmel ama bu titreme batıyo resmen. Tamirci motor gitmiş olabilir dedi bende motoru giden araç 1200 km lik yolda kalırdı dememle doğru deyip başka tespitler yapmaya başladılar. İzmirde İnkalar sıcakta klima hep açıktı ve fan hiç açmadı araç zorladım hatta radyatör göstergesi 90c hiç geçmedi hersey normal. Sizlerin de basına bu şekilde bi olay geldi ise bilgi verirmisiniz. Şimdiden teşekkür ediyorum 😇😇88F616DA-7BC9-4537-BE3B-AF752E427277.jpeg

ECD9FFC1-C7AA-48F2-A7E5-4146C7E2E041.jpeg

Hocam araç lpg'ye erken geçiyor. Onun ayarı olması lazım. daha yüksek ısıda lpg'ye geçerse daha sağlıklı çalışacaktır araç.

Hocam bu dediğim durum araç ilk çalıştırmada yakıt sistemi benzindeyken olan bir durum. Aracın lpg ninde devreye girmesi yaklaşık en az bir 500-600 metre gittikten sonra gerçekleşiyor.

Benim aracımda atiker atikfast di lpg sistemi var. Lpg anahtar düğme göstergesinde ilk benzinde çalışırken alttaki sol ve sağda bulunan 2 adet ışık turuncu renkte yanıp sönüyor lpg de devreye girdiği zaman bu ışıklar tankın içindeki lpg seviyesi gösteren üstteki mavi ışıklar gibi sabit şekilde mavi renge dönüşüyor. (Aşağıyada resmini ekledim lpg anahtarının)
Bildiğimiz üzere araç ilk çalışmada benzinde çalıştığı için lpg henüz devreye girmiyor. Bu durumda lpg düğmesinde sol ve sağ alttaki tek olan ışıklar turuncu renkte yanıp sönüyor.
Belirli bir mesafe katettikten sonra lpg devreye girdiği esnada araç karma şekilde yakıt yakmaya başladığında turuncu olarak yanıp sönen ışıklar mavi renk sabit yanar şekile dönüyor.

Bu dediğim olay lpg devreye girmeden önce yaşanan bir olay hocam.

110000024650113.jpg

Upvote 0

Bu konuda çözüm önerisi sunabilecek yada başına daha önce bu tarz bir durum gelen arkadaşlar varmı acaba ?

Upvote 0
Arkadaşlar benim araçtada araç durduğu yerde rolantide çalışırken motorda hafif titreme var. Motor kaputunu açıp motora baktığımda motor diğer araçlarda çalışırken sabit şekilde duruyor ama benim aracımda motor çalışırken çok hafif öne arkaya yalpa yapıyor bundan kaynaklıda aracı hafiften titretiyor hafiften sallıyor. aracı alalı 5-6 ay oldu aldığım zaman sanayide bir kaç ustaya göstermiştim ama araçta bir sorun bulamamışlardı. Bobinleri bujileri kontrol etmişlerdi bir problem çıkmamıştı, bogaz kelebeğini felan temizlediler yinede bir problem görünmedi. Ustanın birisi subaplardan oalbilir motor sökülüp subaplar değişmesi gerek dediler yaklaşık bana o zaman 3-4 bin lira gibi bir masraf çıkarmışalrdı. Diğer ustada wolkswagenlerde bu tarz motorda sarsıntı durumlarının kronik olduğunu hepsinde olmasada bir çoğunda olduğunu ve bu kadar bir titreme için motoru söküp dağıtmana bence gerek yok bu şekilde bin birşey olmaz demişti. o zamandan beride kullanıyorum aracın gidişinde çekişinde bir problem yok araç rolantide çalışırken devir saatinde dalgalanmada yok sabit bir ayarda duruyor devir göstergesi ama gel gelelim bu rolantide tatlı tatlı sallaması bir türlü geçmedi. Bana zararı varmı dersen sadece ışıklarda felan durduğunda çok tatlı tatlı sallıyor sadece bu. Bu durumun ilerde araca bir zarar vermesinden korkuyorum. Bana nokta atışı bir çözüm sunabilecek bir arkadaş varmı acaba ? :)
hocam 538 207 60 11 bu numaradan bana ulaşırmısın

Upvote 0
Arkadaşlar benim araçtada araç durduğu yerde rolantide çalışırken motorda hafif titreme var. Motor kaputunu açıp motora baktığımda motor diğer araçlarda çalışırken sabit şekilde duruyor ama benim aracımda motor çalışırken çok hafif öne arkaya yalpa yapıyor bundan kaynaklıda aracı hafiften titretiyor hafiften sallıyor. aracı alalı 5-6 ay oldu aldığım zaman sanayide bir kaç ustaya göstermiştim ama araçta bir sorun bulamamışlardı. Bobinleri bujileri kontrol etmişlerdi bir problem çıkmamıştı, bogaz kelebeğini felan temizlediler yinede bir problem görünmedi. Ustanın birisi subaplardan oalbilir motor sökülüp subaplar değişmesi gerek dediler yaklaşık bana o zaman 3-4 bin lira gibi bir masraf çıkarmışalrdı. Diğer ustada wolkswagenlerde bu tarz motorda sarsıntı durumlarının kronik olduğunu hepsinde olmasada bir çoğunda olduğunu ve bu kadar bir titreme için motoru söküp dağıtmana bence gerek yok bu şekilde bin birşey olmaz demişti. o zamandan beride kullanıyorum aracın gidişinde çekişinde bir problem yok araç rolantide çalışırken devir saatinde dalgalanmada yok sabit bir ayarda duruyor devir göstergesi ama gel gelelim bu rolantide tatlı tatlı sallaması bir türlü geçmedi. Bana zararı varmı dersen sadece ışıklarda felan durduğunda çok tatlı tatlı sallıyor sadece bu. Bu durumun ilerde araca bir zarar vermesinden korkuyorum. Bana nokta atışı bir çözüm sunabilecek bir arkadaş varmı acaba ? :)
Aynı sorun benim aracımda da var gidişte çekişte bir problem yok bilgisayara bağlayınca sensör arızası sadece nox veriyor, bobinler, bujiler sıfırlandı sağ, sol kulak, şanzıman kulağı sıfırlandı, boğaz kelebeği temizlendi egr dişlisi kırıkmış egr yan sanayi sıfır takıldı ama hala sorun devam ediyor ustanın biri orijinal cihazla 1 saat motorun her yerini inceledi ölçülere yüzdelere baktı arızaya rastlamadı.Hocam sen soruna bir çözüm bulabildim mi?

Upvote 0
Aynı sorun benim aracımda da var gidişte çekişte bir problem yok bilgisayara bağlayınca sensör arızası sadece nox veriyor, bobinler, bujiler sıfırlandı sağ, sol kulak, şanzıman kulağı sıfırlandı, boğaz kelebeği temizlendi egr dişlisi kırıkmış egr yan sanayi sıfır takıldı ama hala sorun devam ediyor ustanın biri orijinal cihazla 1 saat motorun her yerini inceledi ölçülere yüzdelere baktı arızaya rastlamadı.Hocam sen soruna bir çözüm bulabildim mi?
Hayır hocam bende somut veya soyut bir kusur bulamadım aracımda. bu hafif sarsıntıya sebep olan nedeni yok gibi bir şey sanırım.

Upvote 0

Geri
Üst Alt