Qashqai'den Q2'ye geçiş | İlk izlenimler

@Savatage tiguan oyle tabi, sadece islak kavrama dsg ve bagimsiz suspansiyon nedeniyle bile ekstra agirlik yapiyor.

Benzinli suvda ayaginiza sahip cikacaksiniz, ben zaten iki cocukla o sekilde kullandigim icin cok kafama takmiyorum. Ama rahatca gaza basabileyim aklim yakit tuketiminde olmasin diyenler dizel disina cikmasin. 

tiguan yakit tuketimi agirligina ve sunduklarina gore yine de fena degil. Aracimi servise birakinca dizel passat verdiler bire bir ayni guzergahta( servis ev arasi) passat 5,5lt yakarken tiguan 7lt yakti.

ikisi ile de gazlasam passat 6,5 tiguan 10+ olurdu muhtemelen. Asil fark burada.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@AhmetCakmak hocam asil soruyu sormamis kimse. Q2 yi kaca aldiniz?, qashaiyi kolay satabildiniz mi?

@ahmet306 Ahmet abi ilana koyduktan 5-6 saat sonra ciddi alıcıyı bulduk. Fiyatı satacak şekilde yazmıştım. Qashqai kaputunda reçineden dolayı boya kalkması vardı 2 tane fındık büyüklüğünde. 280 bin tl üzerine yaklaşık 70 bin tl ekleyerek Q2’ye geçmiş olduk. 

Yukarıda dediğiniz gibi yaklaşık yıllık 400 tl vergi ve 600-700 tl bakım avantajı olacak. Kasko ise 400 tl yükseldi yıl sonuna kadar. 

Aldıktan sonra yaklaşık 200 km yol yaptım. 1.6 dci dizelden sonra daha sessiz çalışması dolayısıyla konfor olarak memnun ediyor. Yakıt konusunda Yalova-İstanbul arasında 110-120 km/sa hız ile 5.7 lt civarı bir ortalama vardı. Şehir içi kullanım 8-9 lt civarı. 

Belki aracı yurtdışındaki Black Edition gibi yapabilirim. Beyaz ile siyahın uyumu her araçta güzel duruyor. 

image.png

Bugun big boss @AhmetCakmak yeni aracinin hayırlı olsun yemeğini ve tatlisini yedim
kesene bereket

Sonra Q2 amcayi sariyer- garipçe- rumeli feneri yollarinda test ettim bu yol bircok otomobil testlerinde kullanilan kaymak asfalt ve virajli yollari ile tercih edilen bir yer

Amatör bir kullanici olarak 1.0 cc 116 hp Q2 beni cok mutlu etti cok keyif aldim hic 1.0 gibi degil rampayi cikarken bile gaza ani tepkisi ile keci gibi tirmaniyor

S mode da alet coşuyor N normal mode da golf gibi ekonomi icin erken vites yukseltiyor ama üzmüyor

Virajlarda kismen zorladim cizgisinden kopmadi guven veren yol tutus performansi var

Bozuk yollarda 17” lastikler sanki 16” konforu gibiydi

Tek gicik oldugum kusuru sunroof perdesi ses yapiyor

Güle güle kullan ustad darisi isteyenlerin başına

IMG_7385.jpgIMG_7394.jpg

Bugün Ataşehir’de bulunan Şevket ustanın mekanı Bizim Garaj’da Clifdesigns marka cam filmi yaptırdım. Uzun yıllardır bu işi yaptığından dolayı gerçekten kaliteli ve özenle işini yaptığını forumumuzda memnun kalanlardan ve başka forumlardan görmek mümkün. Ben de içim rahat olarak gittim. Kendi mekanının olduğunu bilmiyordum, sağolsun @Nfk hocam yönlendirdi beni.

Gün içerisinde yağmur yağdı felan derken araç biraz kirli olarak fotoğraf çekmek durumunda kaldım. Önler 2, arkalar 3 numara. Dışarıdan ve içeriden görünüm hoşuma gitti. Ön cama film yaptırmayı pek sevmediğim için yaptırmadım.

BB0F6D93-6368-4382-B480-BB8C492C366F.jpeg

56D3EC05-FBA6-44D2-B088-9BD794091E7E.jpeg

D816F657-BEEB-4312-8723-5EE782CC5406.jpeg

Cam filmi ile nasil oluyormus birde bu sekil test edeyim

Hayırlı olsun yakisikli durmuş

Geri
Üst Alt