Golf 7-7.5 Torpido Ambiyans Aydınlatma Retrofit Videosu

Forumda@CemKve @zulalyol beyler sanirim yapiyorlar bcm degisimi. Tabi ayni sehirdemisiniz o onemli. Bcm degisimi isin baslangici sadece esas sorun tek tek ledlerin degismesi. Zulalyol bey sanirim bir arkadasa torpido ustu led degisimi yapti. 

Ben de yaptım ayni uygulamayi. Homojen yanmanin temel prensibi iceriden gecen fiberoptik led kablosunun kırılmamış olması. Eger yanlışlıkla katlayıp duzeltirseniz o bolgeden artik ışık düzgün geçmiyor ve ileri bolgelerde homojenlik bozuluyor. Montaj yapanlar buna dikkat etsin derim. Ne yapin edin o kabloyu kirmayin.

bir de kablo çapı olarak 2 mm kullanmışlar. 2.5 mm sanki daha dogru tercih olurmuş. Çünkü az da olsa kapilardan cansız kalıyor. Ben 2.5 luk kablo sipariş ettim. Gelince onu döşeyeceğim.

Son olarak orijinal bir işlem olsun diyorsanız elektrik hattini kapi ambiyansindan almalisiniz. Bu da maalesef meşakkatli is kapinin sökülmesi, hoparlör percinlerinin cikarilmasi, kablonun geçirilmesi vs uzun iş.
@ZaGani Hocam, sizin ile kullandığımız ürün aynı, bende kapılar ile torpido üstü aydınlatması aynı tonda görünüyor. Dediğiniz gibi ışığı ileten kabloda bir sıkıntınız olabilir. Olmadı akşam bende bir video çekmeye çalışırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kabloyu hiç zedelemeden taktik ama yine homojen olmama durumu var bende de. Para iadesi isteyeceğim. Bence üründe sorun var.

Kabloyu hiç zedelemeden taktik ama yine homojen olmama durumu var bende de. Para iadesi isteyeceğim. Bence üründe sorun var.
Ayni sorun ben takinca da oldu Ben paranin 300 tl sini anlasmazlik acarak aldim.Bu homejen dagilmama sorunu da cozdum. Arkadaki siyah plastik parcayi cikarin ve sprey boyayla beyaza boyayin o zaman isik siddeti daha homejen dagiliyor. Elektrigi ayak altindan alinca, kapilari kapayinca isik siddeti kisiliyor o zaman da elektrik az geliyor ve az yandigi icin de isik sönüklesiyor. size tavsiyem elektrigi farlar yaninca yanacak sekilde alin. ben park sensor elektiriginden aldim. farlari yakinca tum aydinlatmayla yaniyor ve daha guzel oldu.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu elektrigi sag kapidaki ledin tesisatindan cekmek cokmu zor ? 

Bu elektrigi sag kapidaki ledin tesisatindan cekmek cokmu zor ? 
Zor dwgil ama kimse kapi plastigini sökmek istemiyor. Yoksa daha orijinal olir ama bi isik icin kapi dosemesini komple sokmeyi kimse goze alamiuor acikcasi

@mustik park sensörü derken nerden aldınız? Fabrikasyon park sensörü varda bende. Işık ilk aşamada parlak. İlerleyen kısımlarda azalıyor

[mention=3715]mustik[/mention] park sensörü derken nerden aldınız? Fabrikasyon park sensörü varda bende. Işık ilk aşamada parlak. İlerleyen kısımlarda azalıyor
Fabrikasyon park sensorune gelen kabolardan biri simdi hatirlamiyorumndeneyle bulmustum yani o tusun isigindan aldim gece farlari acinca yaniyor sizde oradan veya cakmakliktan yada bunun gibi gece far acilinca yanan isik kaynagindan alabilirsiniz.

@mustik benim siparisim gelsin kapiyi sokerim ben muhtemelen:) cozebilirsem ordaki ledin tesisatindan alrim hatti.  Ama @ZaGanihocanin dedigi gibi hoparlor percinini sokmek gerekirse orda zurnanin zirt dedigi yer olur benim icin:)

@mustik benim siparisim gelsin kapiyi sokerim ben muhtemelen:) cozebilirsem ordaki ledin tesisatindan alrim hatti.  Ama @ZaGanihocanin dedigi gibi hoparlor percinini sokmek gerekirse orda zurnanin zirt dedigi yer olur benim icin:)
Hoparlör sokmeden kapi konektorune ulasim imkansiza yakındır hocam. Ayrıca, o aradan kablo gecirebilmeniz icin konektore pin girmeniz lazım. Tum malzemeleri temin etmeden sokme isine girişmeyin. Bos yere sökmüş olursunuz.

@ZaGani hocam ben cok bilmedigimden bir yorum yapicam yanlis anlamayin lutfen, kapi ledinin tesisatindan paralel cekilse hic pin girisi ile ugrasmadan olmazmi? 

@ZaGani hocam ben cok bilmedigimden bir yorum yapicam yanlis anlamayin lutfen, kapi ledinin tesisatindan paralel cekilse hic pin girisi ile ugrasmadan olmazmi? 
Olur, ama o kabloyu kapidan araca gecen hortumdan geciremezsiniz. Cunku oradan dogrudan kablo demeti geçmiyor. Kapiyi aractan ayirmak icin oraya konektor koymuslar. Mecburen o konektore giris yapmalısınız 

@ZaGani o zaman zurna zırt dedi bende:)) ne hoparloru sokebilirim ne de hangi pine giris yapicami bulabilirim. Hayirli isler:)

@mustik bu ışık şiddeti düşme kısmını kodlama ile çözebilir miyiz acaba? Kapı kapanınca ışık şiddeti azalıyor. Bilen varsa yazabilirse seviniriz. 

@mustik bu ışık şiddeti düşme kısmını kodlama ile çözebilir miyiz acaba? Kapı kapanınca ışık şiddeti azalıyor. Bilen varsa yazabilirse seviniriz. 
@Omfaruk hocam, bende kapıları açtığımda tam tersi ışık şiddeti yükseliyor. Yani kapı ambiyasını normalde %50 yandığını varsayın, kapıyı açtığımda ambiyans ışıkları maksimum yanıyor gibi, kapıyı kapatınca da kısılıyor, ayarlı haline dönüyor.

Geri
Üst Alt