TSI Yazı rengi

emresaatci

Üye
İsim
Emre Saatçı
bee8f1a24278f75d94a898b7d36c4e9f.jpg

Arkadaşlar merhaba, benim tsi yazısı mavi, başka bi araçta gözüme çarpmadı genelde kırmızı görüyorum. Mavi rengin başka bir anlamı mı var acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayır 2. sahibiyim

Ruhsatta tam olarak ne yazıyor ?

Bluemotion adı altında genellikle yurtdışında olan golf resimleri..

ge5228025173308485722.jpg

ge5713487419377115401.jpg

İlk etapta bunlarda acaba mavi yazı var mı diye baktım.. Ancak bu araçlarda farklı ön panjur ve arka cam yan çıtası var bunlar hava direncini azaltmak için  ve motor gücü ile alakalı da farklılık olabilir..

Bence sizin araçta, ilk sahibi tarafından kendince bir dokunuş olarak yaptığı detay olabilir..

ge5228025173308485722.jpg

ge5713487419377115401.jpg

İlk etapta bunlarda acaba mavi yazı var mı diye baktım.. Ancak bu araçlarda farklı ön panjur ve arka cam yan çıtası var bunlar hava direncini azaltmak için  ve motor gücü ile alakalı da farklılık olabilir..

Bence sizin araçta, ilk sahibi tarafından kendince bir dokunuş olarak yaptığı detay olabilir..
İlk sahibi kadınmış, neden böyle bir şey yapsın ki?

@ogzogz Hocam konuya dahil olacağım arka cam yan çıtaları benim golf 7 midline plus aracımdada fabrika çıkış mevcut.

İlk sahibi kadınmış, neden böyle bir şey yapsın ki?

Bu tür değişiklikler yapanlar R logosu yapistiranlar vs. bunun adına saçmalık demiyorlar. Zevk ve görsel beğeni  söz konusu. Ben orijinal severim. Kimisi de dizel motorlu aracını dışından baktığınızda GTI'mış gibi görünmek isteyebilir. Bu ayrı konu..

Sizin yorumunuz üzerine yorum yaptım. Yani ilk kullanıcının kadın olmasını bilemem ya da cinsiyetin önemi olmadan varsayım üzerine böyle bir şekilde yapmış olabilir diye yazıyorum. Yani olasılık..

Ben de rastlamadım.  Hatırı sayılır süredir Golf görünce bakarım. Ben de bu sekilde tsi yazısı görmedim.

Varsa ben de öğrenmek isterim bi farkı.

Bu sebeple ruhsatta beygir gücü model bilgisi nedir paylaşırsanız  yorumlayabilirim..

Bu tür değişiklikler yapanlar R logosu yapistiranlar vs. bunun adına saçmalık demiyorlar. Zevk ve görsel beğeni  söz konusu. Ben orijinal severim. Kimisi de dizel motorlu aracını dışından baktığınızda GTI'mış gibi görünmek isteyebilir. Bu ayrı konu..
Sizin yorumunuz üzerine yorum yaptım. Yani ilk kullanıcının kadın olmasını bilemem ya da cinsiyetin önemi olmadan varsayım üzerine böyle bir şekilde yapmış olabilir diye yazıyorum. Yani olasılık..

Ben de rastlamadım.  Hatırı sayılır süredir Golf görünce bakarım. Ben de bu sekilde tsi yazısı görmedim.
Varsa ben de öğrenmek isterim bi farkı.
Bu sebeple ruhsatta beygir gücü model bilgisi nedir paylaşırsanız  yorumlayabilirim..
bu yazıların değiştirildiğini bilmiyordum, ben sökülüp boyanıyor gibi anladım ve kadınlar böyle şeylerle pek uğraşmaz demek istedim. Ruhsat şu anda yanımda değil ama 2015 comfortline 1.2 tsi 110 beygir

bu yazıların değiştirildiğini bilmiyordum, ben sökülüp boyanıyor gibi anladım ve kadınlar böyle şeylerle pek uğraşmaz demek istedim. Ruhsat şu anda yanımda değil ama 2015 comfortline 1.2 tsi 110 beygir

Ruhsattaki bilgilerle sahibindende arama yaptırın.

Resimlerde bu şekilde yazısı olan bir  araç var mı, bakılabilir..

@emresaatci hocam sizin araç için yazmamıştım. @MertHaktan hocamın arkada çıta var demesi üzerine merak ettim model ve motor bilgisini.

Beygir gücü düşük olan araçlarda daha da ekonomi amaçlı hava sürtünmesini azaltacak, akışkanlık kazandıracak ufak dokunuşlar diyebiliriz.

Bu sebeple belli bir üretim sonrası (örneğin 7.5'a geçmeden önce) standart eklemiş olabilirler cam çıtasını.

Ön panjur nasıl? Bir de model yılı  ve motor nedir aracın?
Hocam 2015 modeli Golf 7 1.6 TDİ Midline Plus 90hp 66kw

Kesinlikle dediğinize katılıyorum ekonomik amaçlı rüzgar direncini azaltmak amacı ile yapılmış olabilir.

Zaten fabrika çıkışı düşük beygir tutulmuş bir araç dahada ekonomik olması açısından ufak estetik dokunuşlar yapılmış.
Dilerseniz cam çıtasının fotoğrafını paylaşabilirim merak gidermesi açısından.
(Tabi ben fabrikanın hatasını düzelterek soküp ottringer taktım :D  )

Geri
Üst Alt