Golf 2015 full bakım hakkında bilgi lütfen..

kacmazm

Üye
İsim
Mustafa
Merhaba arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum şimdiden moderatör arkadaşlardan özür dilerim.

aracımı  5-6 ay önce aldım golf 2015 1.2 tsi. otomatik

3 ay önce sanayide bir servise götürdüm ve yağ damlatıyordu parça değiştirdi herşeyini yaptığını belirtti 5.000 e yakın ödeme yaptım ama sürekli sesler geliyor arabadan fren tutarken falan, turuncu üçgen içinde yağ seviyesi kontrol edin uyarısı alıyorum ve yetkili servise götürerek bütün bakımarını yaptırmak istiyorum çünkü güvenemiyorum kimseye artık ve en azından yetkili servise götüreyim 1000 tl fazla olsun sağlam olsun düşüncesine girip girmeme konusunda emin olamıyorum.

şikayetlerim;

frenlemede rahatsız edici ses var ön tarafta,

fren tutarken arka taraftan garip bir ses geliyor,

trafikteyken bazen kendi kendine geriye gidiyor son anda durduruyorum bunun nedenini de bilmiyorum,

bazen boş yolda gaza bastığımda bir anda devir yükseliyor ve motor bağırıyor, yokuş inerken veya 70-80 gibi hızla giderken boğuk ses çıkartıyor motor,

balatalardan da ses geliyor.

bu şiakyetlerimi servise götürürsem bana maliyeti yüksek olur mu acaba?

bu konu hakkında fikir, yardımcı olacak arkadaşlar olursa sevinirim.

Teşekürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocamgaza bastığınızda bir anda devir yükselmesi videodaki gibiyse baskı balata. Videonun yorumlarına bakabikirsiniz.

Upvote 0
2 dakika önce, Sel yazdı:

Hocamgaza bastığınızda bir anda devir yükselmesi videodaki gibiyse baskı balata. Videonun yorumlarına bakabikirsiniz.

hocam pardon unutmuşum benim otomatik vites.

Upvote 0
Muhtemelen DSG kavraması değişecek.

Fren balataları ve fren diskleri kontrol edilir gerekirse değiştirilir.

Araçta iyi niyet garantisi devam ediyor olsaydı normalden biraz daha ucuza çıkabilirdiniz işin içinden.

Aracınız kaç kilometrede?

Upvote 0
Muhtemelen DSG kavraması değişecek.

Fren balataları ve fren diskleri kontrol edilir gerekirse değiştirilir.

Araçta iyi niyet garantisi devam ediyor olsaydı normalden biraz daha ucuza çıkabilirdiniz işin içinden.

Aracınız kaç kilometrede?
145.000 de hocam ve yokuşlarda motor çok bopuluyor.
DSG kavraması değişmesi genel oalrak normal mi? bu araçlarda.

Upvote 0
Eğer bu kilometreye kadar hiç değişmediyse bence normal. 150.000 yapanlarda var aynı balata ile ama sizinki kaçırmaya başlamış muhtemelen değişir. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt