100.000 Bakim Golf 7 1.2 Tsi

eyupgolf

Üye
İsim
eyup
Arkadaşlar herkese selamlar aracım 1.2 tsi 2013 model golf 7 100.000 km ye az kaldı senelik bakim yaptirirken ekstra bisey yaptirmama gerek var mi daha önce hiç ağir bakim olmadı baski balata triger direksiyon hidroligi vs hic bir sorun yaşamadan 3 senedir kullaniyorum dikkat etmem gereken bisey var mi acaba?

Bende 80 bin bakımına giricem 800 tl fiyat verdiler buji yağ polen için 

Adam akilli ahir bakima serviste heralde 4 5 bin veririz 

@eyupgolf orasını bilmiyorum servise gitmiyorum ben bakıma, önemli bir arıza olmadığı sürece dışarda yaptırıyorum. Serviste bakım için istenen paralar çok yüksek ve gereksiz. 

@Redgti Bende 80000 bakıma gireceğim bujiler önceki bakımda değişmişti bu bakımda extra birşey varmı acaba

@Burak1  

1.2 benzinli için konuşuyorum.

Hava filtresi yağ yağ filtresi polen filtresi. Birde fren hidroliği var eğer 2 senedir değiştirmediyseniz..

Fren hidroliğini değiştiricekseniz sadece fren hidroliğini serviste değiştirin. Servis dışı yerlere gitmeyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tiriger değişimi yapmanız da fayda var...

Hiç antifiriz değişmediyse komple atifiriz de değişmesi yararina olacaktır motor sisteminin 

Benim aracim da 1.2 tsi 2015 model 

105.000 km de 

Servisle görüştüm şimdi 

Ön disk balata 

Triger seti 

120 bin bakim seti bujiler değişecek yani...

Ön arka silecek 

Toplam işçilik parça dahil 

4.500 tl fiyat adım...

3 ay önce devirdaim su sızdırdı değişti antifiriz de değişti 2.300 de o zaman vermiştim...

Arabayı sıfır 2015 de 65 e almıştım servise 6 yılda daha fazla para verdim neredeyse :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt