Garip sorunlar

kuntakinte

Yeni Üye
İsim
ergin
Herkese selamlar. Forma yeni üye oldum tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. 

Geçenlerde şöyle bir sorunla karşılaştım . arabayı çalıştırmak istediğimde akü bitiş uyarısı aldım ve takviye yaparak arabayı çalıştırdık sonrasında birdaha akü ile sorun yaşamadım (ışık vs açık unutmadım) .  akünün değerlerini ölçtürdüm eksik ve kaliteli akü değil. 

sonrasında olan sorunlar şu şekilde .   arabayı calıştırıyorum vites park halinde faları yaktığımda logo kamera açılıyor.  5-10  dk sonra kendiliğinden kapanıyor.  bağzen yolde giderken birden gene açılıyor kapanıyor . 

sağ sis far ve geri vites  kendi kendine kapanıyor açılıyor sonra uyarı çıkyor kontrol edin diye.  kontak kapatıp açınca hata gidiyor far çalışıyor ara ara bunları yapıyor .  bağzende ekranda hata var ama sis far çalışıyor. 

bir kaç kişiye sordum akünün değerleri normal olmadığı için yapabiliyor denildi.   sizlerin fikirleri nelerdir nasıl bir yol izlemeliyim ? 

Araç  2015 golf confortline  100 km de.  gizli özellikler açık. 

Herkese selamlar. Forma yeni üye oldum tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. 

Geçenlerde şöyle bir sorunla karşılaştım . arabayı çalıştırmak istediğimde akü bitiş uyarısı aldım ve takviye yaparak arabayı çalıştırdık sonrasında birdaha akü ile sorun yaşamadım (ışık vs açık unutmadım) .  akünün değerlerini ölçtürdüm eksik ve kaliteli akü değil. 

sonrasında olan sorunlar şu şekilde .   arabayı calıştırıyorum vites park halinde faları yaktığımda logo kamera açılıyor.  5-10  dk sonra kendiliğinden kapanıyor.  bağzen yolde giderken birden gene açılıyor kapanıyor . 

sağ sis far ve geri vites  kendi kendine kapanıyor açılıyor sonra uyarı çıkyor kontrol edin diye.  kontak kapatıp açınca hata gidiyor far çalışıyor ara ara bunları yapıyor .  bağzende ekranda hata var ama sis far çalışıyor. 

bir kaç kişiye sordum akünün değerleri normal olmadığı için yapabiliyor denildi.   sizlerin fikirleri nelerdir nasıl bir yol izlemeliyim ? 

Araç  2015 golf confortline  100 km de.  gizli özellikler açık. 
Hocam şu aküyü bi değiştir sende rahat et araba da rahat etsin...

Büssuru hata vermeye başlayacak ki araclarimizin ateşlemesi bile elektronik yani akü bitince eskiden vurdurur devam ederdik şimdi öyle değil herşey elektronik ve akü çok önemli takviye yapılması bile önerilmiyor serviste patlama riski var...

Bir çok citti problemler açabilir...

En kısa sürede akünüzü değiştiriniz problemler ortadan kalkacaktır en önemlisi daha citti masraflardan koruyacaktır...

Çeşitli akü tavsiyeleri mevcut grupta incelemeniz tavsiye ederim ve aracı kullanmadan akü değişimi yapmanızı öneririm 

Ben servisi aramıştım kapıda değiştirmişlerdi örneğin siz servise gitmiyorsaniz yeni üyesinin tanımıyoruz... 

Sorun degil tanisiriz vaktimiz bol :))

int den varta akü alıp kendiniz de montajını yapabilirsiniz...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Mmt0634 Teşekür ederim  değerli bilgileriniz için 
Biz teşekkür ederiz hoş geldiniz :)

yeter ki bir golfu daha citti masraflar açılmadan kurtaralım rahat etsin şu zor günlerde yatan araclar da genelde oluyor bu sorun bende de oldu değiştirdik problem siz çözdük sizde aracı kullanmadan akünüzü degistirirseniz faydasını gireceksiniz emin olun... 

ayrıca bilmeniz de fayda var ne yazık ki araciniz tsi ise 59 ah aku var üstünde 60 al kullan gibi bir dünya ya izin vermiyor wv... dizelse 69 ah ayni sekilde 70 var piyasada....

yani alıp takarsiniz fakat start stop çalışmaz v.s 

onun nedeni de akü kodlaması gerekiyor bilginiz olsun kodlama hakkında detaylı bilgiyi değerli forum üyeleri açıklamışdır foruma göz gezdirirseniz detaylı bilgi edinmiş olursunuz soru isareti kalmaz...

Bu arada geçmiş olsun...

Upvote 0
@carlos Golf 7 - Sorunlar ve Çözümleri kategorisi altında açtım , Doğru olduğunu düşünüyorum fakat eğer yanlış ise yetkililer konuyu taşıyabilir.  "burası nüfus memurları dayanışma derneği forumu" bu ne şimdi  ?  espirimi ?  yada hakaret mi ? 

Yanlış yapılan birşey var ise güze dille nezaketle söyleyebiirsin 
Keşke öyle olsa fakat 

Aramızda öyle insanlar var ki yeni üye olan arkadaşlara acemi asker muamelesi yapmayı çok seviyorlar... değsik bi zihniyet anlamadım bende...

Kendini tanıştır... tamam tanışalım iyi olur dostluk doğar da nezaket önemli 

Sonuçta yeni üye olmuş insan yani derdi var hele bi derdi sorunu çözülsün evdeyiz zaten çoğumuz tanışırız dert değil :))) 

Ne yazık ki tahammül kalmadi adı üstünde yeni üye yeni arkadaş yeni kardeş :)

sizin için demiyorum hocam her gelene bu skeikde üslup 

iyide hele bi gel konuşalım tanışalım zamanla...

Bende ilk üye olduğumda çok konu açıyor dum 

e sonuçta 6 yıl hayalini kurmuşum ve sahip olduğum golfu heyecanla şu nie böyle bu nie böyle die konuları açtım durdum saolsunlar o zaman tatlı dille uyarmislardi forum adabını öğrenmiştim 

Daha once hic bir foruma uye olamamistim haalan daha degilim o ayrı konu da :)

biraz daha nazik olalım Derim birbirimize tahammülümüz olsun...

gerçekten bazen gereksiz insanlar da geliyor gelmiyor değil ama o konuda yönetim çok başarılı saolsunlar geldikleri gibi göndermeyi de biliyorlar...

Upvote 0
Sorunları şu şekilde çözüldü

Logo kameranın geri vitese bagli kablosu var ona bir tane direnç taktı sorun düzeldi.

Sis farı ve geri vites lambaları orjinal olmayan led ambul takılmış onlar da değiştirildi sorun düzeldi. 

Ayriyeten varta akü takıldı . Ekranda birden fazla hata uyarisi vardı 2 dakika kullandiktan sonra hatalar kayboldu. Start stop sorumsuz şekilde çalışmakta

Upvote 0

Geri
Üst Alt