1.2 midline dönüşüm

Bekir38

Yeni Üye
İsim
Bekir
Midline araca r line tampon sis farlı ve j 7.5 farı aldım, bulunduğum şehirde bu tesisatı yapabilecek seviyede kim var bilmiyorum, j far kısa lar boş geldi, led siparişi verdim, o da kapatın kapanmasını engelledi. Aynı sorunları yaşayan arkadaşlardan tavsiyesi olan var mı

@oryx iç anadoluda usta yok, paraya gelince herkes ustayım, vida çevirdim ver 250 diyen tipler, deneyelim diyen ustalara 250 TL vermekten, yıldım. Sizin tavsiye edeceğiniz, veya dükkanını varsa geleyim yapalım. Sıtkım sıyrıldı bu hevesten

Upvote 0

Bu bağlantı ile orjinali gibi far anahtarını ilk kademeye çektiğinizde ön sis ikinci kademede arka sis yanacak

elektrikçiye selamımı söyleyin @Bekir38
Yabancı kaynaklarda da birebir sizin anlattığınız detaylara ulaşmıştım ben de.

Geçen yaz denedim ancak ben bağlantıyı başaramadım. Muayeneye kadar bir şekilde çözmem lazım.

Merak ettiğim konu, far kumandası arkasındaki soketin üzerinde ön sis farı ve arka sis farı kablosu ayrı ayrı olması gerekmiyor mu?

5 nolu soket "fog light position" denilmiş ön mü arka mı belli değil.

Benim de Bcm desteklemiyor o yüzden röleli bağlantı yapmam gerekiyor.

benim röle ve farlar kablo hepsi hazır şekilde aliexprestten geldi, belki bağlantıyı doğru yaptım kabloda ya da rölede ya da ampüllerde bir sıkıntı olabilir.

müsait bir vakitte detaylı uğraşmam lazım.

20200131_203311.jpg

IMG_20200913_033748.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 36339

Upvote 0
@Kysr038 çözülmesi zor gibi, teknik konu, yanlış bağlantıda tesisatı yakabilir, Çin den şöyle bir broşür gelmiş autolu sensörlü anahtar için, bunu bile de etmeye cesaretim yok

Screenshot_20210428_193246_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@oryx iç anadoluda usta yok, paraya gelince herkes ustayım, vida çevirdim ver 250 diyen tipler, deneyelim diyen ustalara 250 TL vermekten, yıldım. Sizin tavsiye edeceğiniz, veya dükkanını varsa geleyim yapalım. Sıtkım sıyrıldı bu hevesten
Ben istanbuldayım yoksa montajınızı yapardık 

nevşehir-kayseri çevresinde kim yapar bilemiyorum ama abartılacak bir şey değil

Upvote 0
Yabancı kaynaklarda da birebir sizin anlattığınız detaylara ulaşmıştım ben de.

Geçen yaz denedim ancak ben bağlantıyı başaramadım. Muayeneye kadar bir şekilde çözmem lazım.

Merak ettiğim konu, far kumandası arkasındaki soketin üzerinde ön sis farı ve arka sis farı kablosu ayrı ayrı olması gerekmiyor mu?

5 nolu soket "fog light position" denilmiş ön mü arka mı belli değil.

Benim de Bcm desteklemiyor o yüzden röleli bağlantı yapmam gerekiyor.

benim röle ve farlar kablo hepsi hazır şekilde aliexprestten geldi, belki bağlantıyı doğru yaptım kabloda ya da rölede ya da ampüllerde bir sıkıntı olabilir.

müsait bir vakitte detaylı uğraşmam lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 46358

Ekli dosyayı görüntüle 46359

Ekli dosyayı görüntüle 36339
Sizin far anahtar soketinizde 5 nolu pin dolumu

Upvote 0
Sizin far anahtar soketinizde 5 nolu pin dolumu
Evet o pin dolu, bağlantıyı da oradan aldım. 

Bu sefer çalıştırmayı başardım

IMG20210430153537.jpg

Fakat kumandadaki Sis farı İlk kademede ön sisler yanmıyor. (Arıza kodu vermedi, ama eğerki bağladığım kabloyu sökersem arıza kodu veriyor)

Kumandada Sis farı İkinci kademede yanıyor, ancak ön sislerle arka sisler birlikte yanıyor.

IMG20210430153541.jpg

Far anahtarım AUTO olan çinli versiyon. Eski far anahtarımda sadece arka sis vardı. Eğer muayenede ilk kademede ön sisler yanmaması sorun olacaksa eski far anahtarını takarım, onda sis anahtarı tek kademe, ancak yine ön arka sisler birlikte yanmış olacak.

Vcds kodlamasında sis farı bölümünü aktif edemiyorum çünkü aracım midline plus bcm si buna destek vermiyor.

Yine de teşekkür ederim, arka sislerle de olsa bağlantıyı yapmayı başarmış oldum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt