Reklam ayağına millete laf sokma

İsim
Kenan Kalav
İste gelsinin reklamlarını gördükçe uyuz oluyorum.

Reklamda replik " yok efendim o bitmiş , getir. yok efendim buda bitmiş bundan getir. bi evinin eksiğini gediğine bak hepsini bi kerede iste, kuryelerede yazık diyip,

reklam vermek ne kadar mantıklı, ki kuryelerini düşünüyorlar mı oda tartışılır, kurye kargocu bunlar hep ençok ezilen çalışanlar.

reklam ayağına alttan alttan laf sokan, firmadan alışveriş neden yapayım :)

@jamesdaugles Valla hocam yazınızı belki 2 defa okudum başlıktan itibaren hangi düşüncede olduğunuzu yeni anladım.

Satış pazarlama politikası firmaların genellikle kitle yönetimine dayalıdır yani şöyle izah edeyim gündemde kurye motorcular ile ilgili sorunlar yaşanıyor bu sorunları hemen reklam politikasına dönüştürebilir . Firmanın sloganı mizaha kaymış gibi.

Diğer hocalarımda yorum yaparsa güzel istişare olur.... :)

Bir de reklam tuzakları var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Lan malmısın oğlum diyeceğim ama bence bu kendi başına reklamdan daha etkili 
Niye hayallerimi yikiyorsun

1 kasa pepsi aldım bekliyorum

Ben de videoyu izleyince ancak anlayabildim neye takıldığınızı.

Doğrudur kuryelere de yazık , bunun üzerinden reklam yapıp fırsata çevirmeyi tercih etmişler

Amaç burada tek seferde müşteriye daha çok alışveriş yaptırmak. Daha az ve sık alışveriş; firmaya hem daha fazla ulaşım gideri hem de artan talebe yetişememek demek.

Hafta içi işten izin alamadığım için ve hafta sonu da market kalabalığına girmemek için; ben de başka bir online market sistemini kullanıyorum. Ama ihtiyaçları biriktirip haftada tek sipariş oluşturmaya özen gösteriyorum.

arkadaslar selam.

bende bu getircilere  yetircilere baya bir tavim.

buguüne kadar tek bir siparis vermedim vermicemde.

mahalle esnafini korumaya calisalim, kücük esnafi korumaya calisalim,  hasan abi cüzdani evde unutmusum dönerken veriyim olurmu diyebileceginiz, dükkanin önünden gecerken günaydin veya iyi aksamlar diyebilecegimiz esnaflari koruyalim veya korumaya calisalim hep beraber.

yoksa birgün gelecek insanligimizi unutup insancil tepkilerin ne oldugunu sormaya baslicaz sonunda,

alisverislerimizi dagitalim, azcik getircilere cok  insan olan esnaflarimiza yönelelim derim ben. 

getirci olmadan önce  kolayci ve rahatci oluruz unutmayin, insan isde.

emege saygidan biraz da biz emek verelim derim.

masa basinda sadece sermayesiyle organize eden vede calisanlarinini sömüren tekelcilige de karsiyim, 

@jamesdaugles Affınıza sığınarak COVID etkisi sebebiyle fazla sarmış olma ihtimali olabilir mi duruma ? Boşverin ülke zaten apayrı bulutlar üzerinde yürüyor.. Dert etmeyin efenim bunları

Sevgiler, saygılar :)

Herkes ayrı bir yorum yapmış saygı duyuyorum.Ben getir'i seviyorum açıkcası.Diğerleri sipariş vermeye kalkıyorsun pat ptesideysen çarşamba perşembeye getiririm diyor ve bir de getirdiği ürünleri pazardaki esnaf gibi arkadan toplayıp poşete tıkıyor gibi.getir büyük yapıyorum en fazla 40-45dk'ye evinde oluyor.Kuryenin istediğini aldığı kanısındayım,bu zamanlarda onlara da destek oluyor.Yakında mahalle esnafından tedariğe de başlayacaklar daha kallavi olacak yaptıkları iş.İste gelsin de,gelmiyor işte

Geri
Üst Alt