1.6 DSG için Mubea Yay mı, FR Yay mı ?

Ofarukko

Katılımcı Üye

İsim
Ömer faruk
1.6 Dsg Dizel Golf için Fr yay alıp takmak mı yoksa Mubea yay alıp kullanmak arasında farklar nasıl olur fikirlerinizi almak istedim. Hangisi daha fazla yükseklik sağlar hangisi daha konforlu olur bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ? Elinde Fr yayı olan da benle irtibata geçebilir bu arada  :)

Önceki yazı 1.6 lar için olan Spor Yaylar ile ilgiliydi onu sildim ufak bir değişiklik ile fikir almak istiyorum  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi akşamlar benim araç da aynı tdi dsg. eibach güzel ama aynı şekilde ben de fazla düşük istemiyorum rahat kullanmak istiyorum çukur park yeri kaldırım vs. ama standart hali de araç yüksek duruyor. lastikle arasında fazla boşluk var.

Bu nedenle mubea veya bu dediğiniz 1.5 luk ideal sanıyorum.

Konuyu takipteyim mubea düşünebilirim mevcut ise serviste. Olumsuz bir yorum var mı acaba mubea ile ilgili?

Leon Fr yayları nasıl olur acaba? Mk3 Leon'ların da arka süspansiyonu torsiyon bizim 1.6 tdi ların da torsiyon. Dizel motorun ek olarak getirdiği 50 60 kilogramlık ağırlığın da ön tarafta sorun yaratacağını düşünmüyorum. Bu yaylar 500 600 kilo yükü taşıyabilecek seviyede tasarlanıyorlar yani uyguna Leon Fr yayı alıp denenebilir. 15mm de düşme sağlanmış olur.

@GodThread 

birader yokmu almanyada tanıdığın...

Mavi Mubeaların servisteki ücreti 165 yada 168 € ... arkdaş gidecek şase verecek ve o şaseye göre ürünü alacak ben de 1.2tsi varken almanyada bir arkadaşın tanıdığını yollayarak aldırmıştım... yazın tr te gelirkende getirmişti para falanda vermemiştim tabi artık öyle birini bulmak peri masalı olur...

Almanyada servisteki ürünü alırsan en az 1500 avantajlı olur  birine getirebilirmisin demek yerine bir tır falan ayarlanıp getirtilebilir kargo ücretini vererek... bana da aldır kargoyu bölüşürüz:) tırcı bulunur...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@GodThread Şimdi sana bir taktik anlatacağım aramızda ;)

ben aracımdaki orjinal 2cm kısa yayları ararken satılık yay ilanı değil satılık araba ilanlarına baktım. Piyasada satılık olan orjinal spor süspansiyonlu aracaların sonradan daha kısa yay takanları araştırıp buldum. Sonra arac satıcılarını arayıp aracın orjinalinde spor yay varmıydı siz sonradan daha kısa yay mı taktınız diye sordum. Tabiki bütün araç sahiplerini aramadım sadece 18" orjinal jantlı olanları aradım. Sonra bir araç satıcısıyla konuştuk. Kendisi aracı sonradan takmış olduğu spor yayla satarsam elimdeki orjinal yayları sana satarım dedi. Bir kaç gün sonrası arkadaş aradı aracını satmış bende yayları satın aldım kendisinden güzel oldu :)  

@tuncer_2632 akıllı adamı severim :sofor:

@GodThread Şimdi sana bir taktik anlatacağım aramızda ;)

ben aracımdaki orjinal 2cm kısa yayları ararken satılık yay ilanı değil satılık araba ilanlarına baktım. Piyasada satılık olan orjinal spor süspansiyonlu aracaların sonradan daha kısa yay takanları araştırıp buldum. Sonra arac satıcılarını arayıp aracın orjinalinde spor yay varmıydı siz sonradan daha kısa yay mı taktınız diye sordum. Tabiki bütün araç sahiplerini aramadım sadece 18" orjinal jantlı olanları aradım. Sonra bir araç satıcısıyla konuştuk. Kendisi aracı sonradan takmış olduğu spor yayla satarsam elimdeki orjinal yayları sana satarım dedi. Bir kaç gün sonrası arkadaş aradı aracını satmış bende yayları satın aldım kendisinden güzel oldu :)  

[mention=15119]GodThread[/mention] 
birader yokmu almanyada tanıdığın...
Mavi Mubeaların servisteki ücreti 165 yada 168 € ... arkdaş gidecek şase verecek ve o şaseye göre ürünü alacak ben de 1.2tsi varken almanyada bir arkadaşın tanıdığını yollayarak aldırmıştım... yazın tr te gelirkende getirmişti para falanda vermemiştim tabi artık öyle birini bulmak peri masalı olur...
Almanyada servisteki ürünü alırsan en az 1500 avantajlı olur  birine getirebilirmisin demek yerine bir tır falan ayarlanıp getirtilebilir kargo ücretini vererek... bana da aldır kargoyu bölüşürüz:) tırcı bulunur...
Alamanya da amcamiz var

[mention]Recep Gül [/mention]

[mention=15119]GodThread[/mention] Şimdi sana bir taktik anlatacağım aramızda[emoji6]
ben aracımdaki orjinal 2cm kısa yayları ararken satılık yay ilanı değil satılık araba ilanlarına baktım. Piyasada satılık olan orjinal spor süspansiyonlu aracaların sonradan daha kısa yay takanları araştırıp buldum. Sonra arac satıcılarını arayıp aracın orjinalinde spor yay varmıydı siz sonradan daha kısa yay mı taktınız diye sordum. Tabiki bütün araç sahiplerini aramadım sadece 18" orjinal jantlı olanları aradım. Sonra bir araç satıcısıyla konuştuk. Kendisi aracı sonradan takmış olduğu spor yayla satarsam elimdeki orjinal yayları sana satarım dedi. Bir kaç gün sonrası arkadaş aradı aracını satmış bende yayları satın aldım kendisinden güzel oldu [emoji4] 
Bu taktik ile kafamda ışık yandı

Simdi sahibinden deki bizim semte yakin ilanlari arayacağım

Aracin satilinca baklava ismarlar misin diye sormaya başlayacağım

İstediğiniz yay olsun. Ah bir gelebilsek Türkiye'ye😁
@Recep Gül  bence hiç gelme takıl hayatını yaşa  :)  

benim personelim istifa etti... eşi Türk  ama çifte vatandaş orada yaşıyor ailesiyle dört dil biliyor :)  ... oraya bu ay sonu gelecek eşten kursları bitti sınavı geçti, geçen ay sonu konsoloslukta sınav yaptı geçti herşeyi hazır bekliyor...  çok mutlu :)  çalışmıcam cocukları bakıcam diyor :)

Geri
Üst Alt