MK7 1.6 TDI vs MK7.5 1.0 TSI Kararsızlığı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-51-bin-km-boyasiz-tramersiz-orjinal-882801565/detay/

mesela bu abiyi aradım konuştum ama bu fiyat normalmi bilmiyorum ne yapsam fikir varsa banada yardımcı olun :)
benim 2016 102k deki aracımın direksiyonu parlamamışken 50k deki ışıl ışıl  :O
(Gaziantep' liyim) ve Urfa da 9 yıl görev yapmış yaşamış biri olarak kişisel görüşüm,
oralardan araba alınmaz.. 

üstelik ilan veren kişi o kadar temizlikte aracının fiyat aralığını yazıp tertemiz arabasına 10 k az fiyat çekmesi ????  :O :|

@srkns Dizelden Benzinliye geçince dünya varmış dersiniz.

Focus 1.6 TDCi > Jetta 1.6 TDI > Golf 1.4 TSI benimki.

Focus kullanırken yılda 90.000Km yol yapıyordum(Tabiş iş için). Onu düşünerek Jetta 1.6 TDI almıştım(Emekli iken). Baktım ki yıllık 6-7.000Km yapıyorum. Satım Golf  benzinli aldım. Arabada motor sesi yok gibi. Lastik yol sesi motor sesinde fazla.

Bende birsey sorabilirmiyim?Bende de 1.0 dsg.comf.isik sürüş 22 k da arac var 2018 model.Sifir kirmizi cam tavan 1.5 dsg 2020 model comf.Aracla takasa 60 bin tl istedi bende cesaret edemeyip vergi vs.den dolayi cesaret edemiyorum.Sizin fikriniz nedir

Bende birsey sorabilirmiyim?Bende de 1.0 dsg.comf.isik sürüş 22 k da arac var 2018 model.Sifir kirmizi cam tavan 1.5 dsg 2020 model comf.Aracla takasa 60 bin tl istedi bende cesaret edemeyip vergi vs.den dolayi cesaret edemiyorum.Sizin fikriniz nedir
hocam bu iş size ne katacak? yani hadi highline olsa neyse. her iki araç ta 7,5 comfortline.

480tl yerine 1100tl mtv ödeyeceksiniz yılda 2 kere.

elinizdeki araç sıfırdan beri sizde, kmsi az. segment değişimi v.s. yoksa gereksiz bence.

illa alacağım derseniz şu hesabı yapabilirsiniz : yıl ve km farkı 15bin, motor : 15bin, cam tavan : 15bin , diğer araçta da sürüş comf paketi olduğunu varsayıyorum.

yukarıdakiler toplam 45bin eder, hadi yuvarlayıp 50bin desek, yine de 60bin fazla geldi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ahmet306 Hocam değerli yorumunuz için teşekkürler.Haklisiniz en iyisi hiç kipirdamamak.İste bazen merak ediyorum 1.5 nasildir vs.diye.Kendi aracimdan da çok memnunum.Sanirim macera arayip ekstra vergi vs.yüke gerek yok.Tesekkurler

Hocam bende aracimi satmaya niyetleniyorum ama piyasa malum karar veremiyorum foruma 2 kere konu açmıştım burdan birine giderse cok sevinirim @srkns

@forzaGilles Hocam bilmediğimden soruyorum. Mk7 ile 7.5 arasında ne gibi malzeme ve işçilik farkları gözlemlediniz?

@forzaGilles Hocam bilmediğimden soruyorum. Mk7 ile 7.5 arasında ne gibi malzeme ve işçilik farkları gözlemlediniz?
Geçmiş yazılarımda yazmıştım., forumda aratarak bulabilirsiniz., bazı insanlar için önemsiz bazı insanlar için önemli olabilecek şeyler.,

Örneğin Mk7 'de koltukların orta kısmı Alcantara 'dır., Mk7,5 'ta ise Alcatara pahalı bir malzeme olduğu için Micro Polar bir malzemeye geçilmiştir.

Al 1.0 tsi keyfine bak şehir içi uzun yol fark etmez. Tsi konforuna alıştıktan sonra ilerleyen süreçte tdi aklından bile geçmeyecek.

Yakıt performans vergi her konuda mutlu eder.

Kullanan adam 1.4 tsi ile farkını anlamaz fakat kullanmayan çok olduğu için bizim önyargılı toplumda 1.0 turbo motorların normalleşmesi biraz daha zaman istiyor..

Eğer araç çoğunlukla şehir içi kullanılacaksa Golf 7,5 1.0 tsi alınması daha mantıklı gibi. Şehir içi kullanımda kısa mesafeler gidilecekse TDI araçta dpf tıkanması gibi sorunlar baş gösterebilir. Ayrıca TDI motordaki enjektör problemleri ile uğraşmak istemezsenizde TSI düşünebilirsiniz. 1.0 TSI ile 1.6 TDI arasında yakıt tüketimi olarak çok büyük farklar yok fakat TDI aracın biraz daha performanslı olacağı düşüncesindeyim.

1.6 TDI Comfortline MK7 golf  sahibiyim. Eğer sadece şehir içi kullanımı için bir araç alacak olsaydım 1.0 TSI tercih ederdim. Öte yandan 1.6 TDI yakıt tüketimi sizi memnun edecektir.

İki araç arasında seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar; Araç çoğunlukla şehir içi mi yoksa şehir dışı mı kullanılacak? Yıllık tahminen kaç kilometre yapacaksınız? Aracı kısa mesafeler (5-10 km) arasında mı kullanacaksınız? Bu soruların cevabına göre araç tercihinizi yapabilirsiniz.

Geri
Üst Alt