Hunter Balans Makinesi | Kışlık Lastikten & Yazlık Lastiğe Geçiş | Aklınızda Bulunsun !

Kislik yazlik yazlik kislik bende error verdim

Yandik simdi bizde hunter balansci arayacagiz

Cehalet mutluluktu yaaa ne guzel

Guzel bilgilendirici video olmus ustad ellerine saglik
Katılıyorum Bülent hocam.
Gel şimdi Adana da Hunter 9700 ü olan balansçı bul.

Benim gittiğim öndüzenci ve balansçı da da Hunter var ama yol efekti denen zımbırtı yok onakinde.

Yaptığımız tek hata tam temizleden kurşunları yapıştırmak oldu sanırım, tel gibi bir şey ile sildi usta laf etmedim ama en kalitelisini kullanıyoruz net düşmez dedi :)   oda video heyecanıyla oldu sanırım

Bunu başka youtube kanallarında da görmüştüm Hunter gerçekten güzel cihaz ama maalesef pahalı olduğu için herkes alamıyor, alanlar da haliyle balansa çok para istiyor :)

Aslında en sağlıklı balans aracın üzerinde mess matic makinayla yapılan balans. Ama onu da her adam düzgün yapamıyor, ya balans düzgün olmuyor ya da lastik yanağını yakıp zarar veriyolar.

Emeğinize sağlık.  Gerçekten çok bilgilendirici olmuş. Makinede çok güzelmiş.

Bu  Jantları boyatınca çok güzel olmuş be :) İlk halini pek sevmiyordum ama boya ile efsane duruyor şu an.

Allah nazarlardan saklasın, bilgilendirici video olmuş teşekkürler abi :)

@snoppy Videonun altında belirtilmiş ancak amme hizmeti yapalım

Ücretlendirme kısmınıda sizin için ücret aldım, benden geldiğinizi söyleyerek aşağıdaki fiyatlara yapabilirsiniz.

(not:bu fiyatlar videoyu izlediğiniz ileri tarihlere göre değişebilir).

-Video izlediniğiniz Hunter Road Force ile balans yaptırırsanız;

4 lastik balans 150tl

4 lastik balans + sök/tak olursa 200tl,

Aracınız çok büyük jantlı suv ise 250tl

Normal klastik Hunter diğer cihaz için; Sök/tak balans : 80tl

On 04.04.2021 at 2:04 PM, mehmetmert yazdı:

Herkese merhaba,
Balans deyip geçiyorduk aslında ama öyle olmadığını öğrendim. Sizinlede paylaşmak isterim. Bilgilendirici bir video olduğunu düşünüyorum, iyi seyirler.

650 lira zarara soktun :)

ama iyiki böyle bir cihaz olduğunu izledim,

jantlarım eğikmiş, yaz lastiğinde sağ tekerde 120km de silkeleme yapıyordu.

bugün gittim Ataşehirde Lastik parka götürdüm aracı, yazlıklara geçtik, balans, 4 lastik jant düzeltme, 4 sibop, rot, balans,

inşallah çukur görmem.

selamlar herkese

benim bildiğim en sağlıklı olan balansın,araç üzerinde jant lastik takılı halde yapılan statik balans diye biliyordum. Çünkü gerek diskte salıncaklarda burçlarda rot kollarında mm rik bir kayıp olsa dahil hepsini topyekün görüp ona göre balans değerleri ve kurşun değerlerini veriyor diyorlar.banada mantıklı geliyor, sonuçta jant lastik araç üzerinde gidişin en son aşaması olduğundan banada hep mantıklı gelmiştir.

bu konuda tam bilgisi olan varsa bizi aydınlatırsa sevinirim.

Merhaba arkadaşlar,

Rot konusunda çok hassasım, direksiyon birazcık sağa veya sola çeksin resmen içim, içimi yiyor ve kendimi tedirgin hissediyorum. Yaklaşık 2 hafta önce kış lastiğinden yaz a geçiş yaptım ve sanayide ilk defa gittiğim bir rot balans yapan yere gittim, direksiyonu düz tutunca hafif sola çekiyor dedim, tamam dedi usta sorun yok, hemen hallederiz. Neyse bağladı zımbırtıları bip bip ayarlar yapıldı, tamamdır dedi.. bende anayola çıkmadan eve gittim, az önce bir bakayım ne yapmış dedim, bu seferde düz tutunca sağa çekiyor! kafayı yememek imkansız, bilsem kendim yapacağım. İstanbul Anadolu yakasında bu işi gerçek anlamda yapan bir ustaya ihtiyacım var, yönlendirmenizi rica ederim.

Saygılar..

bu pahalı balansın nitrojenli lastik dolumundan bence bir farkı yok. parası olan, arabasını seven yaptırabilir. yaşım 48. 1998 yılından beri kendi sahip olduğum arabaları kullandım. klasik balansla km'lerce yol yaptım. ne kaybettim, bununla balans yaptırırsam ne kazanacağım? böyle cafcaflı şeylerin birer para tuzağı olduğunu düşünüyorum.

@iamalegend Hocam yetkili servislerin bazılarında da rot ölçüm cihazı var. Ben periyodik bakıma götürdüğümde ölçümü ücretsiz yapıyorlar ama ayarsızlık varsa düzeltmek için geçen sene 240 tl gibi bir tutar istemişlerdi. Eğer aklınızda şüphe varsa yetkili serviste ölçüm yaptırabilirsiniz. 

@vsoner merhaba,

2 senedir aracımda yazlık lastiklere geçtiğimde hissedilir şekilde sorunlarım vardı.

120 km de sağteker tarafı yukarı aşağı şeklinde zıplar şekilde sallantı yapıyordu.

Rot, balans yaptırdım geçmedi,

bi jantın eğikmiş dediler yaptırdım, düzelmedi.

uğraşlar ve arada fikir veren sanayi ustaları lastiklerinde tel kırığı olabilir dedi. Yazlık lastiklerimde yokohama 2 sene kullandım. Artık onlardan vaz geçmiştim. Yeni lastik düşünmeye başlamıştım.

bu videoyu görüp yazlıklara geçerken bu cihaz olan yere gittim.

650 liraya patladı, cihaz tüm jantlarda eğiklik tespit etti, araçta titreşim istemiyorum dedim. Şuan gerçekten başka araca geçmişim gibi hissettirdi. Kaymak gibi sorunsuz, titreşimsiz sürüş keyfi yaşadım.

bazen bu tip cihazlar gerçekten işe yarar. 
he dediğiniz gibi hiç sorunu olmayan araçta belki bi tık fazla para harcatır ama; ben harcadığım paranın hakkını verdiğini düşünüyorum.

4 lastik değiştirsem daha ucuza gelemezdi.

Geri
Üst Alt