HONDA JAZZ / 2012 FUN CVT+

erkanz

Katılımcı Üye

İsim
Erkan
Bir önceki aracımız... Bu küçük ama dev mucize otomobilimiz ile ilgili ilk fırsatta tecrübe/değerlendirmelerimi sizlerle paylaşacağım  s=bigstar

IMG_20131208_161918.jpg

20130929_125828.jpg

IMG_20131208_161935.jpg

honda motor olarak VW aratmaz. gerçekten canavar gibi bir motor gücü var
Bir dönem otomatikte honda adı öne çıkardı ama malesefki yeni motor gamı geliştirmekte çok geri kaldılar.Zamanında kral araçları vardı ama kan kaybettiler.Gerek turbo benzinli,gerek dizel geliştirmekte geç kaldılar...Motor çeşitliliği,performansı,teknolojisi açısından bana göre VW çok çok üstündür

2009 sıfır civic aldım çokta severek,yanılmıyorsam hala aynı 115 hp atmosferik motoru kullanıyor honda.

Malesef sıfır araçtaki teknik sorunlar ve servis yaklaşımı nedeniyle 7. ayda sattım aracımı...Burada bir kez daha belirteyim yanlış anlaşılmasın....Al birini vur ötekine misali servisler vw-honda-reno-pejo hepsinde aynı ilgisizlik,amatörlük aynı memnun olduğum yada hayran olduğum kimse yok....

@erkanz  Bu bıcırıkta fanatiklere sahip ve iki arkadaşımda var şikayet ettiklerini duymadım.

Hatta bugün bir tanesi dün Jazz la gelmedi evine bıraktım,onun muhabbetini yaptık...------Umut gene yapalım o nasıl gidişti ya dedi....Ben de abicim motor soğuk diye daha basmamıştım ki,hem comfort moddaydık seni bir de yarış modunda bindireyim bir şey görmedin ki deyince gözleri parladı ve güvenli liman kadim dostu Jazz ına doğru yürüdü... :000042-medium:

Jazz dışarıdan göründüğünden çok fazlasını iç hacimde sunan, ergonomik bir araç. 2005 model olanını incelemiş hayran kalmıştım. Arka koltukları bir sandalye gibi katlanıp, gerektiğinde size yükleme alanı sunuyordu. Otomatik vites ile süper uyumlu motoru o yıl ki tüm otomatik araçlardan az tüketim verileri sergiliyor, bugün dahi 2. El fiyatlarının neden yüksek olduğunu anlamak güç değil.

B sınıf hb den daha fazlasını sunabilen bir otomobil, bu nedenle bana göre b+ konumunda.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri
Üst Alt