Golf 7 Highline (2014) aracım için ekran tavsiyesi? (YARDIM)

Zaten temel olarak araştırmışsınız. Aracınızda büyük ihtimal 5G0 035 819A kodlu Panasonic MIB1 unite ve 5.8" Ekran var. MIB1'de yapabileceğiniz birşey yok. Discover Pro MIB1 bulabilirsiniz belki 8" ama pek bir faydasını görebileceğinizi sanmıyorum. Yeni özelliklerin (CarPlay etc.) olmaması, MIB2'ye göre ciddi yavaş olması ve fiyatlarının saçma pahalı olması dışında.

3 ana alternatifiniz var (ucuzdan pahalıya):

1. Çin Carplay'li 6.5" Cihazlar:

Artıları malum, Carplay, Daha gelişmiş ekran, Bluetooth (sizin aracınızda zaten var)..

Eksileri bazı menülerin kullanılamıyor olması, Ses kalitesi sorunu (özellikle radyo'da).

Çerçeve değiştirmeniz gerekiyor.

2. Golf 7 EURO 6 Update (2015 6. ay sonrası) / Golf 7.5 Cihazlar

6.5" analog ya da 8" dokunmatik ekranlı 3Q0 035 819/824/840 A/B/C kodlu üniteler.

Burada dikkat edilmesi gereken 819A kodlu cihazların Appconnect ve geri görüş desteklememesi. 824 ve 840 kodlu cihazların da tak çalıştır olarak kullanılması için Delphi marka olması gerekiyor. Preh olanları crackleme yapamıyorlar(dı, hala öyle mi bilmiyorum. Sektör gelişiyor). Preh olan cihazlarda yine sistemden Appconnect aktive edebiliyorlar tabiki. Önce bileşen koruma kaldırıyorlar, sonra Carplay aktive ediyorlar.

6.5"'e göre 8" ekran tabiki daha gelişmiş. Daha parlak, daha güzel. Çizgi sorunları var. Dikine çizgi problemi yaşamayan çok az kişi var. Teknik update gelmiştir belki parçalara belli bir yıldan sonra fakat kodu değişmediği için takip etmek zor. 8" alırsanız çerçeve değiştirmeniz gerekir. 6.5" çevirme tuşlu ekran alırsanız direk kullanabilirsiniz. 5.8" ekran kullanamazsınız bu ünitelerde. MIB1 ve MIB2 sistemlerin çözünürlükleri farklı.

3. MIB2 veya MIB2.5 Discover Pro

Her iki cihaz da sınıfının en üst modelleri. Genellikle crackli, tak çalıştır şekilde çalışıyor. MIB2 üniteler 8" analog ekran ile gelirken, MIB 2.5 9.2" dokunmatik ekran ile geliyor. 9.2" ekran problemi yaşayanlar mevcut. 8" ekran artık çok bulunmuyor. Cracklendiği için tüm bu cihazlarda navigasyon, sesli komut, carplay vs. her şey açık geliyor. 8" eski tip ekran bulursanız çerçeve değiştirmeniz gerekli mi değil mi bilmiyorum. 9.2" MIB2.5 için kesinlikle gerekli.

Sonuç olarak her şey sizin paranıza bakıyor. Siz bu işe ne kadar para yatırmak istiyorsanız seçenekler mevcut. En düşük maliyetli, en kaliteli alternatif sizin için 6.5" Çevirme tuşlu ekran + 3Q0035824 kodlu ünite olur. Fakat piyasa da ne sattığını bilmeyen dolu olduğu için 819 üniteye daha çok fiyat çekende bulmanız mümkün.
İyi akşamlar Ali bey aracımda 5G0035824A, ünite ve 5.8 inç ekran var orj geri görüş mevcut..sadece ekranı 6.5 yapsam ünite uyum sağlar mı carplay için..

Son düzenleme:
İyi akşamlar Ali bey aracımda 5G0035824A, ünite ve 5.8 inç ekran var orj geri görüş mevcut..sadece ekranı 6.5 yapsam ünite uyum sağlar mı carplay için..
Hayır olmaz. 6.5 taksanız o bile çalışmaz. Üniteniz çözünürlüğü 6.5 ekranı desteklemez. Üniteniz carplay'de desteklemez.

Geri
Üst Alt