Kapı hasarı sizce boyatılmalı mı?

samet602

Üye
İsim
Samet
Selamlar iyi forumlar herkese,

Aracı alırken sağ ön yolcu kapısında bir hasar mevcuttu ilk sahibi yaptırmadan bu şekilde kullanmış.Aracı aldıktan sonra AutoKing ile görüşmemde mini onarım kapsamında yapamayacaklarını söylediler.

Ankara'da Göçükcü Yaşar'a gittiğimde ise boyasız %90 düzelilir ama iz kalır 1200 lira da masrafı olur dediler.

Mini Onarım kapsamını incelerken tüm hakları kullanarak hasarın tek hasar olarak değerlendirilip yapılabileceğini okudum.Bir zaman geçtikten sonra tekrar AutoKing'e gittim.Danışman arkadaş biraz direndi ama sonra kabul etti boyanarak düzeltilebeceğini söyledi. Bir avuç yer boyanacak ama vernik atılacağı için tüm kapı boyalı çıkar dedi.

Sizce 1200 tl vererek dışarı iz kalacak şekilde mi yaptırmalıyım, yoksa AUTOKING'de ücretsiz  boyalı olarak mı yaptırmalıyım? 

Ya da hiç dokunmamalı mı?

95ddc234-f500-430d-a2fa-caa7087d0abc.jpg

4907207b-9c44-42bb-9fe6-49c8c222d2cf.jpg

WhatsApp Image 2020-12-30 at 12.44.11.jpeg

f2700640-15f0-41d2-85f1-b335ed677a0a.jpg

Titizlikle Göçük tamiratı yapanlara saygım var ama 1200tl çok gibi geldi.Ben de İstanbul'da bir yere sorduğumda izi kalır demişti kapı köşesi için,Recai Usta tertemiz yapıp çıkmıştı.3 ayrı yerdeki işlem için de bu fiyattan daha az ödemiştim
...

autoking ve rs kaskoyla iş yapan ikisine de güven olmaz. Avuc içi kadar yeri vernikle birlikte tüm kapı boyalı olur vs lafları kesinlikle saçmalık. Biz buna mini onarım parası alırız tüm kapıyı da boyar geçeriz uğraşmayız. Ya da bi deneriz batırırsak vernikle sağa sola yediririz mantığından öteye gitmez bu.

Bana sorarsanız ankarada bir kaç göçük dükkanıyla daha konusun. Gerisini de pasta cila ile kendine getirin. Boya kalkması vs gözükmüyor orada bariz sürtme, çizgi bozukluğu da yok. göçük tamir edilir. pasta cila ile sürtme izi yok edilir tamam.

Şimşekler boyasız göçük, Şimşek oto kaporta boyasız göçük Kemal usta. İkisine de bi uğrayın

@Yehanoha  Özgür Hocam,

Yüreğinize sağlık teşekkür ederim değerli yorumunuz için neredeyse yaptıracaktım Şubat'a randevu vermişlerdi.

@samet602 hocam piyasada mini onarım sadece bu şirketlere verildiği için bu insanların para kazanma kaygısı yok. Gerçekten mini olacak şeyleri kabataslak yapıp geçiyorlar sıradaki araçtan para kazanma derdindeler. 

Mini onarım hakkımızı istediğimiz dükkanda kullanabilsek bu insanlar da işini layığıyla yapmaya çalışırlardı eminim. 

Bence hasarınız çok büyük bir hasar değil. Dediğim yolu izleyin ve yine acele etmemeye çalışın fiyat ne zaman cebinize uygun gelirse o zaman karar verin. Oranın %100 çözümü boyadır. Bunun maliyeti ankara şaşmaz için max 750TL tutması gerekir (metalik renk). Hasar onarımı olursa 1000TL ye kadar gider hasara göre. 

Yine de hatasız boyasız bir araçta göçük düzeltme+pasta cila ile %80+ tahmini olarak kurtulur. Göze batmaz. Sadece siz ve usta arasında kalır. bunun pastacila kısmı 100TL anca olur. Geri kalanı göçük ustasının maharetine kalır.

Acele etmemenizin sebebi çok olası bir nokta burası sürtme vurma çarpma için, acele etmezseniz yaptırdıktan sonra talihsiz bir durumda tekrar yaptırmak zorunda kalmazsınız. 

O yüzden rahat sakin hareket edip fiyat kafanıza yattığında yaptırmanız daha iyi olur. Benim yukarda verdiğim ustalar kendimin gidip memnun kaldığım ustalar göçük konusunda ek olarak bildireyim.

@samet602 hocam piyasada mini onarım sadece bu şirketlere verildiği için bu insanların para kazanma kaygısı yok. Gerçekten mini olacak şeyleri kabataslak yapıp geçiyorlar sıradaki araçtan para kazanma derdindeler. 

Mini onarım hakkımızı istediğimiz dükkanda kullanabilsek bu insanlar da işini layığıyla yapmaya çalışırlardı eminim. 

Bence hasarınız çok büyük bir hasar değil. Dediğim yolu izleyin ve yine acele etmemeye çalışın fiyat ne zaman cebinize uygun gelirse o zaman karar verin. Oranın %100 çözümü boyadır. Bunun maliyeti ankara şaşmaz için max 750TL tutması gerekir (metalik renk). Hasar onarımı olursa 1000TL ye kadar gider hasara göre. 

Yine de hatasız boyasız bir araçta göçük düzeltme+pasta cila ile %80+ tahmini olarak kurtulur. Göze batmaz. Sadece siz ve usta arasında kalır. bunun pastacila kısmı 100TL anca olur. Geri kalanı göçük ustasının maharetine kalır.

Acele etmemenizin sebebi çok olası bir nokta burası sürtme vurma çarpma için, acele etmezseniz yaptırdıktan sonra talihsiz bir durumda tekrar yaptırmak zorunda kalmazsınız. 

O yüzden rahat sakin hareket edip fiyat kafanıza yattığında yaptırmanız daha iyi olur. Benim yukarda verdiğim ustalar kendimin gidip memnun kaldığım ustalar göçük konusunda ek olarak bildireyim.
Tekrar teşekkür ederim, Şaşmaza yolum düştüğünde bir uğrayıp görüşeyim bakalım. 

O halde AUTOKING'den de tamponlardaki çizik vs durumları halledeyim :)

@samet602 1200₺ çok para istemişler. Boyasız göçükcü düzeltir orayı Ankara'da iseniz İvedik'te zirve oto var birde ona sorun işçiliği iyidir.

Geri
Üst Alt