Seat Ateca mı Peugeot 3008 mi

Bu segmentteki kullanılmış araçlar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde en az sıkıntılı araç Seat ateca seçildi. İkinci sırada Tiguan vardi. Autobild.de sitesinden inceleyebilirsiniz

@Sel evet Peugeot puretech motordan uzak durmak lazımmış, dizel e yönelinebilir ama o da çok pahalı full paketle

• Beğen
Tepkiler: Sel
Ben hep Peugeot araçlarını kronik sorunlu arıza çıkaran ve tutulmayan tutulsa da sürekli kasa yenileyen sürekli makyajla yenilenen kısa sürede modası geçen araçlar olarak bilirim. Şimdi burada Seat a haksızlık etmeyelim. Benim şahsen ateca gibi diğer rakiplerine göre hem fiyatı uygun hem donanımı yüksek hemde vw bünyesinde ve kalitesinde bir araç olduğu için kesinlikle alırım.

@esucsuzAteca FR ve Xperience arasındaki farklar şunlar: 

-Jant (İkisi de 18" fakat FR jantı çok daha iyi)

-Direksiyon ve koltuklardaki dikişler (FR'da kırmızı-diğerinde beyaz)

-Alüminyum pedal seti (FR'da var diğerinde yok)

-Kaput altındaki ızgarada-Seat logosunun ordaki- krom detaylar (FR'da yok-diğerinde var)

-Difüzör, tavan rayları ve tamponlardaki krom detaylar (FR'da koyu, diğerinde açık renk)

FR-Xperience tercihi tamamen kişisel zevke giriyor. Bütün majör donanımlar aynı, aralarında yukarıda saydığım küçük farklar var sadece. Hangisinin görüntüsü sizi tatmin ediyorsa onu tercih edin. Bayilerde araç var, yalnız renk seçeneği sıkıntılı. Genelde beyaz getiriyor Doğuş. Ankara Doğuş'ta hem FR hem Xperience mevcut. 

Ben uzun bir süredir atecayı takip ediyorum, alınacaksa mutlaka plus paket alınmalı. 10.000 TL talep ediyorlar plus paket için, bence çok çok iyi fiyat o özelliklere göre. 3008'in o paraları hak etmediğini düşününlerdenim ben de. Fakat ateca'da hala dsg'nin ilk versiyonu kuru kavrama dq200 şanzuman kullanıldığı da unutulmamalı.  

Skoda Karoq düşünmez misiniz bence çok güzel bir SUV.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atecayi tasarim olarak cok begeniyorum kesinlikle alinabilecek bir arac, cok kaliteli bir durusu ve havası var. 3008 in makyajli kasasi ise bana fazla abarti gibi duruyor dısardan hormonlu gibi bir hali ver tasarım cizgilerinde

@esucsuzAteca FR ve Xperience arasındaki farklar şunlar: 

-Jant (İkisi de 18" fakat FR jantı çok daha iyi)

-Direksiyon ve koltuklardaki dikişler (FR'da kırmızı-diğerinde beyaz)

-Alüminyum pedal seti (FR'da var diğerinde yok)

-Kaput altındaki ızgarada-Seat logosunun ordaki- krom detaylar (FR'da yok-diğerinde var)

-Difüzör, tavan rayları ve tamponlardaki krom detaylar (FR'da koyu, diğerinde açık renk)

FR-Xperience tercihi tamamen kişisel zevke giriyor. Bütün majör donanımlar aynı, aralarında yukarıda saydığım küçük farklar var sadece. Hangisinin görüntüsü sizi tatmin ediyorsa onu tercih edin. Bayilerde araç var, yalnız renk seçeneği sıkıntılı. Genelde beyaz getiriyor Doğuş. Ankara Doğuş'ta hem FR hem Xperience mevcut. 

Ben uzun bir süredir atecayı takip ediyorum, alınacaksa mutlaka plus paket alınmalı. 10.000 TL talep ediyorlar plus paket için, bence çok çok iyi fiyat o özelliklere göre. 3008'in o paraları hak etmediğini düşününlerdenim ben de. Fakat ateca'da hala dsg'nin ilk versiyonu kuru kavrama dq200 şanzuman kullanıldığı da unutulmamalı.  
@Holigan Çok teşekkürler hocam bilgilendirme için 😊

2.aracım olarak ateca kullanmaktayım memnunum 2016 excellence aracım elektrikli koltuk dışında tüm özellikler mevcut. Güzel, keyifli ve tabiki TSI ile performanslıda bir araç. Kesinlikle ateca. Benim gözümde sıfırları bedavaya veriliyor .

SM-A515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@esucsuz Hocam tamamen zevk meselesi bence bu tercih. Aynı iskelet üzerine imal edilen iki araç. Ben mesela skoda'nın suvlarını kaba buluyorum hem karoq hem kodiaq çok hantal duruşları var. Kimisi de bunları sevebilir. Benim tercihim kesinlikle ateca olurdu. Hem makyajlı, hem fiyat/performans olarak uygun, hem göze de hitap ediyor. 

Aralık ayı ortasında kardeşime c suv araç baktık. 3008, karoq, ateca ve tiguan için bayileri dolaştık. ateca ve tiguan arasında kaldık. 

ateca 1.5tsi dsg (dq200 kuru) fr+plus  metalik renk 375e ( zorlasak 370e tamamdı.) 

tiguan 1.5tsi dsg (dq381 yağlı) r line  opak beyaz 458e

ateca fr+plus tam fiyat performans aracı. extraolarak  tiguan rline da olmayan elektrikli hafızalı koltuk var. marka imajı ve 2.el değeri nedeniyle tiguan rline aldık. tabi rline tiguanda eleştrilecek yönler var. bu fiyatta ve sınıfta bir araçta insan bir acc, side asist, elektrikli hafızalı ön koltuk vs standart olsun istiyor, ama maalesef.

3008 nedense modası geçecek bir araç gibi duruyor. çok abartılı tasarım ve iç mekan. tamam göze hoş geliyor, estetik vs . ama kalite anlamında aynı şeyi söyleyemem. birde dizel gt line fiyatı çok uçuk. talep çok olunca fiyatları nerdeyse vw seviyesinde seyrediyor. 

Geri
Üst Alt