Talihsiz kaza

Çok geçmiş olsun alkollü sürücülerin cezaları bence caydırıcı, 6 ay ehliyet iptali, 2 yıl ehliyet iptali vs gibi. Ama alkol nasıl bir şeyse, onu içtikleri an bazıları bu caydırıcılıkların da hepsini unutuyor mu yoksa denetleme az diye mi böyle davranıyor bilmiyorum.
Biraz vicdanı merhameti olan adam, alkollü bir şekilde araç kullanarak birinin hayatına kast etme ihtimalini düşünüp zaten direksiyona geçmez, ama bu meret bazılarında vicdanı da köreltiyor herhalde normalde hassas düşünce yapısına sahip birileri alkol alınca vurdumduymaz olabiliyor.
Bir diğer tarafta da aman ehliyetim gitse ne olur, sanki polis durdurup ehliyet mi soruyor diyen veya başkasının ehliyetiyle gezenler olduğunu da maalesef duyuyoruz. 

Hasılı kelam; bu iş bizim kanayan yaramız ve ortak akılla başta kendimizden, dostlarımızdan, yakınlarımızdan başlayıp toplumsal bilinci arttırmamız gerekiyor.

@Ahmet ARIKAN Geçmiş olsun.

Aracınızda önemli bir sorun yok gibi.

Merhaba arkadaslar bugun iki arac onlu arkali kirmizi isikta beklerken arkadan gelen arac hizli bir sekilde arkamdakine oda bana vurdu 

Kazaya neden olan en arkadaki arac surucusu alkollu ve hafif yaralandi hastaneye falan goturduler yani yaralanmali kaza oldu

Benim arkamdaki ve bizde bisey yok cok sukur 

Buraya yazdim cunku bilgili ustadlar cok mutlaka bilmedigim konularda yardimci olursunuz diye dusundum

Aklimdaki sorular ;

1-Oraya carpan adamin sigortacisi geldi galiba en fazla 41 000 tl lik hasar odermis benim kasgo da var benim hasari odemede problem olur mu ortadaki aracta baya hasar vardi cunku perte bile gidebilir

2-Bende daha onceden hasar kaydi var tekrar sigorta sirketinden deger kaybi talep edebilirmiyim?

Ekli dosyayı görüntüle 41652

Ekli dosyayı görüntüle 41654
geçmiş olsun hocam aynı kazaya bende yazın karıştım bagaj hafif göçtü arka tampon çatladı falan bagaj onarım+ boya  tampon da aynı şekilde ortalama 3 bin tl tramer çıktı.

Alkollü araç kullanan kişi kendi aracıyla yakalanırsa devlet aracına  el koysun araç satılıp bedeli hazineye aktarılsın bu sorunların yüksek oranda çözüleceği en azından bir takım uslanmazların trafikten çekilmesi sağlanır. Bunu ruhsatsız silahla gezen kişinin silahına el konulması gibi görebilirsiniz. Alkolle binilen aracın silahtan bir farkı kalmıyor her an bir can tehlikede. Böyle bir yasa çıksın başta milyonluk araçlara binip masum insanları öldüren katillerden en alt gelirlisine yaptırımı olur. Kimse 3 milyonluk aracını kaybetmek istemez sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Alkollü araç kullanan kişi kendi aracıyla yakalanırsa devlet aracına  el koysun araç satılıp bedeli hazineye aktarılsın bu sorunların yüksek oranda çözüleceği en azından bir takım uslanmazların trafikten çekilmesi sağlanır. Bunu ruhsatsız silahla gezen kişinin silahına el konulması gibi görebilirsiniz. Alkolle binilen aracın silahtan bir farkı kalmıyor her an bir can tehlikede. Böyle bir yasa çıksın başta milyonluk araçlara binip masum insanları öldüren katillerden en alt gelirlisine yaptırımı olur. Kimse 3 milyonluk aracını kaybetmek istemez sanırım.
@Ahmet ARIKAN arkadaki araç sürücüsü ; araç sahibi ya da başkası, alkollü ya da alkolsüz, ehliyetli ya da ehliyetsiz ne şekilde olursa olsun siz kaskonuzdan yaptirmanızı tavsiye ederim. 

@bf417 evet, hasar veren araç sürücüsünün ehliyetli ve alkolsüz olduğu durumlarda trafik sigortası ödeme yapar. Aksi halde hasar verilen aracın kaskosu bir şekilde karşıdan ödediği parayi alır.

Görünüşe göre yukarıdaki kazaya sebebiyet veren, hem aracına hem de ehliyetine veda edecek, üstüne bir de ceza kesilecektir. 

İnsan bile bile neden bu şekilde araç kullanır onu da çözemedim gitti.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun rabbim beterinden saklasın

büyük geçmiş olsun

Kazadaki 3 aracada geçmiş olsun.En kötü hondanın durumu sanırım.Çarpanda Lada Samara galiba.Arabayı satsa ödeyemez masrafları.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

geçmiş olsun

herkesin maddiyatı,geliri farklı olabilir ama yanlış anlaşılma da olmasın, özellikle kuş serisi toros vb araçlar tedavülden kaldırılmalı,hurda sayılmalı artık

basınca bağıra bağıra giden,frene basınca bisiklet gibi kayan ve duramayan bu gibi cisimleri görür görmez hemen yol veriyorum

ki

bu yaşanan olayda canlı bir örneği olmuş

üzerine bir de alkollü bir şekilde kullanmak nedir?

cana gelmemiş çok şükür

tekrardan geçmiş olsun

[mention]Ahmet ARIKAN [/mention] aynı bölgeden alınan hasarlarda değer kaybı ödenmez.Farklı bir noktaysa problem yok.
İşlerim hızlı görülsün derseniz ve bir de vadenize çok varsa kaskodan hasarı açtırıp ilerlemek daha mantıklı.Rücu işlemleri vade sonuna kadar hallolur.

Geçmiş olsun
...

Arkadaslar hepinize cok tesekkur ediyorum

Yarin birakacagim araci ekspertiz bakacak kasgodan yaptirip karsi tarafin sigortasindan alacagi soylendi 

Hocam çok geçmiş olsun. Ben de Eylül ayında benzer kaza yaptım. Tampon boyandı. Bagajda göçük vardı boyasız halledildi. 1650 tl hasar cıktı. Özel servise gittim ben.Forumdan biri bana sigortadan aç kaskodan acma demişti. Ben de öyle yaptım. Yalniz hocam dikkat edin tamponu yaptiktan sonra park sensörleri calismayabiliyor. Islem bitmeden özellikle kontrol edin. Ben teslim aldım eve geldim baktim ki sensör kafasina göre çalışıyor. Aradım dedi ki tekrar tampon sökme parası alırız. Olur mu öyle şey sen kontroll edecektin dedim ama sanayicilerin çoğu böyle. Restleştik kapattım başka yerde yaptırdım.

Kaskodan boyasız göçük gidermeyle bagaj kapağını düzelttirebilirseniz en azından orijinalliği bozulmamış olur. Ücretini de karşı taraftan kaskonuz alır diye düşünüyorum. Tampon plastik parça olduğu için boyansa da değişse de satışa çıkardığınızda çok ciddi sorun olmaz bence.

Geri
Üst Alt