Bijon kapağı sökme teli.

Pgs85

Üye
İsim
Pgs
Arkadaşlar merhaba. Golf 7 aracım da bijon kapağı sökme telinin olmadığını fark ettim. İnternete baktım tüm wolksvagen modelleri için uygundur yazan kapak sökme telleri var. Golf 7 için uygun bijon kapak sökme teli resimdeki midir? 

_20201225_214038.JPG

Arkadaşlar merhaba. Golf 7 aracım da bijon kapağı sökme telinin olmadığını fark ettim. İnternete baktım tüm wolksvagen modelleri için uygundur yazan kapak sökme telleri var. Golf 7 için uygun bijon kapak sökme teli resimdeki midir? 

Ekli dosyayı görüntüle 41276
Benimki de yıllar önce kayboldu, galiba böyle bir şeydi.

Upvote 0
Merak ederseniz aşağıdaki konuda resimleri var.

Upvote 0
@Pgs85 evet resimdeki ile birebir aynıdır.

Bulamazsanız 10 cm bahçe teli ile el beceriniz varsa aynını yapabilirsiniz 
Aklıma geldi de arkadaşlar makaraya alır diye yazmaya utandım  :D

Lastikçiye bırakıyorum ben onları sökme işini haldır huldur dalıyor ne bulduysa. Gerçi bu plastikler zamanla gevrediği için parçalanıyor, kibar davransak bile hasar görmeye müsait

Upvote 0
Aklıma geldi de arkadaşlar makaraya alır diye yazmaya utandım  :D
Bulamazsanız diye ekledim.

Aslında birçok kişinin aklına gelmiştir. Emin olun birçok kişinin de aklının ucundan geçmez. Ancak birilerinin yazması ya da dillendirmesi gerekir :)  

Amacına hizmet etmesi için ve insanın kendi uğraşısı olması kendi adıma daha zevkli olur diye düşünüyorum. 

Tabii ki bu her parça için bu geçerli değil  :lol:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Lastikçiye bırakıyorum ben onları sökme işini haldır huldur dalıyor ne bulduysa. Gerçi bu plastikler zamanla gevrediği için parçalanıyor, kibar davransak bile hasar görmeye müsait
Açıkçası ben lastikçiye gideceksem evde söküp suya koyuyorum. Lastikçide işim bitince de aracı yıkadıktan sonra 1-2 gün içinde tekrar bijon kontrolü yaptığım için tak çıkar olmuyor. Daha sonra da yıkayıp temiz bir şekilde kapakları takıyorum.  

Upvote 0
böyle bir tel olduğunu bilmiyordum. araçla birlikte mi geliyor ?

Upvote 0
böyle bir tel olduğunu bilmiyordum. araçla birlikte mi geliyor ?
Evet, krikonun yanında.. Aşağıdaki resim yukarıda paylaştığım konunun içerisinden

Upvote 0
@Pgs85 evet resimdeki ile birebir aynıdır.

Bulamazsanız 10 cm bahçe teli ile el beceriniz varsa aynını yapabilirsiniz
10 cm tel kısa geliyor. 15-20 cm arası tel ile yapılabilir.

Konu aklıma geldi ve durum aşağıdaki gibi.. örneğini yanıma almadan yaptığım için biraz büyük ve yönünü farklı yapmışım. Çekim açısı ile birebir boyutu yapılabileceğini göstermek istedim. Bk.jpeg

(Yine de belirteyim sağdaki orijinal :) )

Hiç de fena olmadı bence..

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt