Gaza basınca gelen tıkırtı sesi

serdar2xdx

Üye
İsim
serdar
Merhabalar,
Son 2-3 haftadır, bazen, araç dururken ya da giderken gaza dokunduğum ilk anda tık tık tık sesi geliyor.
Sanki motorun dönen parçalarından birinde küçük bir taş varmış gibi. Devirle birlikte ses biraz hızlanıyor ve sonra kayboluyor ya da ben duymuyorum.
Bilmem anlatabildim mi ama konu hakkında fikri olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Araç 130bin 'de otomatik golf 7

Hocam ciddi birşey olabilir belki, sürekli yapıyorsa ustanıza söyleyin dinletin bi sesi en kısa zamanda, şahsen başıma gelmediği için bilemiyorum umarım önemsiz birşeydir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
aracın kaloriferleri sıcaktamı? eğer sıcakta ve fan açıksa gaza bastığınızda ses geliyorsa altta pedalların hemen üzerindeki aşağıya doğru bakan havalandırma borularına bakın.Onlar sert plastik ve sıcak gördüğü anda gaza bastığında titreşip etrafındaki diğer plastik trimlere çarpıp ses yapıyorlar.
gaza bastığınızda elinizle uzanıp dikkatlice o hava kanallarının çıkış kısımlarını tutun,sesi kesiyorsa kesin ondandır.Etrafına sert süngerimsi bir malzemeyle sıkıştırın sesten eser kalmaz tecrübeyle sabittir.

Upvote 0
Şanzımandan gelyodur diye servise götürdüm baktılar bi aıkıntı yok dediler. Gaza asılınca önden geliyo gibi bi ses ise espden kaynaklı olabiliyormuş antipatinaj gibi devreye giriyor dedi.

Upvote 0
@serdar2xdx sa usta ben sıkıntıyı cözdüm servis ön amortisör patlak ondan yapıyor dedi 3 bin TL fiyat çıkardı dışardan bilstein marka aldım 1000 TL’ye değiştirdim sıkıntı çözüldü tıkırtı felan yok

Upvote 0
Merhabalar,
Son 2-3 haftadır, bazen, araç dururken ya da giderken gaza dokunduğum ilk anda tık tık tık sesi geliyor.
Sanki motorun dönen parçalarından birinde küçük bir taş varmış gibi. Devirle birlikte ses biraz hızlanıyor ve sonra kayboluyor ya da ben duymuyorum.
Bilmem anlatabildim mi ama konu hakkında fikri olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Araç 130bin 'de otomatik golf 7
Merhaba sorunu çözebildinizmi bnmde 2013 golf 7 1.2 tsi. Gaza bastiğimda çır çır gibi bir ses geliyor devrini aldiginda ses kayboluyo. Dönen bir aksamdan gibi geliyor. Ustaya sordum sorun degil takma dedi

Upvote 0

Geri
Üst Alt