bilen arkadaşlar bizi aydınlatsın lütfen hocam bizde öğrenelim 

yukarıda gti versiyonun geyik testi paylaşılmış gti bildiğiniz ve gördüğünüz üzere 19 clubsport janta ve farklı yaylara sahip bu bir etken değil midir ?

stok torsiyon çubuklu araçla stok bağımsız süspansiyonlu araçları karşılaştırmak daha doğru hatta ve hatta

dizel araçların daha ağır olduğunu varsayarak

1.2 tsi ile 1.4 tsi videosu elimizde olsa daha kolay karşılaştırabiliriz

saygılarımla.

@Yucelbro doğru bir noktaya değinmişsiniz fakat sitede golfün diğer motor versiyonları da var ama prensipte kardeşlerinin yanında gti ın en iyi yol tutuşuna sahip olması gerekiyor, malesef gti çok da başarılı değil araç arkadan aşırı savruluyor, ama testi gerçekleştirenler genelde fabrikadan çıktığı haliyle hangi süspansiyon yay lastik varsa genelde onunla testi gerçekleştiriyorlar burada torsiyona takılırken atladığımız bir nokta var o da lastikler hep diyoruz yeni focus golften daha iyi yol tutuyor ama lastikler aynı değil focustaki michelin pilot sportları golfe taksak belki o da focus kadar başarılı olacak bilmiyorum.

Bunun için ayrı konu açmak istemedim şöyle ki:

Golf 7 150lik ACT'lerdeki gibi, Golf 7.5'lardaki 150lik 1.5 TSI da bağımsız süspansiyon mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@golfaşkı he he... otobanda arabasına göre 120 km-140km hızın üstüne çıkdığında arka taraf hop hop ettimi,ihtiyar nineler bile anlar torsiyonlu makineyi.!

''Evladım bu araba çok hoplatıyor'' derler.

Bunun için ayrı konu açmak istemedim şöyle ki:

Golf 7 150lik ACT'lerdeki gibi, Golf 7.5'lardaki 150lik 1.5 TSI da bağımsız süspansiyon mu?
1.0 TSI, 1.2 TSI ve 1.6 TDI motorlar harici geriye kalan tüm motorlar bağımsız süspansiyon olarak geliyor.

Arkadaşlar selam foruma yeni üye oldum , 2016 model 1.2 tsi manuel golfum vardı satıp 2019 1.5 tsi dsg ye geçtim. İkisinin arasında yol tutuşu konusunda çok fark gördüm bu yüzden konu hakkında neler söylenmiş bakmak istedim. Gerçekten aracın verdiği konfor çok hissedilir derecede değişik , bağımsız süspensiyon yol tutuşunu ve sürat yapıldığında güven hissini de arttırıyor. Tabi başka deneyimleri olanlarda aktarırsa onların görüşlerine de bakalım.

Geri
Üst Alt