Start Stop Hatası

Ayni model ayni arac bende de var hocam benim aracin en son ne zaman aküsü değişmiş bilmiyorum fakat son bir kac gündür start stop hata uyarısı veriyor bendede..biraz ısınınca motor geciyor genelde..siz cozebildiniz mi acaba sorunu ?
Yok hocam çözemedim aylardır bu şekilde kullanıyorum çare aküyü değiştirmek sanırım, aracın enerji ihtiyacına yetebilmek için start-stopa enerji yetmiyor devredışı kalıyor. Akü kendini şarj ettiğinde çalışıyor sanırım sizde, benim öyle de çalışmıyor belki başka bir problem vardır illa akü değişmelidir

benim arac 10 gün yattı karantina döneminde. Daha önce start stop arızası verdiği yazmıştım bu başlık altında. 10 gün sonra kesin araç çalışmaz diye düşündüm ama çalıştı sıkıntı akü değil mi acaba bilemedim

Arkadaslar herkese iyi aksamlar sabah arabayi calistirdigimda ekranda start stop hatasi verdi arabada gidisinde bi sorun olmadi 2km yol gittim.gun icinde araara calistirdim herseferinde tekde calisti fakat ekranda hata vermeye dewam etti.basina boyle bi sey gelen veya bilgisi olan arkadaslardan yardimlarinizi bekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 41090

Ekli dosyayı görüntüle 41091
Aynı sorun benim başıma da geldi
Aküden kaynaklı değiştirdim düzeldi

bugün benim araçtada star stop hatası verdi ve yol boyunca hiç çalışmadı.hata çıkmadan önce epc sarı lamba bir kez yandı.Aracı benden önceki kişi kasım 2018 de inci akü almış.3 yıl kısa değilmi süre olarak? Eskiden eksilen suyunu tamamlardık.Bu akülerde de varmı su doldurma?

Bu aralar evdeyiz ya, arabaya binemiyoruz pek, arada çalıştırıp dolaşıyorum.

Pazar günü biraz dolaştıktan sonra bende de turuncu motor ışığı 3 kez yandı söndü, start-stop sistemi arıza verdi (hata değil arıza yazıyor).
IMG20220123152242.jpg
Kontak kapatıp açtığımda, yada startstop butonuna bastığımda hatayı sürekli verdi. O an çok tedirgin oldum ama foruma girip konuları okuyunca yersiz endişelendiğimi anladım.
Ertesi günler farklı zamanlarda denememe rağmen artık hata vermiyor.

Start-stop sistemim son birkaç aydır 45-50 km yaptıktan sonra ancak kendine geliyor.
Anlaşılan bu sefer aküm ömrünü çabuk doldurdu (Varta 60 amper efb 3. Senesi doldu)
Orjinal akü exide 59 amper efb idi sanırım, 6 yıl kullanmıştık.

1.2 tsi polo 2015 model araç yeni aku değişti start stop devreye girmiyor hata: aracin enerji ihtiyaci yuksek....

nasil kodlayabilirim afyonda yardım edecek biri biliyor musunuz

Help...

Polo için kodlama da yardımcı olacak bir arkadaşım yok mudur yakın arkadaşımın eşinin araç 1 haftadır hata enerji ihtiyacı yüksek uyarısı ile geziyor rahatsız oldu lar başka bir yere zarar verir mi die korkuyorlar servise gidip birde orjinal aku almak zorunda kalmasalar iyiydi...

Orjinal aku takıyoruz başka araçtan söküp denedik calsiyor bosh marka aku taktirmış çalışmıyor akü yu satan yerde kodlama yaptır çalısır bizde o hizmet yok demiş....

tekrar sormak istedim bilgisi olan yardımcı olacak biri varsa çok makbule geçecek

2027 Golf 7.5 aracımda start stop hatası aldım burdaki yorumlardan aküyü değiştirdim Efb akü yerine afm akü daha iyi diye onu taktılar araca sorun düzelmişti 3 hafta geçti aynı hatayı verdi aküyü ölçtürdüm tekrardan iyi dediler şarjı başka neden olabilir bu şekilde sorun yaşayan var mı

2027 Golf 7.5 aracımda start stop hatası aldım burdaki yorumlardan aküyü değiştirdim Efb akü yerine afm akü daha iyi diye onu taktılar araca sorun düzelmişti 3 hafta geçti aynı hatayı verdi aküyü ölçtürdüm tekrardan iyi dediler şarjı başka neden olabilir bu şekilde sorun yaşayan var mı
Yeni aku araca tanıtıldı mi?

Yeni aku araca tanıtıldı mi?
Tanıtmak mı gerekiyordu ?taktırdığım yerde öyle birşey yapılmadı. takıldıktan 3 hafta boyunca da sorun yaşamadım. Tanıtılması ile ilgili sıkıntı olsa ilk takıldığında da sorun devam etmez miydi?

Tanıtmak mı gerekiyordu ?taktırdığım yerde öyle birşey yapılmadı. takıldıktan 3 hafta boyunca da sorun yaşamadım. Tanıtılması ile ilgili sıkıntı olsa ilk takıldığında da sorun devam etmez miydi?
Sizin sorununuz akünün tanıtılması. Siz bir de agm taktirmissiniz. Kisaca agm nin sarj paremetresi efb den tamamen farklı. Yaparsaniz 1 gün sonra sorununuz çözülür

Benim araç 2014 1.2 tsi manuel comfortline. 2019da Varta 60ah efb akü takılmış aküden yana sorun olduğu düşünmüyorum en son 2 ay önce ölçtürdüm akü durumu çok iyi çıkmıştı. Fakat buna rağmen aylardır start stop hatası alıyorum. Akü harici başka neyden kaynaklanabilir vcds ile kontrol ettiğimde herhangi bir hata kodu da görünmüyor
çözebildiniz mi hocam. aynı sorun bendede var aynı model aracımız. bende varta 60ah efb taktırdım 2021 ekim ayında. ancak aylardır bu sorunu yaşıyorum akü ölçümü iyi çıkıyor hata kodu yok . ilginç bir olay

var ustam aynı sorunu yaşıyoruz sorunun ne olduğpunu çözemedik.

Geri
Üst Alt