Start Stop Hatası

dün ustaya gösterdim arıza verdiğinde cihaza bağlayıp baktılar. sorun aküden kaynaklı.enerji küçük bir düşüklük yaşadığı taktirde araç sizi yolda bırakmamak için korumaya alarak devre dışı bırakıyor start stop'u. hata şu şekilde yazıyordu akü enerji aktarım düşüklüğü. akü yü 2020 yılında almıştım 2,5 sene anca oldu varta 60 amper efb. aküyü aldığım yere gittim ordaki usta bu sorunun bi çok araçta olduğunu akünün durumunun gayet iyi olduğunuu ancak küçük bir düşüş yaşadığında bu olayın olabileceğini söyledi. bence değiştirmeye gerek yok. ustanın söylemine göre start stopu beyinden sildirenler varmış. sorun çözülüyormuş. Kısaca yeni akü alsanda bu problem max. 1,5 2 yıl içinde patlak veriyor. şimdi iki seçenek var ya sildireceğim yoluma devam edeceğim start stop olmadan yada 60 değil 70 amperlik taktıracağım fiyatı da 3000 lira dediler varta.

Merhabalar. Benzer arızayı bugün ben de yaşadım. Ancak ben de farklı olarak araç ilk çalıştığında arıza lambası 2-3 kez yanıp söndü ve tekleyerek çalıştı. Biraz gaz verdikten ve kapatıp tekrar çalıştırdıktan sonra tekleme geçti ama start stop hatası devam ediyor. Sizlerde tekleme durumu oldu mu?

Merhabalar. Benzer arızayı bugün ben de yaşadım. Ancak ben de farklı olarak araç ilk çalıştığında arıza lambası 2-3 kez yanıp söndü ve tekleyerek çalıştı. Biraz gaz verdikten ve kapatıp tekrar çalıştırdıktan sonra tekleme geçti ama start stop hatası devam ediyor. Sizlerde tekleme durumu oldu mu?
cihaza bağlamadan birşey soylemek zor. alanyadan ankaraya gelmiştim geçen ay full klima açık ertesi gün arabayı ilk çalıştırdığımda 3 gün boyunca start stop arıza verdi silmeme rağmen şimdi hiçbirşey yok. herşey normal. arıza vermeden önce motor kısmından birşey çalışmaya çalışıyor ve tak ediyor sonra hata çıkıyor. devrinde oynama oluyor normal dışı onuda söyleyeyim tekleme gibi değil ama yükselme alçalma gibi. neyse demek akü zayıflayınca saatlerce kullansan bile klima bitiriyor aküyü... akü alalı 4 yıl oldu golf 7.5 aküsü jel olan varta

@41HU367 benim de 2015 model aracım var hocam, 2020 kışında ben de akü değiştirdim, başıma gelenleri anlattım. Muhtemelen sizin de başınıza gelecek. Çok beklememekte fayda var. Malum araç elektronik ağırlıklı
Başınıza ne geldi acaba? Benimde iki gün önce abs ve kırmızı ünlem yandı ve sönmedi ve start stopda devreye girmiyordu. Bugün bigisayara bağlayıncada bir sürü hata kodu vermişti hepsini sildik geçti ama yaklaşık 5 km sonra telrar start stop hatası verdi acaba aküden mi?

Geri
Üst Alt