Araçta anlam veremediğim değişik sorunlar

asturias

Üye
İsim
ARİF
Merhaba dostlar,

Bu sabah aracı çalıştırıp yola çıktığımda 1. viteste hareket sonrası 2000 devirlerde arabada zıplama ve tüm viteslerde 3000 devir üstüne çıkmama ile ilgili bir problem oluştu. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda sorun ortadan kalktı. Ancak bu seferde yaklaşık 7-8 aydır hiç devreye girmeyen aracın enerji ihtiyacı yüksek diyen start-stop bir anda kendi kendine çalışır duruma geldi. Bundan öncesinde aracı ilk çalıştırdığımda zaman zaman esp-auto hold-park pilot-lastik basınç hatalarını peş peşe verdiği durumlarda oldu. Ancak aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda bunlar kayboldu. 

Sorunlar ile ilgili kendi fikrimce akü ve debriyaj balatası ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Araba 58000 km de. 2015 ağustos çıkışlı.

Bu durumu yaşayan veya fikri olan dostlar bilgilendirirse sevinirim.

@asturias tüm ışıkların yanması genelde akünün yetersiz kalması durumunda olmuş olabilir. Devir kısıtlaması koruma amaçlıdır. Cihaz ile kontrol ettirin. Orada mutlaka neden kaynaklandığı yazar.

Upvote 0
Her ihtimale karşı servis randevusu oluşturdum. Önceki bakımda debriyaj ile ilgili ön uyarıda bulunmuşlardı gibi hatırlıyorum. İnşallah başka bir şey çıkmaz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt