Sis farı Sorunsalı

İsim
Onur
Evet Arkadaşlar bugünde karşınıza farklı bir sorun ile çıkıyorum  :mad:  Sanırım arka sis farlarından birisi çalışmıyor.Sağ taraf yanmıyor.Oradaki kapağı söktüm ama gece gece bir şey göremedim sökülüp takılan bir şey yok gibi.Yoksa arkada 1 sis farımı var ?

SAYGILARLA

Ekli dosyayı görüntüle 1225

Normaldir hocam araçlarımızda arka tarafta tek sis farı var :)

Şunu gereksiz normal havada yakanlar her gördüğümde beddua ediyorum

Sent from my D6503 using Tapatalk

Normaldir hocam araçlarımızda arka tarafta tek sis farı var :)
Teşekkürler Onur hocam Tek sis farı olmasının bilimsel bie açıklaması var mı ? Benim gibi simetri hastası için zor şeyler bunlar :)

SAYGILARLA

Teşekkürler Onur hocam Tek sis farı olmasının bilimsel bie açıklaması var mı ? Benim gibi simetri hastası için zor şeyler bunlar :)

SAYGILARLA
Tek olmasının nedeni arkadan gelen sürücünün çift taraflı görüp fren olarak algılamaması için diye biliyorum :)

Gerek yok 2 taneye açıklaması bu. Kuş serisindeki 2 sis lambalarından dolayı çoğumuza tek sis lambası garip geliyor ama normali bu :)

Gerek yok 2 taneye açıklaması bu. Kuş serisindeki 2 sis lambalarından dolayı çoğumuza tek sis lambası garip geliyor ama normali bu [emoji4]
Tercih meselesi galiba. Trafikte birsürü çift sis lambası olan araç görüyorum. Kuş serisi falan da değil hep yeni model araçlar. Sisli bir günde gördüğüm modellerin listesini yapayım hocam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gerek yok 2 taneye açıklaması bu. Kuş serisindeki 2 sis lambalarından dolayı çoğumuza tek sis lambası garip geliyor ama normali bu :)
Bende opsiyonel zannetim :)  herşey opsiyonel olunca artık şüpheye düşüyor insan

Doğrudur, şimdi siz söyleyince S63 AMG ye baktım solda tek, Mercedes Audi tek sanırım. Görünebilirlik kabullerine göre farklı demek ki. 

Soldan direksiyonda solda sağdan direksiyonda sağda olduğuna dair bilgiler mevcut.Bazı araçlarda fabrika çıkışı çift varmış.Aslında tek olmasıda tehlikeli değilmi motor falan zannetmesinler bizi.

Teşekkürler Onur hocam Tek sis farı olmasının bilimsel bie açıklaması var mı ? Benim gibi simetri hastası için zor şeyler bunlar [emoji4]SAYGILARLA
Hocam stil olarak ne istenirse o şekilde oluyor tabi bununla birlikte maliyet unsuru da var tasarım aşamasında dikkat ederseniz tek sis farı olan araçlarda sis farı olmayan tarafta geri vites ışığı olur böylece sağdan ve soldan direksiyon icin aynı gövde kalıbı kullanılabiliyor

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan

Geri
Üst Alt